Newsy:

znalezionych: 1407 na 282 stronach
« poprzednia -   203  204  205  206  207  208  209  210  211   - następna »

Wybory Samorządowe - 21 LISTOPAD 2010 r.

Została ogłoszona data Wyborów Samorządowych ‘2010, odbędą się 21 listopada, a ich druga tura – w przypadku wyborów prezydentów miast, burmistrzów i wójtów – 5 grudnia.

Portal www.sekowa.info na swoich stronach internetowych pragnie włączyć się w kampanię informacyjną „Wybory Samorządowe 2010”. Zapraszamy wszystkie Komitety Wyborcze działające i powstające na terenie Gminy Sękowa do przekazywania list swoich Kandydatów, programów wyborczych, ulotek – które zostaną opublikowane na stronach Portalu sekowa.info (każdy z internautów będzie mógł się zapoznać z sylwetką Kandydata (pobrać materiały promocyjne i informacyjne).

Na „własnym podwórku” (sekowa.info) możecie promować: Komitety Wyborcze, Kandydatów, uczestnictwo w wyborach – a warto, bo mieszkańcy Gminy Sękowa zasługują na pełną, rzetelną informację. Proponujemy Komitetom Wyborczym publikowanie w ramach tzw. „kampanii wyborczej” komentarzy, opinii, oświadczeń, zdjęć, filmów, związanych z Kandydatem (Komitetem Wyborczym).

https://www.pamreplica.co

Zapraszamy

ZOBACZ TAKŻE TU !

Dwa komitety zgłosiło po jednym kandydacie na stanowisko wójta gminy

1. LUDWIN Marek, lat 42, wykształcenie Średnie, zam. Sękowa zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ członek Prawa i Sprawiedliwości
2. MAŁUCH Małgorzata Krystyna, lat 50, wykształcenie Wyższe, zam. Sękowa zgłoszona przez KWW MRS ZIEMI GORLICKIEJ nie należy do partii politycznej

Przewodniczący
Gminnej Komisji Wyborczej
(-)
mgr Maria Kułyk

Komitety wyborcze zakończyły zgłaszanie kandydatów do rady gminy. W Gminie Sękowa o 15 mandatów radnego będzie się ubiegać 42 kandytatów.

Okręg Nr 1
Lista nr 2 – KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. TENEROWICZ Kazimierz, lat 67, zam. Sękowa
2. KARWAT Renata, lat 36, zam. Sękowa
3. KSIĄŻEK Jadwiga, lat 55, zam. Sękowa
4. LISZKA Anna Marta, lat 49, zam. Sękowa
Lista nr 5 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. KUŹNIAR Robert Ryszard, lat 43, zam. Sękowa
2. SERWA Jan, lat 49, zam. Sękowa
3. KUKLA Lidia, lat 42, zam. Sękowa
4. RĄCZKOWSKA Halina Maria, lat 52, zam. Sękowa
5. LUDWIN Katarzyna Karolina, lat 29, zam. Sękowa
Lista nr 16 – KWW MRS ZIEMI GORLICKIEJ
1. MOROŃ Bogusław Józef, lat 32, zam. Sękowa
2. POŁEĆ Marian, lat 70, zam. Sękowa
3. RĄCZKOWSKI Bogdan Władysław, lat 39, zam. Sękowa
4. SMĘDOWSKI Mariusz Józef, lat 50, zam. Sękowa
5. SZYDŁOWSKA Teresa, lat 58, zam. Sękowa

Okręg Nr 2
Lista nr 2 – KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. PROKOP Krystyna, lat 50, zam. Siary
2. ŁUŻYŃSKI Józef, lat 63, zam. Siary
3. HAJDUK Tomasz Józef, lat 40, zam. Siary
Lista nr 4 – KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
1. SEKUŁA Maria Aleksandra, lat 44, zam. Siary
2. IGIELSKI Marian Franciszek, lat 50, zam. Siary
Lista nr 5 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. HALUCH Sylwester Stanisław, lat 49, zam. Siary
2. WIŚNIOWICZ Wojciech Józef, lat 41, zam. Siary
3. SYROCIAK Janusz Piotr, lat 41, zam. Siary
Lista nr 16 – KWW MRS ZIEMI GORLICKIEJ
1. WAL Eugeniusz, lat 55, zam. Owczary
2. HAJDUK Zbigniew Wiesław, lat 56, zam. Siary
3. RYBCZYK Tadeusz, lat 68, zam. Siary

Okręg Nr 3
Lista nr 2 – KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. MYSZKOWSKI Stanisław, lat 63, zam. Wapienne
złożył następujące oświadczenie: pełniłem służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 i 3a powołanej ustawy
2. ŚLIMAK Andrzej Franciszek, lat 41, zam. Męcina Wielka
Lista nr 4 – KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
1. FABER Jarosław Stanisław, lat 37, zam. Męcina Wielka
Lista nr 5 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. WOJTAS Anna Katarzyna, lat 55, zam. Męcina Mała
2. PRZYBYCIEŃ Waldemar, lat 36, zam. Męcina Mała
3. MYSZKOWSKA Józefa, lat 48, zam. Wapienne
Lista nr 16 – KWW MRS ZIEMI GORLICKIEJ
1. WYŻKIEWICZ Maria Stefania, lat 62, zam. Męcina Mała replica orologi svizzeri italia
2. RACHEL Monika Beata, lat 37, zam. Męcina Wielka

Okręg Nr 4
Lista nr 2 – KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. KUŁYK Stefan, lat 56, zam. Ropica Górna
Lista nr 17 – KWW ROPICA GÓRNA
1. ŚLIWA Beata Urszula, lat 40, zam. Ropica Górna

Okręg Nr 5
Lista nr 2 – KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. ŚWIERK-MARYŃCZAK Danuta Maria, lat 56, zam. Małastów
2. JUCHA Jerzy Stanisław, lat 50, zam. Krzywa
Lista nr 4 – KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
1. KAMIŃSKA Renata Helena, lat 36, zam. Małastów
Lista nr 16 – KWW MRS ZIEMI GORLICKIEJ
1. TARSA Tadeusz, lat 64, zam. Małastów
2. JAWOR Elżbieta, lat 39, zam. Krzywa

Okręg Nr 6
Lista nr 5 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. KOZAK Zofia, lat 36, zam. Bodaki
Lista nr 16 – KWW MRS ZIEMI GORLICKIEJ
1. BODAK Jan, lat 50, zam. Bodaki

Przewodniczący
Gminnej Komisji Wyborczej
(-)
mgr Maria Kułyk

Rewitalizacja centrum Sękowej

Rewitalizacja centrum Sękowej w strukturze funkcjonalno – przestrzennej prawie u wszystkich miast i wsi polskich można spotkać obszary zdegradowane pod względem architektoniczno – urbanistycznym, które wymagają kompleksowych działań naprawczych. Podobna sytuacja jest również i na terenie Sękowej. Dla władz gminy jest to zadanie priorytetowe i strategiczne. Aby doprowadzić do poprawy wyglądu zewnętrznego i uporządkowania centrum Sękowej zwłaszcza terenów położonych wokół pawilonu handlowego.

Rozebrano stary budynek GS przylegajacy do magazynów tej spółdzielni a pozostałości po starej piekarni zaadoptowano i wykorzystano na ciekawą w swej konstrukcji platformę widokową. Powstaną nowe chodniki, zostaną przebudowane obejścia wokół Domu Ludowego, ponadto zostanie wykonane oświetlenie tych obiektów i parkingu.

Zakończenie Odnowy Centrum Wsi Sękowa planowane jest na czerwiec 2011r. Zadanie o wartości 896. 000 zł jest finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w 75%

Estetyka Sękowej i nie tylko w najbliższych latach ulegnie znacznej poprawie, jednak wdrożenie tych projektów wymaga wielu uzgodnień, dokumentacji planistycznych oraz nakładów finansowych niezbędnych do uporządkowania terenu, co wymaga czasu i wyrozumiałości mieszkańców gminy.










Księgarnia ,,MIESZKO" ZAPRASZA !

9 listopada w księgarni ,,Mieszko" w Gorlicach odbyło sie spotkanie ze znanym i cenionym polskim pisarzem, poetą, publicystą, eseistą i dramaturgiem Andrzejem Stasuiukiem.
Andrzej Stasiuk wyspecjalizował się w esejach podróżnych do tego stopnia, że otwierając nową książkę, mamy wrażenie, że już to czytaliśmy. Albania, kraje byłej Jugosławii, smród ścieków i płonących śmieci, krajobraz zdewastowany i jakoś swojski. Stasiuk rejestruje obrazy, miejsca ze śladami wojennymi i chce, żeby odsłoniły mu swoje znaczenie, ale nic takiego się nie dzieje. Ruchoma taśma krajobrazów nie układa się w żaden kształt. Podarty obrazek papieża w hotelu prowokuje do rozmyślań, ale nie wiadomo, co znaczy.

W książce "Dziennik pisany później" sporządza tylko rejestr miejsc, twarzy (tekstowi towarzyszą świetne fotografie Dariusza Pawelca), sam przyznaje, że to właściwie jest nudne. I rzeczywiście. Na szczęście do czasu, bo narracja nagle nabiera tempa, przyspiesza, nasyca się emocjami, bo okazuje się, że nie chodzi o Bałkany, ale o nas, o samego Stasiuka, o Polskę, od której ucieka i którą widzi z oddali. Te podróże bałkańskie są ucieczką przed własnym krajem, jego pustką i nijakością, i poszukiwaniem jakiejś jego wersji „hardkorowej”.

Lekcja historii w terenie.

Młodzież I klas gimnazjalnych Zespołu Szkół w Sękowej z dyr. Szkoły Panem Bogusławem Diduchem, wychowawczynią Joanną Podstołowicz - Hojdak i nauczycielem Aleksandrem Gucwą z okazji Święta Zmarłych i zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości udali się szkolnym gimbusem pod pomnik siedmiu polskich lotników do Krzywej – Banicy. Pod nowym pomnikiem, złożono kwiaty i zapalono znicze, które symbolizować mają pamięć i hołd oddany zmarłym tragicznie przed 66 laty polskim lotnikom. Nauczyciel – opiekun miejsc pamięci narodowej, Aleksander Gucwa przedstawił młodzieży historię powstania Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, historię 1586 Eskadry do Zadań Specjalnych oraz powstanie nowego pomnika.

Takie lekcje dają wielkie możliwości dla kształcenia właściwych postaw patriotycznych. Patriotyzm lokalny wzbudza u uczniów miłość do tego, co jest mu najbliższe, do jego małej Ojczyzny – powiedział Bogusław Diduch.

Lekcje historyczno - patriotyczne są juz realizowane drugi rok i weszły na stałe do zadań szkoły z wychowania patriotycznego. W tym roku z takiej formy edukacji skorzystało około 60 uczniów.

Relacja filmowa - Lekcja patriotyzmu w terenie - kliknij

Żywa lekcja patriotyzmu

Próba ewakuacji szkoły w Sękowej

Dzisiaj tj. 25 października 2010 r. w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Przeprowadzony on został przez Państwową Straż Pożarną w Gorlicach przy pomocy OSP w Sękowej. O godzinie 9.00 uczniowie usłyszeli 3 długie dzwonki powtarzające się w krótkich odstępach czasu. Był to sygnał mówiący o zagrożeniu przeciwpożarowym. Nauczyciele przebywający w klasach wraz z uczniami bardzo sprawnie opuścili budynek szkoły zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia. Przeprowadzony alarm był sprawdzianem umiejętności dla całej społeczności szkolnej (dyrekcji, administracji i obsługi, nauczycieli i uczniów) w wypadku zagrożenia. Podczas ewakuacji nie zaobserwowano objawów paniki, chaosu itp. Wszelkie założenia zostały bardzo sprawnie zrealizowane. Świadczy to o dużej wiedzy osób biorących udział w próbnym alarmie, samodyscyplinie i odpowiedzialności za działania własne jak i działania osób drugich.

Gdy usłyszymy alarm, mamy ustawić się w parach i czekać na polecenia nauczycieli. Nie można biegać, tylko spokojnie wyjść z klasy - tłumaczy Arek z VI klasy.

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem uczniów i pracowników szkoły oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru: poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia się na wyznaczony teren zbiórki.
Uczniowie już wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach. Oby jednak nigdy nie musieli wykorzystywać swej wiedzy w realnym zagrożeniu
- mówi Bogusław Diduch, dyrektor szkoły.

Próbną ewakuacje przeprowadzono w następujący sposób:

• pożar powstał w sali chemicznej nr 17
• o powstaniu pożaru dyrektor został poinformowany przez przysłanego przez wychowawcę ucznia
• dyrektor ZSP zarządził ewakuację
• miejsce ewakuacji wyznaczono zgodnie z planem na parkingu szkolnym
• ogłoszono alarm zgodnie z procedurami za pomocą dzwonka
• dyrektor ZSP poinformował o pożarze Powiatowe Stanowisko Kierowania w Gorlicach, które zadysponowało na miejsce zastęp jednostki ratowniczo - gaśniczej
• ewakuacja przebiegła zgodnie z planem ewakuacji szkoły
• w miejscu zbiórki sprawdzono obecność, stwierdzono 162 obecnych w szkole uczniów pod opieką 9 nauczycieli oraz personel pozostały w liczbie 8 osób informację tą pozyskał wicedyrektor i przekazał dyrektorowi oraz przybyłemu na miejsce kierującemu działaniem ratowniczym z-ca d-cy JRG w Gorlicach st. kpt. Dariuszowi Surmaczowi, który podjął akcję gaśniczą w miejscu powstania pożaru
• po zakończeniu działań gaśniczych i przewietrzeniu sal informacja ta została przekazana dyrektorowi, który podjął decyzję o powrocie uczniów, nauczycieli i personelu do pomieszczeń szkoły
• po ewakuacji przeprowadzono pogadankę dla uczniów gimnazjum na temat bezpiecznej akcji ewakuacyjnej, a uczniom szkoły podstawowej umożliwiono obejrzenie wozu ratowniczo - gaśniczego

Próba ewakuacji szkoły w Sękowej - kliknij