Grad medali na Memoriale w Preszowie! (Słowacja) 8 lutego 2013 r. w hali sportowej Preszowskiego Unwersytetu odbył się XXI Memoriał im. Stefana Stanislaya w skoku wzwyż. W zawodach uczestniczyło ponad 60 zawodników z Preszowa i okolicy oraz 15 osobowa reprezentacja z naszego klubu. Start dla naszych zawodników wypadł bardzo dobrze, zdobylimy 13 medali, w tym 5 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe!!
Zwycięscami zostali: Tarsa Natalia 130 cm i Hajduk Jakub 140 cm - obydwoje z kl.VI, Horbal Aleksander 150 cm - młodzik, Połeć Karolina 135 cm jun. mł i Chwałyk Damian junior 185 cm Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Po zakończeniu zawodów zostalimy zaproszeni przez organizatorów na zasłużoną kolację. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach zostali zaproszeni przez prezesa UKS Maraton Sękowa Aleksandra Gucwę do Sękowej, na XI Memoriał im. Wł. Tokarza w skoku wzwyż, który odbędzie się 20 lutego bm.
| ||
VII Spotkanie Noworoczne 2013 Pani Wójt, wspólnie z Przew. Rady Gminy wyrózniła kilka osób.
Następnie Dyr. Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sękowej Bogusław Diduch, który tradycyjnie już wystąpił w roli konferansjera poprosił o wystąpienie grupę spiewaczą ,,Razem" z Sękowej pod dyrekcją Mirosława Bogonia Spotkania tego typu organizowane od 7 lat tradycyjnie w pierwszych miesiącach Nowego Roku mają na celu przedstawienie działań związanych z rozwojem Gminy Sękowa w roku minionym. Gospodarze przygotowali poczęstunek – ciasta własnego wypieku, pięknie udekorowali stoły i salę. W dalszej części spotkania zebrani spędzili swój czas na wspólnych rozmowach, dzieląc się przy okazji swoimi doświadczeniami i planami na przyszłe lata.
| ||
14 medali na III Otwartych Mistrzostwach Lipinek w skoku wzwyż!Nauczyciele wf SP w Lipinkach Tomasz Świerzowski i Anna Wojna zorganizowali III Otwarte Mistrzostwa Lipinek w skoku wzwyż. W zawodach tych uczestniczyło aż 104 zawodników w tym 38 dz. z siedmiu SP, gimnazjalych i podgimnazjalnych. Brała też udział 26 osobowa reprezentacja UKS ,,Maraton" Sękowa, która zaprezentowała się bardzo dobrze, nasi zawodnicy zdobyli 14 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych!
Zwycięscami zostali: Krupa Karolina 110 cm - kl.IV, Tarsa Natalia 140 cm - kl.VI (rekord zawodów), Tumidajewicz Izabela 130 cm - młodziczka, Rompała Rafał 105 cm kl.IV i Chwałyk Damian 180 cm - junior. Nowy rekord mistrzostw z bardzo ładnym wynikiem ustanowiła nasza replica louis vuitton belts zawodniczka Natalia Tarsa uczennica klasy szóstej, pokonując poprzeczkę na wysokości 140 cm.
Zawodnicy do szóstego miejsca otrzymali pamiątkowe dyplomy, pierwsza trójka pamiątkowe medale a Natalka za ustanowienie nowego rekordu mistrzostw otrzymała pamiątkowy puchar.
| ||
Dom Ludowy w SiarachDom ludowy w Siarach stanął na gruncie gminnym, zbudowany przez posła Długosza wedle planów inżyniera Halickiego ze Lwowa. Jest to budynek piętrowy, mieszczący w sobie wszystkie instytucje wiejskie, służące do użytku publicznego. Najwięcej miejsca zajmuje sala na zebrania i teatry, licząca wszerz 9 metrów, wzdłuż 10 metrów, nie licząc stałej sceny. Sala ta może pomieścić z wyż 400 osób. Do niej przylega obszerna weranda 10 m. dł. 4 m. sz., oszklona cała, przeznaczona na Czytelnię. Po drugiej stronie są dwie ubikacje na sklep Kółka rolniczego i restaurację. Na piętrze nad niemi jest lokal Kasy Raiffeisena i kancelarja gminna, a po drugiej stronie dwie izby na mieszkanie sklepikarza. Wszystko urządzone zostanie tak, aby było wzorem wygody i praktyczności, by także i inne gminy nauczyły się stąd, jak ma wyglądać np. urządzenie sklepu Kółka rolniczego, lub kancelarji gminnej, by w niej niczego nie brakło, a wszystko było praktyczne. Poświęcenie tego wzorowego Domu ludowego odbędzie się na wiosnę. Poseł Długosz tym pięknym czynem zasłużył się znowu wobec ludu, który tak pragnąłby widzieć szczęśliwym i zadowolonym. Żródło: Przyjaciel Ludu nr 51 z 18 grudnia 1910 roku(pisownia oryginalna) PS
Budynek Domu Ludowego w Siarach został wybudowany w 1910 r. sfinansowany w całości przez posła - senatora Władysława Długosza
Dom Ludowy w Siarach - zdjęcia pochodzą z listopada 2006 r.
| ||
Podsumowanie projektu dla seniorów.W Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej odbyło się podsumowanie działalności Ośrodka Wsparcia dla osób starszych i młodzieży, który działał w 2012 roku. Ośrodek prowadzony był przez Stowarzyszenie Dobrej Woli w Sękowej w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sękowej.
Prezentację zrealizowanych działań w ramach Ośrodka przedstawił kierownik GOPS w Sękowej Michał Diduch W spotkaniu udział wzięli uczestnicy zajęć, członkinie Stowarzyszenia Dobrej Woli oraz Pani Wójt Małgorzata Małuch, która zainicjowała powstanie Ośrodka w 2012 roku. Działalność Ośrodka obejmowała różnorodne formy spędzania wolnego czasu tj.: • Zajęcia kulinarne • Zajęcia informatyczne • Zajęcia rękodzielnicze • Zajęcia śpiewacze • Zajęcia z zakresu języka angielskiego • Wycieczkę krajoznawczą Wycieczka krajoznawcza była zorganizowana w Pieniny, wszyscy uczestnicy brali udział w spływie flisackimi łodziami Przełomem Dunajcu od Sromowców do Krościenka.
|