XVI Sesja Rady Gminy Sękowa15 października 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej odbyła się XVI Sesja Rady Gminy Sękowa. Otwarcia sesji dokonała Przewodnicząca Rady Gminy Maria Wyżkiewicz, która przywitała radnych, zaproszonych gości i przedstawiła porządek obrad. Nastepnie Józef Łużyński, który w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Sękowa został radnym, złożył ślubowanie a przew. RG wręczyła zaświadczenie o wyborze na Radnego Gminy Sękowa. Po tej części, bardzo obszerne sprawozdanie międzysesyjne przedstawiła Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch a Skarbnik UG Jaonna Drypczak przedstawiła projekt uchwały w sprawie zmian w budzecie gminy na 2012 r. Program obrad XVI sesji był bardzo obszerny zawierał 21 punktów. Jeśli odliczyć 7 punktów stałych to pozostałe punkty były to projekty uchwał, które zostały przeanalizowane na posiedzeniu Komisji a na Sesji zostały poddawane pod głosowanie. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie te uchwały mają swoją rangę ważności dla mieszkańców gminy. Pod koniec obrad jak zawsze nie zabrakło interpelacji radnych w których wyrażają troskę o swoje sołectwa i gminę.
| ||
Przyznano samorządowe Oskary 2012W Muzeum im. Jana Pawła II na placu Bankowym w Warszawie przyznano nagrody im. Grzegorza Palki. Otrzymują je ci orologi omega replica z samorządowców, którzy w sposób wybitny zasłużyli się dla lokalnych społeczności. Nagrody przyznaje Liga Krajowa. Przewodniczący organizacji, Tadeusz Wrona, powołując się na przykład i wzór śp. Grzegorza Palki, byłego prezydenta Łodzi, mówił o roli wartości w sprawowaniu władzy w samorządach. Wśród wyróżnionych znalazła się m.in. Małgorzata Małuch – Wójt Gminy Sękowa - za działania na rzecz wspólnoty lokalnej, w szczególności za prowadzenie polityki proinwestycyjnej i transparentności administracji.
| ||
Warsztaty językowe w Rzeszowie15 października grupa 28 gimnazjalistów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sękowej wraz z organizatorami wyjazdu – panią Agnieszką Peczke i panią Joanną Puścizna wybrała się do Rzeszowa w celu wzięcia udziału w warsztatach językowych. Spotkanie miało miejsce w Szkole Języków Obcych „Promar”, a prowadzone przez Brytyjczyka pochodzącego z Manchester Simona Wrena uczniowie z dużym zaangażowaniem i ciekawością wysłuchali wykładu na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii z mocnym wyszczególnieniem odrębności kulturowej Szkotów, Walijczyków i Irlandczyków. Wzięli też udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę z tego zakresu. Drugim tematem warsztatów były zmiany zachodzące w języku angielskim oraz różnice językowe wynikające z dialektów regionalnych. Ten temat wzbudził szczególne zainteresowanie u uczniów, którzy dowiedzieli się, że wyjeżdżając na północ Anglii mogą mieć bez takiej wiedzy problemy ze zrozumieniem. Udział uczniów repliche orologi rolex italia w warsztatach wpisuje się w zalecenia Ministerstwa Oświaty dotyczące kształcenia językowego, które mówią, że oprócz umiejętności językowych szkoła, poprzez nauczanie języka obcego nowożytnego, kształtuje postawy ciekawości, TOLERANCJI I OTWARTOŚCI WOBEC INNYCH KULTUR. Joanna Puścizna | ||
14 październik - DZIEŃ NAUCZYCIELA - KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ"WYKSZTAŁCENIE TO DOBRO, KTÓREGO NIC NIE JEST W STANIE NAS POZBAWIC" 14 październik - DZIEŃ NAUCZYCIELA - KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ | ||
10 medali na Memoriale Lekkoatletycznym w Krośnie29 września o godz. 11.00 przy pięknej pogodzie na nowym stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie, odbył się VIII Memoriał Lekkoatletyczny im. Kazimierza Świerzowskiego. 13 osobowa reprezentacja UKS ,,Maraton" Sękowa, bardzo dobrze wypadła w tym memoriale, zdobywając 10 medali w tym dwa złote, 3 srebrne i 5 brązowych. W kategorii młodziczek całe podium zajęły nasze zawodniczki, które skakały wzwyż, wygrała Karolina Partyka przed Klaudią Nowak, obie zaliczyły 125 cm, na trzecim miejscu uplasowała się zawodniczka z klasy piątej Patrycja Rachel - 115 cm. U chłopców było podobnie, srebro przypadło dla Michała Rachwała - 160 cm a brąz dla Patryka Tumidajewicza - 155 cm. W juniorkach Natalia Chowaniak wynikiem 145 cm, zdobyła brąz, który jest 51 medalem w jej karierze sportowej. W juniorach Damian Chwałyk był drugi przed naszym zawodnikiem Kubą Kosibą, który reprezentował swoją szkołę, obaj skoczyli po 185 cm. Drugi medal, tym razem brązowy zdobyła relojes de imitacion baratos w pchnięciu kulą Klaudia Nowak - 9.66. Dwa medale zdobyła też Beata Chowaniak, złoty w kuli - 10.34 i brązowy w dysku - 24.82, oba rezultaty są nowymi rekordami szkoły. Należy nadmienić, że w memoriale uczestniczyli jeszcze tacy zawodnicy jak: Artur Partyka, Jarosław Chwałyk, Szarek Dominik i bracia Arkadiusz i Krzysztof Deć, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce.
|