Newsy:

znalezionych: 1428 na 286 stronach
« poprzednia -   111  112  113  114  115  116  117  118  119   - następna »

Gorlice - Sokół - bezdotykowa myjnia już działa!!

Firma Auto Sokół zaprasza na nowo otwartą bezdotykową myjnie samochodową, czynną 24 godzin.
Myjnia zlokalizowana jest przy ulicy Dukielskiej ,,Sokół" na przeciwko Delikatesów Centrum.
Zastosowanie nowoczesnych środków do mycia, sprawi ze będziecie Państwo zadowoleni z efektów mycia swoich samochodów.
Myjnia wyposażona jest w cztery programy:

1. Mycie zasadnicze
2. Spłukiwanie
3. Super wosk
4. Super spłukiwanie/ nabłyszczanie relojes replicas

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!

Od portalu:

Myjnia bezdotykowa ma wiele zalet: doskonale wymywa sól i błoto z zakamarków podwozia i karoserii, ułatwia szybkie spłukanie żrących środków do mycia kół. Jest bezpieczna, montre replique o ile zachowujemy odpowiedni dystans lancy od mytych elementów i uważamy na delikatne części (np. chłodnicę – niewiele trzeba, by silnym strumieniem wody pozaginać blaszki), części z plastiku i wyglądające na chromowane, które obecnie w 99 proc. przypadków są powleczone srebrzystą folią.

Przez Gorlice przejechał 73. TOUR DE POLOGNE

Nowy Sącz to jedyne miasto, które gości peleton 73. Tour de Pologne przez dwa dni. Fantastyczną atmosferę jednego z najpiękniejszych miast Małopolski kolarze poznali już wczoraj, tu znajdowala sie meta III etapu. Dziś z sądeckiego Rynku wyruszył tour na trasę czwartego etapu (218 km) do Rzeszowa. Czwarty etap rozpoczął się od minuty ciszy dla upamiętnienia ofiar tragicznych wydarzeń w Nicei. O godz. 12.50 nastąpił start honorowy a po pokonaniu 9,2 km start ostry.

Pagórkowaty odcinek prowadzi przez malownicze fragmenty Małopolski i Podkarpacia. Na trasie znajdują się górskie premie w Zaklikówce, Gminie Lubenia oraz Jasiennikach, około 18.40 będą finiszować na mecie w Rzeszowie. Zaraz po starcie oderwala się grupka kolarzy, w Gorlicach siódemka śmiałków miała juz około 7 min przewagi, byli to: Adam Stachowiak (Verva Activejet), Jarosław Marycz (CCC Sprandi), Szymon Rekita (Polska), Igor Bojew (Gazprom), Alessandro Tonelli (Bardiani), Alessandro de Marchi (BMC) i Jens Keukeleire (Orica)

POWODZENIA!!

Synagoga Beszt w Gorlicach wyburzona.

Synagoga Beszt w Gorlicach znajduje się przy ulicy Strażackiej i Krzywej została zbudowana po koniec XIX wieku z inicjatywy jednej z grup chasydzkich w mieście. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali wnętrze synagogi. Po zakończeniu wojny budynek stał się własnością miasta i został zaadaptowany na remizę strażacką. Od ponad 15 lat stał opuszczony i popadał w ruinę. Remont był nieopłacalny, budynek nie był zabytkiem, został sprzedany w 2012 r. prywatnemu inwestorowi. W jego miejscu w 2018 roku ma zostać otwarty obiekt handlowo-usługowy.

Pierwotnie synagoga miała charakter eklektyczny. Złożona była z dwóch członów: kwadratowej, jednoprzestrzennej Sali męskiej oraz parterowego skrzydła bocznego przy ul. Strażackiej. Bryła i wystrój elewacji została całkowicie przekształcona w związku z adaptacją budynku na remizę. W sobotę 9 lipca 2016 r. przystąpiono do wyburzenia dawnej synagogi w Gorlicach.

Żydowska Gmina Wyznaniowa ma żal do obecnych władz miasta, że sprzedała synagogę. "Jest nam przykro, że ostatni symbol gorlickich Żydów znika z pejzażu miasta. Poprzedni burmistrz obiecał nam, że po remoncie budynek będzie nadal służył mieszkańcom i powstanie tam sala pamięci poświęcona gorlickim Żydom. To przykre. Kiedyś Żydzi stanowili pokaźny procent mieszkańców Gorlic. Nagle zostaje tylko cmentarz. Zaczynamy o tym zapominać. Stało się jak się stało, ale to nie jest w porządku" – mówi Tadeusz Jakubowicz, prezes Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Krakowie.

Rozbiórka synagogi Gorlickiej - 13.07.2016 r.

ZOBACZ: Rozbiórka synagogi Gorlickiej - 13.07.2016 r.

,,TRAWIATA" na deskach sceny w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie.

9 lipca 2016 r. o godzinie 21.00 przy pięknej pogodzie, na deskach sceny w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie, odbyła się opera ,,Trawiata" Giuseppe Verdiego z 1853 roku. Muzyczna opowieść oparta jest na "Damie Kameliowej" A. Dumasa. Dziś już z pewnością nikogo nie zbulwersuje fakt uczynienia kurtyzany bohaterką opery, jak to miało miejsce podczas premiery dzieła. Od tego momentu minęło ponad 160 lat i w sferze obyczajowej zmieniło się bardzo wiele. Dlatego dziś "Traviata" (wł. zagubiona) zachwyca przede wszystkim mistrzostwem kompozycji, a arie wchodzące w jej skład należą do ścisłego kanonu sztuki operowej. Na scenie w Regietowie wystąpili soliści Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i Warszawskiej Opery Kameralnej a także Chóru Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i Orkiestry Romantica pod batutą Wojciecha Semerau - Siemianowski

To już kolejna siódma opera, która przyciąga z roku na rok coraz to więcej osób.
Jest to na tyle niecodzienne wydarzenie że tego typu widowiska na terenie Beskidu Niskiego nie odbywają się często. W te lipcowe dni do Regietowa przyjeżdża liczna widownia, aby podziwiać artystów scen operowych. W widowisku zaprezentowały się też miejscowe konie jako "aktorzy" .....bez nich przecież nic nie może się w stadninie odbywać !
Nietypowe dla tego wydarzenia jest to, że opera odbywa się pod gołym niebem w późnych godzinach wieczornych, co dodaje niepowtarzalnego klimatu.

***

Bohaterką opery jest cierpiąca na nieuleczalną chorobę kurtyzana Violetta. Baron Douphol proponuje jej, by została jego utrzymanką. Kobieta rezygnuje z tego, gdy poznaje poetę Alfreda Germonta. Oboje zakochują się w sobie i postanawiają pobrać. Na przeszkodzie staje jednak ojciec Alfreda, który przekonuje Violettę, że taki związek zaszkodzi całej rodzinie, a przede wszystkim uniemożliwi zamążpójście siostry Alfreda. Violetta poświęca więc swoje szczęście, odchodzi i przyjmuje jednak propozycję barona Douphola. Gdy Alfred dowiaduje się o odejściu ukochanej, nie znając prawdziwej przyczyny tego kroku, na przyjęciu gdzie obecna jest Violetta i baron, rzuca jej pod nogi pieniądze, płacąc za ich związek. Wywołuje tym oburzenie całego towarzystwa, a nawet własnego ojca. Baron wyzywa Alfreda na pojedynek. Ostatni akt rozgrywa się z dala od paryskich salonów. Violetta jest już bardzo chora. Z dalekiej podróży wraca Alfred i dowiaduje się całej prawdy o poświęceniu kochanki. Wraz z ojcem przybywa do jej domu i oświadcza się, lecz Violetta jest już zbyt chora. Umiera w ramionach Alfreda.

,,TRAWIATA" na deskach sceny w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie.

ZOBACZ FILMIK - kliknij

Zobacz film - Beskid Niski i Stadnina Koni Huculskich w Regietowie

Prawosławny Chór Duchowieństwa wystąpił w Gorlicach

5 lipca 2016 r. o godzinie 18:30 w katedralnej cerkwi prawosławnej p.w. Świętej Trójcy w Gorlicach, odbył się koncert Prawosławnego Chóru Duchowieństwa Dekanatu Zielonogórskiego i Lubińskiego pod Dyrekcją Daniela Gałczyka, z cyklu ,,Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim 2016"

Moschinooutletshop W skład chóru wchodzą duchowni i psalmiści dekanatów zielonogórskiego i lubińskiego Diecezji Wrocławsko- Szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w Polsce. Chór istnieje półtora roku. Jego członkowie na co dzień to kapłani, duszpasterze, katecheci, kapelani wojskowi i szpitalni, administratorzy parafii i bardzo często budowniczowie świątyń i domów parafialnych w parafiach, w których realizują swoje powołanie. Wykonywane przez nich obowiązki uniemożliwiają częstsze spotykanie się na repetycjach i na koncertowanie, dlatego też chór duchownych można usłyszeć najczęściej na świętach parafialnych w parafiach diecezji wrocławsko- szczecińskiej. Członkowie chóru, duchowni, przewodniczą nabożeństwom liturgicznym śpiewem „a capella”. Podczas liturgii pontyfikalnych uwidacznia się śpiew chórowy duchownych.

Mimo swojego krótkiego istnienia chór już dwukrotnie uczestniczył w koncercie kolęd w Zielonej Górze. Występował ponadto w cerkwi prawosławnej pod wezwaniem Archanioła Michała w Przemkowie, w auli Collegium Polonicum w Słubicach, w Sali Wielkiej w Ratuszu Wrocławskim, w domu kultury Muza w Lubinie oraz w cerkwi prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy. Chór prawosławny uczestniczy w codziennych, zwykłych usługach cerkwi, pełni ważną rolę w życiu każdej parafii. Bez udziału chóru trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek nabożeństwo prawosławne. Śpiew cerkiewny stanowi integralną część nabożeństw prawosławnych, w tym największego z nich – Liturgii. Uważa się w prawosławiu, że tylko głos ludzki najdoskonalej oddaje chwałę Bogu, z tej racji w muzyce cerkiewnej nie uznaje się jakichkolwiek instrumentów.

Po pierwszej części koncertu wystąpił Męski Kameralny Chór Cerkiewny KLIROS został powołany do życia we wrześniu 2010 roku z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Paisjusza Biskupa Gorlickiego. Działa pod auspicjami Diecezjalnego Ośrodka Kultury Prawosławnej „Elpis" w Gorlicach. Jego dyrygentem jest ks. lektor Jarosław Grycz. Z racji swej krótkiej działalności dopiero zaczyna się rozwijać. MKChC KLIROS swym śpiewem pragnie przede wszystkim kultywować i rozwijać tradycje śpiewacze na terenach łemkowszczyzny. Chór uczestniczył cosplay costumes w wielu uroczystych nabożeństwach na terenie Dekanatu Nowosądeckiego, a także uświetnia swoimi występami spotkania okolicznościowe, różnego rodzaju wystawy i prelekcje. Chór KLIROS brał udział w koncertach kolęd w Krynicy-Zdroju, Rzeszowie i Gorlicach,a także w Przeglądzie Kolęd w Krompachach na Słowacji. W maju 2011 roku brał udział w Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej w soborze św.Trójcy w Hajnówce. W dniach 21-22 października w Kętach, koło Bielska-Białej, chór brał udział w przesłuchaniach XIV Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo". W kategorii chórów na tymże Festiwalu chór KLIROS zajął II miejsce, oraz został wyróżniony nagrodą specjalną, ufundowaną przez dyrektora Domu Kultury w Kętach.

Całość koncertu prowadził proboszcz parafii prawosławnej w Gorlicach o. Roman Dubec. Na koncercie obecny był Jego Ekscelencja Paisjusz Biskup Gorlicki, któremu o. Roman złożył życzenia urodzinowe (7 lipiec) i odśpiewano mногая літа (mnohaja lita - sto lat) oraz Roman Dziubina - przewodniczący Rady Powiatu.

***

6 lipca w gorlickiej cerkwi katedralnej św. Trójcy w Gorlicach, w ramach festiwalu Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim, wystąpiły dwa męskie chóry kameralne prezentując różnorodność i bogacto śpiewu cerkiewnego. Goście festiwalu był chór duchowieństwa dekanatów lubińskiego i zielonogórskiego prawosławnej diecezji wrocławsko-szczecińskiej. Duchowni z Legnicy, Zielonej Góry, Głogowa i Studzionek k. Rudnej przedstawili repertuar składający się z kompozycji rosyjskich, ukraińskich, gruzińskich i greckich. Chórem psalmista dyrygował Daniel Gałczyk. Drugim chórem wystepującym tego dnia był miejscowy chór KLIROS działający pod auspicjami Diecezjalnego Ośrodka Kultury Prawosławnej w Gorlicach. Duchowni z naszego regionu zaśpiewali kilka psalmów. Wśród słuchaczy byli m.in.: prawosławny biskup gorlicki Paisjusz oraz Roman Dziubina - przewodniczący Rady Powiatu. Organizatorem festiwalu Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim jest Starostwo Powiatowe przy współpracy parafii prawosławnej w Gorlicach.