Newsy:

znalezionych: 1407 na 282 stronach
« poprzednia -   208  209  210  211  212  213  214  215  216   - następna »

Odsłonięcie nowej tablicy pamiątkowej w Olszynach

UWAGA! Weź udział w konkursie fotograficznym.

Półmetek tegorocznych wakacji już za pasem, długie dnie, ciepłe słońce, przepiękne światło… Jednym słowem - lato w pełni! A w letniej scenerii kościoły, cerkwie, dzwonnice, dwory, młyny, spichlerze, chałupy wiejskie i zabudowy miejskie....perły drewnianej architektury, często nieznane lub niedoceniane, a przecież będące tak blisko, na wyciągnięcie ręki…. nierzadko największe skarby ziemi, na której przed wiekami zostały zbudowane. Zachęcamy do uwiecznienia na fotografii piękna, zaklętego w architekturze drewna, gęsto rozsianego po Małopolsce.

Nietuzinkowe drewniane budowle godne odkrywania, podziwiania, dzielenia się ich pięknem, pokazywania innym (bo są miejsca, choćby w Europie, gdzie architektura drewniana jest na wagę złota).

W świecie współczesnych technologii nietrudno uwiecznić ich wizerunek na kliszy, czy nośnikach cyfrowych, a więc: zapraszamy do odwiedzenia Szlaku Architektury Drewnianej z aparatem w ręku, w ramach działań kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych, jakie Państwo organizują na co dzień w swoich „małych ojczyznach”.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym! Zdjęcia nie muszą być wykonane profesjonalnym sprzętem; liczą się walory artystyczne, pasja i dobre „oko”. Na zgłoszenia czekamy do 30 września!

Warunek jest jeden: fotografowane obiekty znajdować się muszą na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Pasjonaci fotografii, zarówno zawodowcy, jak i amatorzy mają w czym wybierać, bowiem na Szlaku znajduje się aż 248 obiektów! Przy każdym znajduje się tablica informacyjna, a drogę do nich wskazuje ponad 600 drogowskazów. Dzięki akcji udostępniania zamkniętych na co dzień kościółków i cerkwi, jeszcze do końca września br. w wybrane dni obejrzeć można wnętrza pięćdziesięciu z nich, w tym czterech bezcennych kościółków, wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Są to: kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej, kościół p.w. św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim, kościół pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej oraz kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba w Sękowej.

Wszystkie szczegóły (regulamin, kartę zgłoszenia, informacje archiwalne o poprzednich edycjach konkursu) znaleźć można w naszej „drewnianej” witrynie internetowej: www.drewniana.malopolska.pl. ZOBACZ

Do zobaczenia w Beskidzie Niskim!

Dla porządku dodam, że dla laureatów przewidujemy cenne nagrody, a dodatkową nagrodą dla autorów najciekawszych zdjęć, będzie udział w wystawie pokonkursowej, podróżującej po regionie.

Do zobaczenia na Szlaku!

Otwarcie chodnika w Ropicy Górnej

Zakończono budowę kolejnego odcinka chodnika w Gminie Sękowa w miejscowości Ropica Górna o długości 811metrów i szerokości od 1,5 – 2 m wraz z zatoką autobusową.
Wykonawcą zadania była Firma Usługowo- Handlowa Adam Kuziak z Bartnego. Wartość robót opiewała na kwotę 501 461,76 zł. Natomiast całość zadania wraz z dokumentacją budowlaną wyniosła 513 019,86 złotych.
Zadanie udało się zrealizować dzięki pozyskanej dotacji w wysokości 50 % kosztów ze środków Województwa Małopolskiego Drugą połowę sfinansowano z budżetu Gminy Sękowa.

Wczoraj w Ropicy Górnej odbyło się uroczyste otwarcie chodnika. Nie zabrakło na nim przedstawicieli Województwa w osobach: Pana Marszałka Romana Ciepieli, Przewodniczącej Sejmiku Urszuli Nowogórskiej oraz Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Pana Grzegorza Stecha. Pani Wójt Małgorzata Małuch dziękowała za wsparcie finansowe realizacji tego zadania, z którego cieszą się mieszkańcy Ropicy Górnej. Inwestycja służyć będzie lokalnej społeczności i podniesie standard życia na wsi, a także zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zdjęcia autorstwa: Urszuli Przybyłowicz

Wioska internetowa

Powstał nowy park linowy w Krzywej

Park linowy w Krzywej to doskonała forma rozrywki dla całej rodziny - dla wszystkich, którzy poszukują nowych wrażeń z dużą dozą adrenaliny i chcą w aktywny sposób spędzać swój wolny czas. Park linowy Krzywa wkomponowany jest w krajobraz i montowany jest na drzewach. Specjalnie zaprojektowane i rozbudowane trasy linowe na wysokości, w skład których wchodzą ruchome kładki, belki, pętle, siatki i różnego rodzaju zjazdy tyrolskie, drabinki linowe, ścianki wspinaczkowe, skoki (skok tarzana), różnego rodzaju mosty linowe i inne przeszkody. Uczestnicy programów linowych uczą się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamują barierę leku wysokości czy strachu. Uczestnicy zabawy na linach pokonują szereg przeszkód rozwieszonych między drzewami. W naszym parku linowym mogą się bawić zarówno dzieci jak i również osoby dorosłe.

Specjalna trasa linowa Maluch – jest to produkt przeznaczony dla dzieci od 3-12 roku życia. Trasa składa się z drewnianych domków budowanych na drzewach oraz łatwych, kolorowych i dostosowanych funkcjonalnie do grupy użytkowników przeszkód linowych. Na tej trasie dzieci nie muszą posługiwać się żadnym sprzętem alpinistycznym. Zabezpieczenie stanowią tu atestowane siatki chroniące przed upadkiem z wysokości.

Do dyspozycji odwiedzających Parki jest zaplecze gastronomiczne.

Zobacz tu !

Park Linowy Krzywa - kliknij

ZAPRASZAMY !!