Newsy:

znalezionych: 1430 na 286 stronach
« poprzednia -   277  278  279  280  281  282  283  284  285   - następna »

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Sala gimnastyczna była miejscem egzaminu dla gimnazjalistów. - kliknij Przez dwa dni tj 24 i 25 kwietnia 2007 roku 55 uczniów klas trzecich gimnazjum w Sękowej, rozpocznie zmagania z egzaminem kończącym ten etap edukacji.

Wynik egzaminu będzie w połowie decydował w twoich staraniach o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej. Drugą połowę punktów możesz uzyskać za oceny ze świadectwa ukończenia gimnazjum.

Egzamin gimnazjalny jest drugim, po sprawdzianie dla szóstoklasistów, egzaminem zewnętrznym, organizowanym nie przez szkoły, ale przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Wszyscy uczniowie w Polsce otrzymają jednakowe zadania i pytania. Odpowiednie arkusze egzaminacyjne otrzymają dzieci z lekkim upośledzeniem umysłowym, słabo widzące, niewidome, niesłyszące i słabo słyszące. Na obie części egzaminu będziesz miał po dwie godziny.

24 kwietnia będziesz zdawać test z zakresu przedmiotów humanistycznych (język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, sztuka oraz ścieżki edukacyjne powiązane z tymi przedmiotami). Ten test sprawdzi:
- w jakim stopniu opanowałeś umiejętność czytania i rozumienia tekstów, np. literackich, publicystycznych, popularnonaukowych, źródłowych, aktów prawnych itp. Czy potrafisz je interpretować, uwzględniając intencje nadawcy, odróżnić prawdę historyczną od fikcji itp.
- oceniane też będzie tworzenie własnych tekstów ucznia. Nie popełniaj błędów stylistycznych, ortograficznych i interpunkcyjnych. Zwróć na to uwagę.

25 kwietnia czeka cię test z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, matematyka oraz ścieżki edukacyjne powiązane z tymi przedmiotami).
Test będzie sprawdzał:
- umiejętność stosowania terminów, pojęć i procedur z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych,
- wyszukiwanie i stosowanie informacji,
- wskazywanie i opisywanie faktów, związków i zależności przyczynowo-skutkowych, funkcjonalnych, przestrzennych i czasowych,
- stosowanie zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania problemów.

Z każdej części egzaminu możesz uzyskać 50 punktów. Nie ma wyznaczonej liczby punktów, którą trzeba zdobyć, by egzamin zdać. Udział w egzaminie jest obowiązkowy. Jeśli uczeń nie przystąpi do niego z ważnych, zdrowotnych lub losowych powodów, będzie miał jeszcze jedną szansę - dodatkowy termin wyznaczono na 5 i 6 czerwca. Gdyby nie wziął udziału i w tym egzaminie, musi powtarzać trzecią klasę gimnazjum, mimo pozytywnych ocen na świadectwie ukończenia tej klasy.

Życzę połamania piór !!

Odwiedziło 10 000 osób

 - kliknij Po niespełna ośmiu miesiącach mój portal sękowa.info odwiedziło już 10 000 osób, co daje średnią 1250 osób w ciągu miesiąca!!
1 września 2006 r. pisałem:
Witam serdecznie w moim serwisie internetowym, w którym możecie Państwo poznać historię i przepiękne tereny gminy Sękowa. Strona w dalszym ciągu będzie aktualizowana, coraz więcej będziemy się dowiadywać o historii i przepięknych krajobrazach naszych okolic.

Jeśli mieszkasz na terenie Gminy Sękowa lub jesteś z nią związany a pragniesz podjąć współpracę i włączyć się w tworzenie tej strony to wszystkich chętnych zapraszam do nadsyłania ciekawych informacji i zdjęć dotyczących naszej gminy.

Wspólne problemy rozwiązemy razem.

W Gminie Sękowa odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządu ze Słowacji. Inicjatywę podpisania współpracy poprzedzały kilkakrotne spotkania nieformalne, na których uzgadniano najbardziej istotne dziedziny współpracy. Na zaproszenie Wójt Gminy Sękowa Małgorzaty Małuch przybyli gości ze Słowacji starosta Gminy Hrabovce Vladislav Juskuv oraz starostka Gminy Beloveża i towarzyszący im Przedstawiciele Ministerstwa Współpracy Zagranicznej. Podobieństwo problemów jak i języka jest elementem łączącym obie strony. „Procesem naturalnym jest szukanie wspólnych rozwiązań wymiana doświadczeń w regionach o podobnych korzeniach i kulturze”- mówiła Pani Wójt.
Podpisana umowa dotyczy inicjowania współpracy w dziedzinach związanych z rozwojem przemysłu, rzemiosła, turystyki, kultury, rolnictwa a także oświaty i zabezpieczenia socjalnego. Ważnym elementem poruszanym na spotkaniu było tworzenie warunków do wymiany informacji i doświadczeń, pomiędzy regionami. Oficjalną część spotkania dopełniło podpisanie umowy oraz symboliczna lampka szampana. Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Sternik rozpoczął dyskusję na temat doświadczeń w zakresie ochrony środowiska i realizowanych projektów. Omówiono również plany dalszych wspólnych działań w zakresie współpracy transgranicznej. Celem kilku kolejnych spotkań na Słowacji będzie omówienie szczegółów współpracy. Pierwsze spotkanie ma odbyć się w lipcu na Słowacji.

Być najlepszym w Sękowej i nie tylko.

Prawdziwym skarbem gminy nie jest węgiel czy ropa naftowa, ale wybitni młodzi mieszkańcy, którzy z wyróżnieniem kończą znane uczelnie. Nawet w tak małych miejscowościach rodzą się osoby wybitne. Że tak jest przekonaliśmy się na ostatniej sesji rady gminy, na której odbyło się uroczyste wręczenie gratulacji i uhonorowanie Pana Pawła Rotko wyróżnionego Honorową Szpadą SITPNiG” . Pan mgr inż. Paweł ROTKO został wyróżniony jako najlepszy student Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH 2006 roku. Gratulacje i skromny upominek wręczyła Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch i Mirosław Sternik – Przewodniczący Rady Gminy. Gratulacje w imieniu wyróżnionego odebrała matka Pani Zofia Rotko.

V Sesja Rady Gminy Sękowa

Przewodniczący Rady Gminy Pan Mirosław Sternik i jego zastępca Pan Kazimierz Tenerowicz. Odbyła się 30 marca br. Była to kolejna robocza sesja, na której radni dyskutowali o wielu sprawach dotyczących mieszkańców i przyjmowali w drodze głosowań stosowne uchwały.
W porządku obrad były też punkty wyjątkowe:
Sołtysom, którzy przestali pełnić funkcję gospodarza danego sołectwa, za czteroletnią kadencję podziękowała pani wójt Małgorzata Małuch a w imieniu rady gminy jej przewodniczący pan Mirosław Sternik.
Wzruszającym akcentem tej sesji były gratulacje składane przez p. Wójt i p. Przew. Rady młodemu mieszkańcowi Sękowej mgr inż. Pawłowi Rotko, który z wyróżnieniem ukończył AGH w Krakowie. Gratulacje i replicas montblanc skromny upominek w imieniu wyróżnionego odebrała matka p. Zofia Rotko.

Jednym z gości tej sesji był Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach mł. insp. Michał Gawlik, który zwrócił się do Rady Gminy z prośbą o dofinansowanie zakupu radiowozu. Rada przychyliła się do tej prośby i przyznała kwotę 5000 zł.

Bardzo oczekiwanym punktem w porządku obrad było wystąpienie pani Wójt, które zawierało obszerną informację o podjętych przez nią działaniach od chwili objęcia stanowiska Wójta Urzędu Gminy w Sękowej. Radni to wystąpienie przyjęli z uznaniem.
Na zakończenie sesji w związku ze zbliżającymi się świętami były wzajemne życzenia i tradycyjne pisanki dla radnych, od pracowników GOKiB.