Newsy:

znalezionych: 1408 na 282 stronach
« poprzednia -   266  267  268  269  270  271  272  273  274   - następna »

XIII DNI HUCULSKIE - REGIETÓW 2007

W dniach od 21 do 23 września 2007 roku na terenach stadniny koni w Regietowie odbędzie się OGÓLNOPOLSKI CZEMPIONAT UŻYTKOWY KONI RASY HUCULSKIEJ, w ramach XIII DNI HUCULSKICH REGIETÓW 2007, pod Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.

W programie m.in. wiele ciekawych zespołów artystycznych a finałem konkursu będzie „kupowanie konia w ciemno”

Wszystkich chętnych zapraszamy !!

Pobierz program

Czas do szkoły

W poniedziałek trzeciego września mszą św. rozpoczęło prawie 700 uczniów naszej gminy nowy rok szkolny - z mundurkami i z nowym ministrem Ryszardem Legutko. Najwięcej dzieci i młodzieży w liczbie 452 będzie uczęszczać do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sękowej, pozostałe do Zespołu Szkół w Siarach i do punktów filialnych. Po raz pierwszy zabrzmiał dzwonek w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Krzywej, będzie tu pobierać naukę dziesięcioro dzieci.

Na inauguracje nowego roku szkolnego, która odbyła się w sali gimn. w Sękowej przybyła Pani wójt Małgorzata Małuch, Przew. Rady Gminy Kazimierz Tenerowicz, proboszcz Janusz Kurasz oraz Przew. Rady Rodziców, sołtys Sękowej Zygmunt Markowicz.

Dyr. Szkoły Bogusław Diduch zapoznał wszystkich zebranych z pracami remontowymi szkół jakie odbyły się w okresie wakacji, w dalszym przemówieniu powiedział, że rozpoczynający się rok szkolny będzie inny niż poprzednie - zmiany w programie nauczania, nowy kanon lektur, obowiązkowe mundurki w szkołach podstawowych i gimnazjach. W nowym roku szkolnym zaostrzy się też dyscyplina. Uczniowie, którzy będą otrzymywać rokrocznie oceny naganne z zachowania, za trzecim razem nie dostaną promocji do następnej klasy, wreszcie stopień z religii wliczany będzie do średniej na świadectwie szkolnym.
Dla 28 uczniów rozpoczynających naukę w I klasie szkoły podstawowej w Sękowej, dyr. szkoły w sposób szczególny przywitał każdego ucznia i życzył im sukcesów w procesie edukacyjnym. Następnie 16 wychowawców z pośród 40 nauczycieli przekazało swoim klasom nowe rozkłady zajęć.

Wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom samych sukcesów w pracy i nauce.

Życzy Aleksander Gucwa

PODZIĘKOWANIE

W dniu dzisiejszym mija rok od uruchomienia mojego serwera sekowa.info w którym starałem się przedstawić Państwu najważniejsze wydarzenia oraz historię naszej sękowskiej gminy.

Dziękuję serdecznie wszystkim tym którzy w ciągu tego okresu odwiedziło moją strone a było Was prawie 19 tysięcy, dziękuję za miłe słowa, za przesłane zdjęcia i materiały jak również za zwrócenie uwagi na nieścisłości tekstowe wynikające z przyczyn nieraz obiektywnych.

Serdecznie dziękuję Panu Mateuszowi Boboli za rady i pomoc techniczną.
Strona w dalszym ciągu będzie uzupełniane o nowe wiadomości, fotki i często będzie aktualizowana. Ocenę, rady i każdą informację w ramach mojej strony, propozycje dotyczące rozwinięcia tematu, witam z podziękowaniem.

DZIĘKUJE I ZAPRASZAM - GUCWA ALEKSANDER

I GMINNE DOŻYNKI W SĘKOWEJ

I Gminne Dożynki w Sękowej Okazja do radości i świętowania
Minęły czasy gdy w naszej gminie pola złociły się łanami zbóż z tradycyjnymi kopkami w oddali. Przetrwała jednak tradycja związana z zakończeniem zbiorów uroczystym poświęceniem i przekazaniem darów. O poczuciu więzi mieszkańców z ojczystą ziemią, z tradycją swoich ojców, świadczy fakt przygotowania dziewięciu wieńcy, które zostały poświęcone na uroczystej mszy w zabytkowym Kościele p.w. Świętych Filipa i Jakuba w Sękowej. W ludowych strojach w akompaniamencie orkiestry dętej korowód dożynkowy na czele z Panią Wójt i przewodniczącymi Rady Gminy przemieścił się na stadion sportowy w Sękowej gdzie nastąpiło oficjalne przekazanie darów. Delegacje z wieńcami zostały przywitane przez Renatę Ludwin i Zygmunta Markowicza - parę pełniącą honory gospodarzy Pierwszych Gminnych Dożynek w Sękowej.

Podchodzące kolejno delegacje przestawiały swój program artystyczny przygotowany specjalnie na tą okazje, w czasie konkursu komisja oceniała jeszcze wykonane w sposób artystyczny wieńce oraz przygotowane przez delegacje wsi stoiska z potrawami regionalnymi. Wszystkim reprezentacjom dożynkowym przyznano równorzędne pierwsze miejsca a zaprezentowało się: Koło Gospodyń Wiejskich w Sękowej i w Siarach, mieszkańcy Męciny Małej i Wielkiej, Ropicy Górnej, Wapiennego, młodzież z Siar i dzieci z Gminnego Osrodka Kultury w Sękowej.

Wesoły charakter imprezy udzielił się także politykom, którzy poświęcając inne okoliczne imprezy przybyli do Sękowej.

Między innymi: Senator Stanisław Kogut, Posłanka Anna Paluch, Burmistrz Gorlic – Kazimierz Sterkowicz, Prezes Lokalnej Grupy Działania – Stanisław Kaszyk, Witold Kochan oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych gmin ze Słowacji.

Na dożynkowych gości czekało wiele atrakcji. Można było skosztować unikalnych potraw pochodzących z naszego regionu, wyciągnąć los szczęścia i wygrać atrakcyjne nagrody. Wieczorem rozbawioną młodzież w nastrój euforii wprowadził zespół „Hżonżcz” oraz grający do późnych godzin nocnych krakowski zespół kowarowy.

I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej I Gminne Dożynki w Sękowej

" Święto plonów" - Gminne Dożynki w Sękowej

ZAPROSZENIE

Wójt Gminy Sękowa oraz Komitet Organizacyjny mają zaszczyt zaprosić na Pierwsze Gminne Dożynki w Sękowej " Święto plonów", które odbędzie się w dniu 26 sierpnia 2007 r. (niedziela)

W programie:

Godz. 14.00 - Uroczysta Msza św. z wieńcami i rekwizytami dożynkowymi w kościółku św. Filipa i Jakuba w Sękowej.
Godz. 14.50 - Przemarsz korowodem dożynkowym na stadion w Sękowej
Godz. 15.10 – Oficjalne przywitanie gości i grup z wieńcami, przedstawianie humorystycznych obrzędów dożynkowych.
Godz. 16.00 - Prezentacje artystyczne, w których wystąpią: Chór „Rosa” i Orkiestra Dęta z Uścia Gorlickiego, zespoły instrumentalno - wokalne Gminnego Ośrodka Kultury, Dziecięcy Zespołu Tańca Ludowego „Sękowianie”
Godz. 17.40 - Konkurs „Najbardziej prężne i wesołe sołectwo”
Godz. 18.30 - Łemkowski młodzieżowy chór „Ruczaj”
Godz. 19.00 - Losowanie nagród
Godz. 19.30 - Zespół, rokowy Gokszok
Godz. 20.00 - Zespół wokalno - instrumentalny "Hżonżcz"
Godz. 20.30 - Zabawa taneczna pod gwiazdami z udziałem znanych zespołów kowerowych.

Inne atrakcje:
Konkursy skecze, rozgrywki sportowe, zabawy dla dzieci
Zlot motorowy, wesołe miasteczko
Stoiska gastronomiczne i stoiska z potrawami regionalnymi, atrakcyjne kiermasze rękodzieła artystycznego.

Zapraszamy !!