Newsy:

znalezionych: 1430 na 286 stronach
« poprzednia -   236  237  238  239  240  241  242  243  244   - następna »

XXVIII Sesja Rady Gminy Sękowa

XXVIII sesja Rady Gminy Sękowa w Radocynie 30 czerwca 2009 r. Rada Gminy gościła na zaproszenie Nadleśnictwa Gorlice w hotelu w Radocynie. Wyjazd był tym ciekawszy, że wielu spośród radnych i zaproszonych gości miało możliwość po raz pierwszy zwiedzić południowe tereny Gminy Sękowa.
Można przyjąć założenie, iż była to zwykła robocza sesja, chociaż nie do końca, poniewż gościem specjalnym był Nadleśniczy Nadleśnictwa Gorlice Pan inż. Józef Legutko, który w swoim patek philippe replica wystąpieniu w bardzo ciekawy sposób ( korzystając ze środków audio – wideo) przedstawił zebranym historię i współczesność Lasów Państwowych ze szczególnym uwzględnieniem swojego nadleśnictwa. Po prelekcji Nadleśniczy zaprosił swoich słuchaczy w teren, po prostu do lasu, by pokazać na konkretnych przykładach sposób prowadzenia gospodarki leśnej.

Po powrocie do „bazy” uczestnicy sesji zostali bardzo mile zaskoczeni gościnnością Pana Nadleśniczego, który zaprosił zebranych na herbatę przy ognisku.

XXVII Sesja Rady Gminy Sękowa

9 czerwca odbyła się XXVII Sesja Rady Gminy Sękowa.
Wśród zaproszonych gości obecni byli Pan Poseł Witold Kochan, V-ce Prezes Spółki S-ki Park Magura Pan Antoni Bara, przedstawiciele Ośrodka Doradztwa Rolniczego Pan Jan Belniak i pan Jan Kwoka oraz projektant Pan Piotr Jasion.

Pan Poseł Witold Kochan zabierając głos podziękował za zaproszenie i zadeklarował swoją pomoc przy rozwiązywaniu pewnych problemów dotyczących naszej gminy na szczeblach ministerialnych. W porządku obrad prócz punktów stałych znalazło się 10 projektów uchwał, z których 2 wzbudziły sporo emocji i dyskusji.

Pan Antoni Bara przedstawił plany i zamierzenia inwestorów dotyczące rozwoju Magury. Radni nie kryli zadowolenia do momentu, gdy V-ce Prezes poprosił o przełożenie terminu spłaty II raty zobowiązań wobec Gminy do końca lipca br. Po dość długiej burzliwej dyskusji, i wielu wyjaśnieniach Pana A. Bary, radni wyrazili zgodę na przełożenie terminu spłaty należności.

Kolejny trudny projekt uchwały w sprawie dopłaty z budżetu gminy do 1 m3 oczyszczania ścieków komunalnych, także wywołał sporo dyskusji, w wyniku, której radni podjęli uchwałę o dopłacie z budżetu gminy 2 zł do m3 odprowadzanych ścieków.

Pan Piotr Jesion przedstawił projekt rozwoju Wapiennego ukierunkowany na Uzdrowisko Wapienne, taki projekt jest koniecznie potrzebny do aplikowania o środki zewnętrzne na odnowę centrum i rozwój tej miejscowości.
Nowością na tej sesji było przyjęcie przez Radę Gminy uchwały o wyodrębnieniu w budżecie Gminy Sękowa na rok 2010 środków stanowiących fundusz sołecki. Ustawa o funduszu sołeckim weszła w życie 1 kwietnia 2009 r. Jak zawsze sesję zakończyły wolne wnioski i zapytania radnych.

Korzystanie z Orlika 2012 w Sękowej

Wójt Gminy Sękowa zaprasza do korzystania z kompleksu boisk sportowych ORLIK 2012 w Sękowej.

Obiekt otwarty jest codziennie w godz. 13.00 – 21.00,

Informacji odnośnie terminu korzystania z obiektu udziela Pan Marcin Barczyk pod numerem telefonu: 795-232-918 w godzinach otwarcia obiektu.

Wybraliśmy Europosłów w Gminie Sękowa

Wybory do Parlamentu Europejskiego zakończone.
Państwowa Komisja Wyborcza podała już 100 % wyników dla naszego okręgu wyborczego (małopolsko-świętokrzyski).
W powiecie gorlickim PiS zdobyło ponad połowę z wszystkich oddanych głosów.
Średnia frekwencja wyborcza w naszym powiecie wyniosła 23,09 %. Do urn poszło 19924 osób z 86188 uprawnionych do głosowania.

W niedzielnych wyborach, spośród 1301 kandydatów, Polacy wskazali 50, którzy wejdą do europarlamentu.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

PO 44.39% - 25 mandatów
PiS 27.41% - 15 mandatów
SLD-UP 12.33% - 7 mandatów
PSL 7.03% - 3 mandaty

Nie przekroczyli progu wyborczego:

CentroLewica 2.43%
Prawica RP 1.96%
Samoobrona 1.46%
Libertas 1.14%
UPR 1.1%
PPP 0.7%

Wstępna frekwencja wyniosła: w Unii - 43,01%, w Polsce 27.4%,
W Polsce najwyższa frekwencja była w Warszawie - 38,8%, w Krakowie - 26,9% oraz w Poznaniu - 24,4%. Kolejne miejsce zajął Wrocław - 22,2% a tuż za nim Olsztyn - 20,7%.

A jak głosowano w Gminie Sękowa - Zobacz - kliknij

Na ,,ZIELONEJ SZKOLE" w Gdańsku - Sobieszewie

22 maja grupa 46 uczniów z klas Va,Vb i VIa w Sękowej wyruszyła na ,,Zieloną Szkołę" do Gdańska - Sobieszewa.
Sobieszewo to malowniczo położona nad samym morzem miejscowość - dzielnica Gdańska.
Przez osiem dni pod opieką Joanny Puscizny, Gabrieli Kołotyło, Agnieszki Tenerowicz i Aleksandra Gucwy poznawali najważniejsze miejsca i zabytki Trójmiasta oraz okolic.

Większość dzieci zobaczyła morze pierwszy raz w życiu. Było to dla nich wielkie, niezapomniane przeżycie.
Uczniowie wzięli udział w koncercie organowym w Oliwskiej Katedrze, zobaczyli molo w Sopocie, a także pod opieką przewodnika zwiedzili Gdańsk i Malbork.

Lekcje przyrody odbywały się w Akwarium Morskim w Gdyni, w Planetarium i Orbitarium w Toruniu oraz w Stacji Ornitologicznej w Górkach Wschodnich. Na wyspie sobieszewskiej w Górkach Wschodnich zaliczyliśmy pieszo (około 10 km) ścieżkę przyrodniczo - dydaktyczną (przybrzeżny pas olesowy, szuwary trzcinowe, jezioro Karaś i Ptasi Raj, drągowiny sosnowe, wydmy i plażę)
Uczniowie byli również w Ogrodzie Zoologicznym, zwiedzili w Krynicy Morskiej zabytkową latarnię morską oraz obóz koncentracyjny w Stutthofie.

Każdy dzień kończył się spacerem na plażę.
Oprócz szczegółowo zaplanowanych zajęć uczniowie mieli czas na zabawę, grali w piłkę, wzięli udział w ognisku i dyskotece.

Oczywiście nie ominął ich chrzest i zaślubiny z morzem.
Uczniowie otoczeni byli staranną opieką, nauczyciele zadbali o ich bezpieczeństwo, prowadzili zajęcia a także przygotowywali posiłki.
Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy nie raz uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do Sękowej oraz do codziennych obowiązków.
30 maja wszyscy zdrowi i zadowoleni wrócili do swoich domów.

ZOBACZ - Zielona Szkoła Gdańsk - Sobieszewo
23-30.05.2009 r.