Newsy:

znalezionych: 1407 na 282 stronach
« poprzednia -   189  190  191  192  193  194  195  196  197   - następna »

X Jubileuszowy Obóz Sportowy w Pucku
Trenowali i zwiedzali Polskie wybrzeże !

Jak co roku, od 10 lat zawodnicy UKS ,,Maraton" Sękowa biorią udział w zgrupowaniach sportowych w ramach akcji ,,Sportowe Wakacje". Obóz zorganizowany był w nadmorskim Pucku, w dniach od 11-25.07. 2011 r. i uczestniczyło w nim 10 zawodników naszego klubu. Wspólnie z nami trenowała tam również 10 osobowa grupa zawodników z zaprzyjaźnionego UKS-u Kobylanka oraz 9 innych klubów z całej Polski. Atmosfera na obozie była bardzo dobra. Prócz licznych zajęć treningowych na stadionie, na plaży oraz w terenie zawodnicy mieli sporo poza sportowych atrakcji. Między innymi mieli okazję uczestniczyć w całodziennej wycieczce autokarowej do Trójmiasta, zwiedzili Gdańsk, Gdynię i Sopot. Płynęli statkiem po Zatoce Gdańskiej.

Na zakończenie obozu wzieliśmy udział w Obozowej Olimpiadzie. Wieczorem przy wspólnym ognisku, podczas którego wręczano młodzieży pamiątkowe dyplomy sportowe, Dyr. Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pucku Jarosław Lis , wręczył Aleksandrowi Gucwie i Jerzemu Dziedziakowi pamiątkowe puchary i odznaki za 10 jubileuszowy pobyt z młodzieżą w jego ośrodku, zaś kierownik zgrupowania Elżbieta Żołędowska dla wspomnianych trenerów wręczyła pamiątkowe dyplomy za wzorowa pracę trenerską podczas ,,Sportowych Wakacji - Puck 2011"

Wszyscy uczestnicy zgrupowania spędzali czas wolny uczestnicząc w organizowanych dyskotekach i przez te kilkanaście dni nawiązało się wiele nowych znajomości i przyjaźni. Obóz był bardzo pracowity i owocny, co zapewne przyniesie wiele dobrych wyników sportowych w zbliżającym się sezonie lekkoatletycznym.
Więcej wiadomości znajdziesz TU

X lecie Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Krzywa

Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa, było organizatorem w dniu 3 lipca 2011 r. na terenach Gościnca Banica, imprezy plenerowej z okazji 10-lecia działalności. Impreza pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych ( ciągły opad deszczu i zimno) przebiegła bardzo sprawnie. Rozpoczęła się o godz. 14-tej od: występów dzieci i młodzieży, zespołu ,,Ruczaj", następnie wystąpiła Kapela Maliszów oraz Grupa Śpiewacza "Razem" z Sękowej. Na zakończenie tej imprezy wystapił zespół z Gorlic ,,Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki", zespół pokazał już nielicznej pod koniec publiczności, że poezja śpiewana ma w sobie wyjątkową moc i może jej słuchać każdy – niezależnie od wieku.

Ponadto podczas występów zespołów, mozna bylo zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy i samoobrony w wykonaniu I plutonu Inwazyjnego i AIN z Warszawy, poogladać wystawę starej fotografii, wziąść udział w loterii fantowej, były tez stoiska z domowym ciastem i przysmakami lokalnej kuchni oraz wiele innych atrakcji.

X Lecie Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Krzywa - 03.07.2011 r.

Wójt Gminy Sękowa startuje do parlamentu !?

Jak dowiaduje się portal GORLICE24 Małgorzata Małuch została oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej w walce o mandat poselski w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Wójt Sękowej ulokowana została na trzecim miejscu.
Zmiany na liście kandydatów PO w wyborach do Sejmu w jesiennych wyborach parlamentarnych. Decyzją władz krajowych partii liderem listy został nowosądecki poseł Andrzej Czerwiński (wcześniej drugi na liście), zaś dotychczasowy lider Andrzej Gut-Mostowy wystartuje z miejsca drugiego.

Znacząca zmiana zaszła też na miejscu trzecim, które przypadło przedstawicielowi powiatu gorlickiego. Po rezygnacji ze startu w wyborach przez Halinę Wąsowską-Schirmer lokali działacze Platformy Obywatelskiej musieli raz jeszcze zdecydować, kto w ich szeregach może powalczyć o mandat poselskich. Po konsultacjach zdecydowano, że będzie to Małgorzata Małuch obecny wójt Sękowej.

Przypomnijmy, że na liście PO znajduje się jeszcze dwóch kandydatów z naszego powiatu są to, Jan Kuk z Gorlic oraz Krzysztof Kozioł z Lipinek.
Portal GORLICE24

IX Dni Dziedzictwa Kulturowego w Sękowej

Dnia 26 czerwca 2011 roku w otoczeniu zabytkowego kościółka pw. Św. Filipa i Jakuba w Sękowej, Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafia Rzymsko - Katolicka w Sękowej, zorganizowała już po raz IX ” Dni Dziedzictwa Kulturowego Sękowa 2011”.

Impreza rozpoczęła się o godz. 14.00 od występów zespołów regionalnych z Sękowej. Następnie uroczysta łacińska msza św. w zabytkowym kościółku, po której odbył się w ramach cyklu „,,Muzyka Zaklęta w Drewnie" koncert podczas którego wykonawcy M. Kato, J. Kwinta (klawesyn), T. Potaczek (flet traverso), A. Krawczyk, K. Solecka, K. Kalinowska (skrzypce barokowe), M. Salwarowska (altówka barokowa), P. Ptak (wiolonczela barokowa), M. Krawczyk (violone) wykonali dzieła Jana Sebastiana Bacha.

Oficjalnego otwarcia dokonała Przew. Rady Gminy Sękowa Maria Wyżkiewicz oraz proboszcz ks. Janusz Kurasz. Całą imprezę prowadził Bogusław Diduch Prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Sękowa.

Następnie na scenie lokalne dziedzictwo kulturowe promowały zespoły: zespół wokalno instrumentalny „Paradoks”, trio wokalne i zespół Back OFF z GCK w Gorlicach.

Była to impreza kulturalna o dużym zasięgu, integrująca mieszkańców gminy Sękowa i gmin ościennych , powodująca wzrost tożsamości społeczności wiejskiej , zaspokajająca potrzeby kulturalne i społeczne mieszkańców, promująca nasze regionalne dziedzictwo kulturowe, historyczne i architektoniczne ukształtowane na styku dwóch kultur : łemkowskiej i pogórzańskiej.

Imprezie towarzyszyła prezentacja i kiermasz twórców ludowych. Na stoiskach tych odbywały się degustacje potraw regionalnych. Gospodynie wymieniały swoje spostrzeżenia i uwagi.

Odrębną atrakcją była możliwość zwiedzenia największego zabytku powiatu gorlickiego - kościółka pw. Św. Filipa i Jakuba. Darmowy przewodnik oprowadzał każdego chętnego prezentując mu historię zabytku.

Atrakcją dla dzieci były dmuchane zamki, zjeżdżalnie i prawdziwy kucyk na którym można było zrobić sobie zdjęcie.

Dni Dziedzictwa Kulturowego - Sękowa,2011-06-26

Podczas koncertu

Dni Dziedzictwa Kulturowego - Sękowa,2011-06-26

Trąba powietrzna zniszczyła park linowy w Krzywej

Kilkadziesiąt sekund w ulewnym deszczu i w światłach błyskawic. Tyle potrzebował wiatr, który minionej nocy kompletnie zdemolował jedyny w powiecie park linowy. Mieszkańcy Krzywej z przerażeniem opowiadają o wydarzeniach tegorocznej Nocy Świętojańskiej. Późnym wieczorem w czwartek 23 czerwca nic nie zapowiadało wydarzeń, jakie miały rozegrać się za kilka godzin. Burza, ulewny deszcz i porywisty wiatr, w zasadzie była tak samo jak zawsze. A jednak nie.

Około godziny pierwszej w nocy niebo nad Krzywą coraz częściej rozświetlały błyskawice, a wiatr zdecydowanie przybrał na sile. W pewnym momencie jak relacjonują mieszkańcy wsi Krzywa „coś huknęło i wiatr oszalał”. W niektórych domach przestały pracować wszelkie urządzenia elektryczne. Mieszkańcy domu sąsiadującego z parkiem linowym z przerażaniem obserwowali przez okna to, co się działo na ich podwórku.

IWC Replica Watches - krzesła, grill, a nawet ciężkie drewniane ławy , to wszystko dosłownie latało w powietrzu na wysokości kilku metrów – relacjonuje dla GORLICE24 właścicielka domu – wiatr był tak silny, że trzęsło całym domem, wydawało się, że za chwile wypadną wszystkie okna i zerwie dach, po mniej więcej 5 minutach wszystko nagle się uspokoiło – dodaje kobieta

Zerwana linia energetyczna okazała się tylko wstępem do złych wiadomości, jakie czekały na domowników, którzy jeszcze w nocy chcieli zobaczyć, co tak naprawdę się stało.
W ciemnościach nocy dostrzegli tylko, że część drzew jest wykrzywiona, prawdziwy obraz zniszczeń przyszło im poznać wraz z nadejściem świtu.
Rano okazało się, że oddany rok temu do użytku park linowy praktycznie przestał istnieć. Zdecydowana większość drzew została połamana lub powyrywana z korzeniami. Nie przetrwała żadna z trzech tras. Wszędzie leżały porozrzucane ławki i krzesła, które służyły klientom parku.

Droga prowadząca z Krzywej w stronę Zdyni również była nieprzejezdna z uwagi na tarasujące ją zwalone drzewa. Fragmenty połamanych konarów wraz z wiatrem doleciały aż na pobliski cmentarz.
- do tej pory takie rzeczy oglądaliśmy tylko w telewizji, nikt chyba by się nie spodziewał, że coś takiego może zdarzyć się u nas – mówili nam mieszkańcy Krzywej, którzy samodzielnie wzięli się za uprzątnięcie bałaganu na drodze, wokół kościoła i na cmentarzu. W czasie sprzątania okazało się, że żywioł zaskoczył i nie oszczędził nawet ptactwa, które wybite leżało pod połamanymi gałęziami.

- rano byłem tam na wzniesieniu – pokazuje nam na pobliski, zalesiony pagórek jeden z mężczyzn – trąba w środku lasu wyrwała drzewa na odcinku dobrych 200 metrów – dodaje z wyraźnym niedowierzaniem Na miejsce nocnych zdarzeń przyjechała wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch, która podobnie jak mieszkańcy Krzywej z niedowierzaniem patrzyła na to, co w nocy wyrządził wiatr. Właścicielka zniszczonego parku linowego kompletnie załamana tym, co ją doświadczyło nie była w stanie zbyt długo rozmawiać z nami. Dowiedzieliśmy się, że na chwilę obecną park linowy nie istnieje, a jego odbudowanie na dotychczasowym miejscu jest niemożliwe. Być może udałoby się odtworzyć wszystkie trasy, ale tym razem już nie na drzewach, ale na palach. Na to jednak potrzebna jest zgoda Urzędu Gminy Sękowa oraz Starostwa Powiatowego i nawet, jeśli takowe się pojawią to tegoroczny sezon w parku linowym stoi pod wielkim znakiem zapytania. Pewne jest tylko to, że niespotykana dotychczas na naszym terenie trąba powietrzna wyrządziła szkody szacowane w dziesiątkach tysięcy złotych.

Ogólne podsumowanie zniszczeń jakie poczyniła trąba powietrzna w Krzywej to 40 domostw bez prądu, zniszczony park linowy, naruszona konstrukcja dachu leśniczówki.(TV GORLICE24)

Trąba powietrzna w Krzywej - RTVG - kliknij

Zdjecia: Alexander Gucwa