Newsy:

znalezionych: 1407 na 282 stronach
« poprzednia -   90  91  92  93  94  95  96  97  98   - następna »

,,Wesoła Wdówka" na deskach sceny w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie.

8 lipca 2017 r. o godzinie 21.00 na deskach sceny w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie, odbyła się muzyczna baśń dla dorosłych - operetka Wesoła Wdówka Franciszka Lehára w trzech aktach z 1905 roku. Na scenie w Regietowie wystąpili artyści Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, Teatru Muzycznego w Łodzi i Orkiestry Romantica pod batutą Elżbiety Tomali - Nocuń

To już kolejna ósma opera/operetka, która przyciąga z roku na rok coraz to więcej osób.
Jest to na tyle niecodzienne wydarzenie że tego typu widowiska na terenie Beskidu Niskiego nie odbywają się często. W te lipcowe dni do Regietowa przyjeżdża liczna widownia, aby podziwiać artystów scen operowych. W widowisku zaprezentowały się też miejscowe konie jako "aktorzy" .....bez nich przecież nic nie może się w stadninie odbywać !
Nietypowe dla tego wydarzenia jest to, że opera odbywa się pod gołym niebem w późnych relojes de imitacion godzinach wieczornych, co dodaje niepowtarzalnego klimatu.

Ponad 50 artystów zachwycała swym rozmachem na scenie (soliści, tancerze, orkiestra), bogata scenografia, doskonałe kostiumy oraz wspaniała narracja Andrzeja Krusiewicza uzupełniają całość. Artyści stworzyli widowisko przyjazne dostarczyli ponad 3 godziny rozrywki i przyjemności. Wielbiciele muzyki Lehára mogli posłuchać jego pięknych melodii, a i bawić się licznymi perypetiami. „Wesoła Wdówka” to ponadczasowa opowieść, pełna humoru, intryg i wpadek – zapewnia doskonałą rozrywkę od początku... aż po szczęśliwe zakończenie a przebojem w akcie trzecim był cudowny walc ,,Usta milczą, dusza śpiewa".

***

Wiadomość o przyjeździe do Ponteverdy w Paryżu, bogatej i pięknej wdowy po bankierze wstrząsa mieszkańcami. Aby zatrzymać majątek w księstwie zostaje uknuta intryga, która zakłada wydanie za mąż Hanny Glawari (Małgorzata Długosz) za rodaka. Jednak, nie wszystko biegnie po myśli spiskujących....

Od autora

"Bardzo czekałem na ten wieczór, jestem zachwycony przygotowaniem i wykonaniem całej operetki. Warto było zobaczyć stroje, grę aktorów, taniec, śpiew i wspaniała orkiestra. Samo widowisko było ciekawe i zabawne. Kreacje pań były natomiast przewspaniałe. Atmosfera była wspaniała a organizacja imprezy bardzo profesjonalna. Dziękuję i proszę o więcej takich widowisk. "

PS
Niebieski parasol nad panią dyrygent z napisem PEPSI!! bardzo nie pasował do powagi tej operetki!!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Na Rynku we Wrocławiu odbyła się promocja.
Arkadiusz Rachel został podporucznikiem

W przeddzień promocji na pierwszy stopień oficerski w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, odbyła się uroczystość wręczenia patentów oficerskich, dyplomów oraz świadectw. Patenty oficerskie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej– zwierzchnika Sił Zbrojnych RP głównym bohaterom uroczystości wręczyli: Rektor-Komendant gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka, Dziekan Wydziału Zarządzania płk dr hab. inż. Tomasz Smal i Prorektor ds. wojskowych płk dr Marek Pytel.

Po południu Wikariusz Generalny Biskupa Polowego Wojska Polskiego ks. płk January Wątroba i Kapelan WSOWL ks. por. Maksymilian Jezierski odprawili mszę świętą w intencji tegorocznych absolwentów, w której uczestniczyła kadra, pracownicy wojska, podchorążowie oraz mieszkańcy Wrocławia.

*****

Na drugi dzień tj. 7 lipca 2017 r. odbyła się na Rynku we Wrocławiu w obecności kilku tys. osób promocja na pierwszy stopień oficerski. Akty promocji na stopień podporucznika odebrało 362 żołnierzy - 126 absolwentów studiów stacjonarnych drugiego stopnia i 236 uczestników półrocznego studium oficerskiego. Wśród promowanych było 30 kobiet. Wśród absolwentów promowany na stopień podporucznika był mój uczeń Arkadiusz Rachel, który zakończył studia z 7 lokatą.!!

Promocji wzięło udział wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele: Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, jednostek wojskowych, policji, duchowieństwa, władz wojewódzkich i samorządowych, uczelni krajowych i zagranicznych.

Aktu promocji dokonywali gen. broni Leszek Surawski, szef sztabu generalnego Wojska Polskiego, gen. dywizji Jarosław Mika, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych i gen. brygady Jan Dziedzic, zastępca szefa sztabu generalnego Wojska Polskiego.
Absolwenci, podchodząc do podiów, przyklękali na nich, a promujący wypowiadali słowa „W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mianuję Panie i Panów podporucznikami Wojska Polskiego”. Po wygłoszeniu formuły generałowie dotykali piórami szabli lewego ramienia absolwentów. Podczas uroczystości nowo mianowani oficerowie złożyli uroczyste ślubowanie oraz odśpiewali „Pieśń Rycerską”. Po niej już jako oficerowie wyrzucili w powietrze czapki.

Promocję zakończyła defilada pododdziałów replica breitling biorących udział w uroczystości, na czele których maszerowały Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych i kompania honorowa WSOWL. Najbarwniejszymi pododdziałami biorącymi udział w defiladzie były kolumny absolwentów, maszerujące z kwiatami wręczonymi im przez licznie przybyłe na uroczystość rodziny.
Promocja na pierwszy stopień oficerski wieńczy okres wytężonej i ciężkiej pracy, w czasie którego absolwenci WSOWL wprowadzali w życie dewizę WSOWL - Per Aspera Ad Astra – przez ciernie do gwiazd, do tych gwiazd, które od dzisiaj, lśnić będą na mundurach bohaterów uroczystości.
Nowi oficerowie będą pracowali teraz w jednostkach, do których dostali przydziały. Ppor. Arkadiusz Rachel otrzymał przydział do jednostki w Gliwicach.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

replicas relojes de lujo

Arkadiusz Rachel pierwszy z lewej (bordowy beret)

Arkadiusz Rachel pierwszy z prawej (bordowy beret)

Gen. broni Leszek Surawski, szef sztabu generalnego Wojska Polskiego, mianuje Arkadiusza Rachela na stopień ppor

Źródło: Gazeta Wrocławska

Ewa Wachowicz najpiękniejsza kobieta polskiej kuchni w Sękowej

Ewa Wachowicz, Miss Polski w 1992 roku, III Wicemiss Świata i Miss Świata Studentek w 1993 roku, autorka i producentka programów kulinarnych, autorka książek kucharskich była gościem spotkania autorskiego, które odbyło się w czwartek 29 czerwca 2017 r. na placu przy kościele św. Filipa i Jakuba w Sękowej.

Punktualnie o godz. 16-tej pani dyr. GOK Sękowa Iwona Tumidajewicz przedstawiła p. Ewę Wachowicz, która licznie zebranym opowiedziała o tym, jak to jest być najpiękniejszą dziewczyną w Polsce i jedną z najpiękniejszych na świecie. Mówiła też o swoich pasjach: gotowaniu, wspinaczce skałkowej i podróżach. - Dla rodziców zawsze byłam najpiękniejsza, ale nie zamierzałam brać udziału w żadnych wyborach miss. Namówili mnie koledzy z akademika, a poza tym szło o zakład, które potem wspólnie wypiliśmy. Zgłosiłam się na casting Miss Małopolski, który wygrałam. Potem były kolejne wybory, w końcu finał Miss Polski, gdzie zdobyłam koronę. Dostałam też cenne nagrody. Niektóre jak pralko-suszarka czy wieża służą mi do dziś. No i dostałam piękne sportowe auto, którym uparłam się wrócić z Poznania do Krakowa, gdzie studiowałam, mimo że auto nie było zarejestrowane ani ubezpieczone. Sportowym fordem, który był marzeniem większości moich kolegów zajechałam przed akademik. Potem, po roku, kiedy sama już musiałam opłacić ubezpieczenie, postanowiłam to auto sprzedać - opowiadała Ewa Wachowicz. Pani Ewa replicas relojes opowiadała także o swoim epizodzie politycznym, kiedy była rzecznikiem prasowym rządu Waldemara Pawlaka w latach 1993–1995 i o swoim słynnej odpowiedzi na pytanie dlaczego zdecydowała się przyjąć tę propozycję: "Premierowi się nie odmawia".

Pani Ewa długo opowiadała jak gotować zgodnie z najnowszymi trendami kulinarnymi przy jednoczesnym zachowaniu polskiej tradycji.
Przez 10 lat była producentką programu "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", aż w 2007 roku Nina Terentiew namówiła ją, żeby zaczęła prowadzić własny program kulinarny. Tak powstał program "Ewa gotuje". Do dziś wyemitowano ponad 300 odcinków. - Wszystkie programy powstały w moich kuchniach, bo nie umiem gotować w czyjejś kuchni. Moja obecna kuchnia jest przystosowana do nagrywania programów, bo pracuje przy tym 17-osobowa ekipa, ale wcześniej gotowałam w kuchni w bloku. Nagranie 25-minutowego odcinka trwa cały dzień. Potrawy naprawdę muszą się ugotować czy upiec. Ja gotuję prawdziwe jedzenie, które zaraz po programie znika w żołądkach ekipy. Gotuję na mniej więcej cztery osoby, więc trwa to kilkadziesiąt sekund - powiedziała Ewa Wachowicz.

I tak ponad godzinę opowiadała najciekawsze epizody z jej bogatej historii życiowej. Dodatkowo była prezentacja kulinariów wykonanych przez dzieci.
Potem był czas na podpisywanie książek kucharskich autorstwa pani Ewy, ja też otrzymałem piękną pamiątkową dedykacje a na zakończenie była fotka z najpiękniejsza kobietą polskiej kuchni!! Rolex Replica

Spotkanie zorganizowała wójt gminy Małgorzata Małuch oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej- Pani Iwona Tumidajewicz

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

4. Samochodowy Wyścig Górski - Magura Małastowska 2017

Po nieco ponad miesięcznej przerwie do walki powrócili zawodnicy ścigający się w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trzecia i czwarta runda GSMP odbyła się w dniach 23 – 25 czerwca 2017 na malowniczej trasie Magury Małastowskiej koło Gorlic. Wśród 66 zgłoszonych zawodników nie zabrakło reprezentantów BorgWarner Racing Team, czyli Karola Krupy, który powalczył za kierownicą Mitsubishi Lancera EVO IX klasy N+2000 oraz Szymona Piękosia w ósmej generacji Mitsubishi Lancera EVO klasy A+2000 a także Marcina Wilusza nr 50 z Renault Clio w barwach Revline Racing Team.
Organizowany przez Automobilklub Biecki Wyścig Górski Magura Małastowska to najmłodsza, rozgrywana dopiero po raz czwarty, eliminacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, wciąż udoskonalana zarówno pod względem organizacyjnym ( choć dotychczasowe oceny są bardzo wysokie) jak i przebiegu trasy. W tym ostatnim punkcie, w tegorocznej edycji, która rozegrana została pomiędzy 23 a 25 czerwca, zajdzie istotna zmiana: dotychczasową trasę wydłużono do 3610 m. W związku z tym dotychczasowy rekord trasy z 2015, należący do Andrzeja Szepieńca ( 1.38,745) przechodzi do historii.

Impreza odbyła się przy wsparciu samorządów Województwa Małopolskiego, Powiatu Gorlickiego: Starostwa Powiatowego, Miasta Gorlice, Gminy Sękowa oraz pozostałych sąsiednich gmin.
Na starcie stanęło 66 zawodników w tym dwie kobiety. W niedzielę po oficjalnym treningu zawodnicy przystąpili do oficjalnego 1 podjazdu wyścigowego, który nastąpił o godz. 13.30 30 minut po 1 podjeździe wyścigowym – 2 podjazd wyścigowy a 45 minut po 2 podjeździe wyścigowym nastąpiła ceremonia wręczania nagród.

Nowa trasa została w sposób profesjonalny przygotowana, wokół trasy wyścigu wycięto samosiejki co ułatwi obserwację imprezy przez kibiców, uzupełniono ubytki nawierzchni asfaltowej. Duża grupa kibiców zlokalizowana została w okolicy samego startu, na wprost restauracji ,,Gospoda Magurska” Inne punkty widokowe rozmieszczone były na trasie w miejscach bezpiecznych dla miłośników sportów samochodowych.
Zarówno podjazdy treningowe jak i wyścigowe odbyły się, z opóźnieniem, bez większych kłopotów, nie licząc krótkich przerw, powodowanych awariami samochodów na trasie wyścigu.

W klasyfikacji generalnej ( wyniki nieoficjalne) zwyciężył Waldemar Kluza ( czas obu podjazdów 3:30,534 min) który był szybszy od zajmującego drugie miejsce Dubaia (Mitsubishi Lancer Berg Monster + 9,757 s) i trzeciego Michała Ratajczyka ( Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motorsport). W grupie A zwyciężył Piotr Ostrowski Mtsubshi Lancer EVO VIII), a w N Rafał Serafinowicz ( Mitsubishi Lancer). W klasyfikacji aut historycznych bezkonkurencyjny dzisiaj był Wojciech Subocz (Porsche 911 Carrera 2) 4:15,964. Na drugim stopniu podium sklasyfikowany został Wojtek Koczeski (Subaru Legacy RS) 4:22,905. Trzecie miejsce i pierwsze w klasie C4.2 D5 zdobył Wojtek Myszkier (VW Golf GTI 16V) 4:34,364.

Zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, nie zabrakło atrakcji dla kibiców. Szczęśliwi zwycięscy internetowych konkursów mieli okazję przejechać się po trasie wyścigu Fiatem 124 Abarth kierowanym przez gościa specjalnego imprezy – Karola Basza, wielokrotnego Mistrza Świata w kartingu, b. członka kartingowego zespołu Roberta Kubicy.

Wszystkie informacje dotyczące wyścigu, w tym wyniki online, znaleźć można na stronie wyscigu ZOBACZ TU

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

4.WYŚCIG GÓRSKI - MAGURA MAŁASTOWSKA
Małastów, 23 - 25. 06. 2017 r.

"Świat pod Kyczerą" zawitał do Sękowej!!

W ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego ,, Świat pod Kyczerą” zespoły folklorystyczne z różnych krajów zawitały także do Sękowej. W tym roku w festiwalu uczestniczą zespoły z następujących krajów: Chin, Turcji (TUFAK Youth Club), Kostaryki ( ITOS Cultural Group Mario Vindas Schoo), Gruzji (Georgian Folk Dance Group MARULA), Czech i oczywiście z Polski.

W sobotę 24 czerwca 2017 r. koło starego kościółka w Sękowej zaprezentowały się ww. zespoły. Festiwal rozpoczął Dyrektor Festiwalu ,,Świat pod Kyczerą,, Jerzy Starzyński , Mirosława Kopystiańska Przedstawiciel Mniejszości łemkowskiej w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości oraz Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch.

Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać barwne stroje i pomysłową choreografie naszych zagranicznych artystów, budziły ogromne zainteresowanie wśród widzów. Mieliśmy okazję obejrzeć występy z regionu Czech, tak bliskie nam, ale podziwiliśmy występy z dalekiej Kostaryki, Chin, Gruzji i Turcji.

Koncert festiwalowy rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem, ale warto było czekać, licznie zgromadzona publiczność gromko oklaskiwała artystów , przedstawiając bogatą kulturę i tradycje ludowe.
Wieczór costume cosplay w Sękowej był wypełniony muzyką, tańcem i śpiewem. Każdy kto przybył znalazł coś niezwykłego dla siebie, fascynującego i interesującego. Dzięki temu festiwalowi mieszkańcy mogli otrzymać niecodzienną dawkę muzyki, która łączy narody

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wystąpiły następujące zespoły:
- ITOS Cultural Group Mario Vindas School - Kostaryka
- TUFAK Youth Club - Turcja
- Georgian Folk Dance Group MARULA - Gruzja

Dodatkowo wystąpiły Zespóły z Chin, Czech i Polski