Podziękowania Wójta Gminy Sękowa
Szanowni Państwo!
Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Gminy Sękowa, którzy okazali mi zaufanie i po raz kolejny powierzyli mi funkcję Wójta Gminy.
Dziękuję również za oddanie głosów na kandydatów do Rady Gminy, Rady Powiatu i Sejmiku Małopolskiego.
Pragnę też podziękować wszystkim za udział w tegorocznych wyborach. Wysoka frekwencja pokazała, iż wielu z nas nie tylko skorzystało z demokratycznego prawa ale spełniło również obywatelski obowiązek.
Z wyrazami wdzięczności
Małgorzata Małuch
Wójt Gminy Sękowa
|
Spotkanie Andrzejkowe dla seniorów
Klub Seniora w Sękowej funkcjonuje od miesiąca lutego br., jego działalność jest bogata w różnego rodzaju wydarzenia jak wycieczki, spotkania integracyjne czy wykłady.
W dniu 25 listopada odbyło się spotkanie Andrzejkowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej dla seniorów zrzeszonych w klubie oraz mieszkańców Gminy Sękowa działających w stowarzyszeniu Dobrej Woli. Andrzejki przygotowały członkinie stowarzyszenia Dobrej Woli w Sękowej, cześć artystyczną przedstawili uczniowie z Zespołu Szkół w Siarach pod kierunkiem Pani Małgorzaty Markowicz. Wróżby andrzejkowe zostały zaprezentowane uczestnikom spotkania przez Panią Krystynę Smędowską oraz Pana Zygmunta Markowicza, natomiast oprawę muzyczną zapewnili Panowie Mirosław Bogoń oraz Kazimierz Haluch.
Imprezę Andrzejkową prowadziła Prezes Stowarzyszenia Dobrej Woli
w Sękowej Pani Anna Durlak, wspólnie z Panem Michałem Diduchem – Kierownikiem GOPS w Sękowej.
Grupa teatralna, działająca przy Zespole Szkół w Siarach, przygotowała specjalnie na dzisiejsze spotkanie krótką inscenizację pt. „Andrzejkowe wróżby”. Uczniowie w atrakcyjny sposób przybliżyli zebranym historię andrzejkowych obrzędów oraz rodzaje wróżb. Szczególne zainteresowanie wzbudziły wróżby dla chłopców, „babcia”- Asia przypomniała, że chcąc zobaczyć we śnie swoją wybrankę, chłopak musiał przespać się z damską halką, albo musiał wytrzeć się po wieczornym myciu babską spódnicą. Przypomnijmy, że to już kolejne spotkanie Klubu Seniora z młodymi artystami z Siar - powiedziała nam opiekunka Pani Małgorzata Markowicz
|
Wybory Samorządowe w Gminie Sękowa
MAŁGORZATA MAŁUCH ponownie
Wójtem Gminy Sękowa
Wójtem gminy Sękowa została ponownie Pani Małgorzata Małuch, która zdobyła 1522 głosy. Małgorzata Małuch wygrała zdecydowanie we wszystkich obwodowych komisjach. Jej rywal Marek Ludwin zdobył zaledwie 596 głosów
Bardzo wysoka była frekwencja wyborcza - wyniosła w gminie Sękowa 54,63 procent. Najwyższa była w Męcinie Wielkiej - 63,50 procent. Moschino outlet shop
WYNIKI WYBORÓW WÓJTA GMINY SĘKOWA
Ilość głosów oddanych na kandydatów w okręgach wyborczych:
Miejscowość | M. Małuch | M.Ludwin |
---|
Sękowa: | 515 | 221 |
Siary: | 329 | 86 |
Męcina Wielka: | 329 | 101 |
Ropica Górna: | 209 | 149 |
Bodaki: | 98 | 32 |
Krzywa: | 42 | 7 |
Razem:
M. Małuch - 1522 głosy tj. 71.86%
M.Ludwin - 596 głosów tj. 28.14%
ZOBACZ pełne zestawienie głosowania na Wójta w Gminie Sękowa
Do Rady Gminy Sękowa zostali wybrani:
Sękowa:
- Kazimierz Tenerowicz - 249 głosów
- Bogusław Moroń - 238 głosów
- Marian Połeć - 223 głosy
- Szydłowska Teresa - 209 głosów
- Rączkowski Bogdan - 164 głosy
Siary:
- Prokop Krystyna - 100 głosów
- Igielski Marian - 92 głosy
Owczary:
- Eugeniusz Wal - 127 głosów
Męcina Mała:
- Maria Wyżkiewicz - 142 głosy
Męcina Wielka:
- Andrzej Ślimak - 126 głosów
Wapienne:
- Stanisław Myszkowski - 147 głosów
Bartne - Bodaki:
Ropica Górna:
Małastów - Krzywa
- Tadeusz Tarsa - 74 głosy
- Danuta Świerk-Maryńczk - 70 głosów
ZOBACZ pełne zestawienie głosowania na radnych w Gminie Sękowa
ZOBACZ pełne zestawienie głosowania do Rady Powiatu Gorlic w Gminie Sękowa
ZOBACZ pełne zestawienie głosowania do Sejmiku Województwa Małopolskiego w Gminie Sękowa
Szczegółowe wyniki wyborów samorządowych zobacz także tu
ZOBACZ jak wyglądała frekwencja w Gminie Sękowa
|
Chramowyj Prazdnik w Bartnem
Biskup Adam wygłasza słowo Boże do wiernych
W parafii proboszcza ojca Mirosława Cidyło w Bartnem, 14.11.br. odbył się "chramowyj prazdnik" to znaczy dzień święta patrona świątyni i parafii świętych Kosmy i Damiana - mnichów lekarzy, którzy za swe usługi nie pobierali pieniędzy - to specjalny rodzaj świętych zwanych bezsrebnikami. Myślę, że i dziś takich lekarzy potrzeba.
Na święcie obecni byli - ordynariusz Prawosławnej Diecezji
Przemysko - Nowosądeckiej Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Adam,
Jego Ekscelencja Najprzewielebiejszy Paisjusz Biskup Gorlicki oraz
duchowieństwo dekanatu nowosądeckiego. Miejscowe władze samorządowe reprezentowała
pani Wójt Gminy Sękową Małgorzata Małuch oraz radny gminy Jan Bodak. Po liturgii i procesji odbył się uroczysty obiad, na którym mieliśmy okazję porozmawiać i pośpiewać.
Do zobaczenia na Kermeszu w Bartnem za rok! Na vse dobre!
|
Podsumowanie działalności OSP w Gminie Sękowa
13 listopada br. przed nowowybudowaną remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Owczarach, odbyło się spotkanie podsumowujące wszystkich 8 jednostek OSP z gminy Sękowa.
W spotkaniu podsumowującym uczestniczyli: Małgorzata Małuch wójt gminy Sękowa, Zofia Rowińska - sekretarz gminy, Karol Tenerowicz - Wice przewodniczący Rady Powiatu, Eugeniusz Wal, sołtys, radny a zarazem Prezes OSP w Owczarach oraz 64 druhów strażaków - delegatów z poszczególnych jednostek.
Spotkanie rozpoczęła i gości przywitała Prezes Zarządu Gminnego OSP Małgorzata Małuch. Podczas podsumowania omówiono udział jednostek OSP w akcjach ratowniczych i w likwidacji miejscowych zagrożeń. Pani wójt oraz sekretarz gminy wręczyły podziękowania za zaangażowanie wszystkich jednostek OSP z terenu gminy, zaś prezesom OSP pamiątkowe dyplomy "za wieloletnią służbę w szeregach jednostki, poświęcenie, zaangażowanie oraz trud włożony w jej rozwój".
Jak podkreślała Prezes Zarządu Gminnego M.Małuch: maj i czerwiec br. był dla wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Sękowa okresem sprawdzianu, zarówno z wyszkolenia, determinacji prowadzenia działań jak również organizacji funkcjonowania OSP. Sprawdzian ten wszyscy zdali celująco, jeszcze raz udowadniając, że sołeckie jednostki OSP to podstawowa siła ratownicza mogąca skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom naturalnym. Słowom tym wtóruje Sekretarz Gminy Zofia Rowińska, dodając, że samorząd gminny zawsze doceniał i docenia wysiłek wkładany przez druhów ochotników w zabezpieczenie bezpieczeństwa na podległym sobie obszarze. Dowodem troski o sołeckie jednostki OSP jest m.in. dofinansowanie z budżetu gminy bieżących remontów remiz oraz zakup podstawowego sprzętu ratowniczego. W bieżącym roku udało się m.in. pozyskać samochody ratowniczo-gaśnicze dla jednostek.
W roku 2010 jednostki OSP interweniowały na terenie Gminy Sękowa i poza nią w 135 różnych zdarzeniach, które objęły m. in. walkę z pożarami, odpompowanie wody z zalanych pomieszczeń i terenów, usuwanie skutków wichur, usuwanie owadów, pomoc w wypadkach drogowych czy też usuwanie złamanych drzew. Ponadto druhowie zabezpieczali pod względem bezpieczeństwa wiele imprez masowych odbywających się w gminie i powiecie gorlickim.
Strażackie podsumowanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.
|