Jubileusz „Złote Gody” w Gminie Sękowa

Złote Gody w Gminie Sękowa świętowało 17 par. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.00 od Mszy św. w intencji Jubilatów, w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej, którą celebrował proboszcz parafii ks. Jacek Piróg.
Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej. Honory gospodarza uroczystości pełniła Iwona Tumidajewicz , dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej, która była m.in. autorką wspanialej dekoracji, powitała dostojnych jubilatów oraz zaproszonych gości.

Głos zabrała Wójt Gminy Małgorzata Małuch, powiedziała m.in. ,, Te odznaczenia, które za chwilę otrzymacie, to specjalne podziękowania dla Was od całego społeczeństwa za to, że stworzyliście rodzinę i nienagannie przeżyliście ze sobą 50 lat. Ten medal to symbol wierności i lojalności. Złote Gody, obchodzi dzisiaj 17 par, lecz w gronie naszych jubilatów są również pary z dłuższym stażem małżeńskim, mianowicie jedna para obchodzi 62 lata a druga 65 lat pożycia małżeńskiego. Na zakończenie powiedziała… ,, złote gody" to piękny przykład wzajemnego zrozumienia, wspierania się w trudnych chwilach oraz wspólnego przeżywania radości, wszystkim jubilatom życzę dużo zdrowia, miłości, cierpliwości i kolejnych pięknych rocznic wspólnego życia.

Piękne życzenia i gratulacje dla szanownych jubilatów popłynęły także od Sekretarza Gminy Michała Diducha, który m.in. powiedział… jubilaci to ludzie, którzy przeszło 50 lat temu połączyli swój los węzłem małżeńskim, kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieli sobie słowo „tak” i włożyli obrączki. Z Ich wspólnego życia wynika niejedna nauka dla tych, którzy wybrali lub też wybiorą wspólnotę małżeńską. Jubileusz złotych godów to niepodważalny dowód, że dla wszystkich par miłość, tolerancja, szacunek, wzajemne porozumienie jest podstawą wspólnie przeżytych lat.

Po odśpiewaniu „Sto lat” i wzniesieniu toastu symboliczną lampką szampana, pary jubilatów otrzymały medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczyła Wójt Małgorzata Małuch. Podczas wręczenia medali, były także upominki, czerwone róże oraz moc życzeń. Spotkanie uświetnił występ artystyczny dzieci pod kierownictwem Pana Kazimierza Halucha.

„Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie” zostały odznaczone następujące pary:

1. Apola Genowefa i Jerzy
2. Bolek Zofia i Jan
3. Ciślak Janina i Władysław
4. Głóg Halina i Antoni
5. Hojsak Teodora i Piotr
6. Zawiła Krystyna i Roman
7. Zielińska Maria i Jan
8. Augustyn Wiesława i Antoni
9. Bączalska Zofia i Tadeusz
10. Cyrkot Eugenia i Jan
11. Grabiec Anna i Stanisław
12. Honkowicz Teresa i Władysław
13. Kołotyło Janina i Mieczysław
14. Skórska Wanda i Stanisław
15. Smalarz Irena i Eugeniusz
16. Śliwa Irmina i Jan
17. Tenerowicz Maria i Tadeusz

Wśród jubilatów była także para Zachariasz Wanda i Kazimierz, skończyli 65 rok pożycia małżeńskiego oraz Smereczniak Justyna i Michał – 62 lata pożycia małżeńskiego.

W oczach gości widać było łzy radości i wzruszenia, gdy Pani Wójt odznaczała Jubilatów medalami. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć toastu wzniesionego lampką szampana, przygotowano obiad i słodki poczęstunek. Zaproszeni goście nie ukrywali swego wzruszenia i okazywali radość i wdzięczność za zorganizowanie tego spotkania.

Po oficjalnych uroczystościach, dostojni jubilaci zostali poczęstowani obiadem. Po obiedzie przy słodkim poczęstunku nadszedł czas na rozmowę, w czasie której małżonkowie chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami na temat udanego pożycia małżeńskiego. Opowiadali o swoim szczęściu, radościach i smutkach, a także o sukcesach oraz porażkach, jakie przeżyli w czasie 50 lat związku małżeńskiego. Zdradzili też sekret na długie i szczęśliwe wspólne życie. - ,,Trzeba wzajemnie się szanować i mieć do siebie zaufanie. Wspólne życie to przede wszystkim także kompromisy” – zgodnie mówili Wiesława i Antoni Augustynowie, którzy świętowali złote gody.
Serdeczna atmosfera sprawiała, że czas błyskawicznie mijał!

Od autora

Wyrażam szacunek i podziw dla wytrwałości i niezłomności par małżeńskich, które pomimo wielu przeciwności losu dotykających życia, doczekały tak pięknego jubileuszu jakim są Złote Gody. Dzisiejsi jubilaci są przykładem, że prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, w oparciu o wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek. Jak podkreślali sami jubilaci, tyle lat wspólnego życia nie zawsze jest łatwe, ale miłość, szacunek i chęć naprawiania, a nie wymiany związku pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile. Obym i ja wraz z małżonką dożył tak pięknego jubileuszu - jeszcze tylko 2 lata :) !!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów