Newsy:

znalezionych: 1386 na 278 stronach
« poprzednia -   205  206  207  208  209  210  211  212  213   - następna »

Trenowali i zwiedzali Polskie wybrzeże!

Jak co roku, od 9 lat zawodnicy UKS ,,Maraton" Sękowa biorą udział w zgrupowaniach sportowych w ramach akcji ,,Sportowe Wakacje".
Obóz zorganizowany był w nadmorskim Pucku, w dniach od 14-28.07.2010 roku, uczestniczyło w nim 10 zawodników naszego klubu. Wspólnie z nami trenowała tam również 20 osobowa grupa zawodniczek z zaprzyjaźnionego UKS-u Kobylanka oraz 12 innych klubów z całej Polski.

Atmosfera na obozie była bardzo dobra. Prócz licznych zajęć treningowych na stadionie, na plaży oraz w terenie zawodnicy mieli sporo poza sportowych atrakcji. Między innymi mieli okazje popływać po Zatoce Puckiej zaglówką, brali udział wycieczce autokarowej do Łeby i Żarnowca.

Nasi zawodnicy uczestniczyli w biegowym GRAND PRIX POWIATU PUCKIEGO , zawody odbyły się na Helu na dystansie 2,5 km. Całe podium należało do naszych zawodników, wygrał Damian Chwałyk, przed Damianem i Alikiem Horbal. Za to osiągnięcie otrzymali puchary, medale i gadżety.

Na zakończenie obozu wzieliśmy udział w Obozowej Olimpiadzie i w teście Coopera, Alik i Adam z klasy piątej przebiegli 3000 m. Jedną z form treningu była 15 km piesza wycieczka do zamku Jana III Sobieskiego w Rzucewie.

Wszyscy uczestnicy zgrupowania spędzali czas wolny uczestnicząc w organizowanych dyskotekach i przez te kilkanaście dni nawiązało się wiele nowych znajomości i przyjaźni.

Obóz był bardzo pracowity i owocny, co zapewne przyniesie wiele dobrych wyników sportowych w zbliżającym się sezonie lekkoatletycznym.

ZOBACZ: - Grand Prix powiatu /Echo ziemi puckiej/

Relacja filmowa z biegu na Helu” - TTM

Muzyczna Sękowa - zespół DAGADANA

DAGADANA (ДаґаДана), bo o nich mowa, jest polsko-ukraińskim trio, łączącym różne style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć. Międzykulturowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi otwartemu na słowiańską duszę, szaloną z jednej, łagodną z drugiej strony.

Trasa promuje debiutancki album "Maleńka". Zespół zdobywa coraz więcej wiernych fanów w coraz to kolejnych krajach. Jako jedyny europejski skład został zaproszony na Festiwal Ludów Pustyni w Maroko! Mają już w swoim dorobku występ na Heineken Open'er Festival, Za Jazz Fest , Olympus Jazz Nights. Tam gdzie docierają, łamią granicę pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi. DAGADANA wystąpi z gościnnym udziałem mieszkającego w Męcinie Małej multiinstrumentalisty Janka Malisza oraz Remka Zawadzkiego, warszawskiego perkusisty. Koncert będzie jednocześnie zapowiedzią nowego albumu, który ma zostać zarejestrowany na jesieni.

Powstanie DAGADANA to efekt znajomości muzyków, która rozpoczęła się w 2007 roku. Daga Gregorowicz (Poznań), Dana Vynnytska (Lwów) i Miko Pospieszalski (Częstochowa) to muzycy obracający się w różnych nurtach muzycznych – od klasyki po breakbeat. Poznali się przy okazji eksperymentowania z jazzem na krakowskich warsztatach „International Summer Jazz Academy". Swoją postawą udowodniają, że odległość i granice między państwami, to żadna przeszkoda dla muzyki. Właśnie ona – muzyka - podparta przyjaźnią, przyciąga ludzi do siebie. Płyta „Maleńka” powstała w pełni profesjonalnych, najlepszych z możliwych w Polsce, warunkach. W jej nagraniu gościnnie uczestniczyło grono przyjaciół DAGADANY – osobowości z krajowej muzycznej czołówki (m.in. Tomasz Duda, Gaba Kulka, Karim Martusewicz i inni). Krążek doczekał się już wielu pozytywnych opinii; przez ludzi z branży został oceniony jako odkrywczy, łączący w niekonwencjonalny sposób style i instrumenty muzyczne. Adam Nowak, lider zespołu Raz, Dwa, Trzy tak oto określił ich twórczość: "Poszukującym własnego miejsca we wszechogarniającym natłoku dźwięków gratuluję odwagi, spokoju przestrzeni, dojrzałości, chęci poszukiwań i poczucia humoru. Młodzi, zdolni, z przyszłością, czyli - DAGADANA !!!".

Publiczność proszona jest o przyniesienie na koncert zabawek - przeszkadzajek. Przy ich udziale stworzymy razem z zespołem wieloosobową, radosną orkiestrę.

Pozdrawiam serdecznie.

Music Management

Daga Gregorowicz

To był niezwykły koncert

Chociaż pogoda wystraszyła wielu widzów, to sobotni koncert, rozpoczynający cykl imprez „Muzyczna Sękowa” był niezwykły. Zespół DAGADANA swoją muzyką oczarował wszystkich, którzy postanowili tego wieczoru zjawić się na imprezie.

Pogoda próbowała utrudnić życie organizatorom koncertu. Przed koncertem postraszyło deszczem, a w trakcie zabrakło prądu. Jak się okazało, w Ropicy Górnej na linię energetyczną zwaliło się drzewo pozbawiając prądu kilka okolicznych wsi. Po przywróceniu zasilania zabawa rozkręciła się w najlepsze.

Na scenie najpierw pojawił się miejscowy zespół „Na Węgierskim Szlaku”. Po nim wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół DAGADANA

Ten coraz popularniejszy zespół przebywa ostatnio w naszym regionie. Muzycy są zachwyceni urokami Beskidów, gdzie odpoczywają i szukają inspiracji do nowych utworów. Warto wspomnieć, że ostatnio wrócili z trasy koncertowej w Maroku, a w najbliższych dniach wystąpią na największym w Polsce festiwalu - Woodstok.

I w ten oto sposób już nie po raz pierwszy Gmina Sękowa z Wójtem Małgorzatą Małuch na czele pokazała, że wystarczy odrobina chęci, by móc zorganizować wspaniałą imprezę. Jak mówi Pani Wójt: „Chciałabym, aby takie koncerty odbywały się tutaj jak najczęściej, aby coś się tutaj ciągle działo”. Czy już niedługo życie kulturalne Gorlic może się, więc przenieść do Sękowej? Słysząc zapowiedzi o ciągłości takich imprez i brak perspektyw na inne w samym mieście wydaje się to całkiem niewykluczone.
Text i zdjęcia: gorlice24

Wizyta Ministra Jerzego Millera w Sękowej

26 lipca w Sękowej odbyło się nieoficjalne spotkanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera w towarzystwie posła na Sejm RP Witolda Kochana z wójtem gminy Małgorzatą Małuch i przedstawicielami Rady Gminy Sękowa.

Długo oczekiwany gość pojawił się około 17, a jego wizyta związana była głównie ze skutkami powodzi. Pana Ministra przywitały śpiewem i kwiatami dzieci regionalnych strojach, następnie Pani Wójt przywitała wszystkich gości i zaprosiła do środka. Podczas rozmów poruszano tematy związane z powodzią, usuwaniem jej skutków, rozwiązań zmierzających do usprawnienia administracji i budowania mocnej pozycji samorządu.

Na zakończenie wizyty przekazano podziękowania za wieloletnią współpracę wsparcie finansowe wielu działań realizowanych na rzecz Gminy Sękowa, które przygotowane zostały z okazji XX-lecia samorządu terytorialnego.

Koncert w Sękowej - „Muzyka Zaklęta w Drewnie”

Małopolska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza na koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu Piotra „Kuby” Kubowicza. Koncert, organizowany przy współpracy z parafią św. Józefa Oblubieńca NMP odbędzie się w sobotę 17 lipca o godz. 19.00. w kościele Św. Św. Apostołów Jakuba i Filipa w Sękowej.

Koncert jest częścią cyklu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”, który odbywa się już po raz czwarty!

Na cykl składa się 12 koncertów, które odbywają się przez całe lato na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Informacje o projekcie znaleźć można na stronie:
www.drewniana.malopolska.pl

Wstęp jak zawsze jest wolny!

Piotr "Kuba" Kubowicz

Artysta Piwnicy pod Baranami – jako ostatni został przyjęty do zespołu przez Piotra Skrzyneckiego. Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Jest laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antoniego Dvoraka w Karlovych Varach. Był solistą Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Wiedeńskiej Opery Kameralnej, gdzie występował m.in. w Czarodziejskim flecie, Cyruliku Sewilskim i Carmen Negra. Był także członkiem zespołów: "Flotylla" i "Radar".

Przez rok pracował w Teatrze „Rabcio” w Rabce, z której pochodzi. Jest twórcą muzyki do spektaklu oratoryjnego pt. "Godzinki" do wybranych wierszy Rainera Marii Rilkego, z którym występował w „Piwnicy pod Baranami”. Wydał solową płytę "Wyciszenia”. W Sękowej Artysta zaprezentuje autorski program "Letnie zamyślone wyciszenia" z wierszami między innymi Rainera Maria Rilke, Czesława Miłosza, ks. Wacława Oszajcy, Bułata Okudżawy. Na instrumentach klawiszowych towarzyszyć mu będzie Andrzej Nowak.

Podczas koncertu prowadzona będzie kwesta na rzecz obiektów znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, które uległy zniszczeniu podczas powodzi.

Organizator:
Projekt realizowany na zlecenie Województwa Małopolskiego, sfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.
Małopolska Organizacja Turystyczna
31-028 Kraków, ul. św. Krzyża 14
tel./fax.: +48 12 421 16 04, tel. +48 12 421 15 36
email: biuro@mot.krakow.pl
www.mot.krakow.pl

Muzyka Zaklęta w Drewnie

VI Dni Dziedzictwa Kulturowego w Bartnem

Dnia 18 lipca 2010 roku Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej w partnerstwie z Parafią Prawosławną w Bartnym, Stowarzyszeniem Dobrej Woli w Sękowej, Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju Gminy Sękowa i Kołami Gospodyń Wiejskich realizował drugą część projektu pn. „Dni dziedzictwa Kulturowego Sękowa- Bartne”.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Wójt Małgorzata Małuch oraz proboszcz parafii prawosławnej ksiądz Mirosław Cidyło. Obecnością swoją zaszczycili nas wojewoda małopolski Stanisław Sorys, poseł Witold Kochan oraz wice przewodniczący rady powiatu Karol Tenerowicz.

Dziedzictwo kulturowe promowane było przez zespól folkowy „Ruczaj”, trio wokalne z GOK Sękowa, grupę śpiewaczą „Razem”, grupę folkową „Na węgierskim szlaku” oraz zespół łemkowski „Świątkowianie”.

Główną atrakcją dla pogórzan i łemków był koncert muzyki cerkiewnej prezentowany w bartniańsiej cerkwi. Oprócz występów imprezie towarzyszyły pokazy i prezentacje ginących zawodów. Ponieważ w pierwszej części projektu realizowanej w Sękowej reprezentowane były zawody łemkowskie jak snycerz, gonciarz, łyżkarz, tym razem prezentowano zawody pogórzańskie jak koszykarz, garncarz, bednarz.

W międzyczasie odbywał się kiermasz twórców ludowych, można też było w towarzystwie przewodnika zwiedzać Cerkiew Prawosławną pw. Św. Kosmy i Damiana. Na stoiskach prezentowane były potrawy regionalne zarówno łemkowskie jak i pogórzańskie, prezentacjom towarzyszyły degustacje.

Projekt jest w trakcie rozpatrywania przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Beskid Gorlicki”.

Dni Dziedzictwa Kulturowego w Bartnem

Tekst i zdjęcia: Kazimierz Haluch - GOK Sękowa