Newsy:

znalezionych: 1386 na 278 stronach
« poprzednia -   245  246  247  248  249  250  251  252  253   - następna »

VI Etap - Krosno - SĘKOWA - Nowy Sącz = 224 km

Tuż przed godz. 16.00 na półmetku dzisiejszego etapu w Sękowej, pojawiła się dwójka kolarzy: Gębka Marcin nr 68 z zespołu Poland National Team oraz Krzywy Krzysztof nr 27 Polak, który jedzie w zespole Estoni KALEV SPORT, dwójka ta miała około 10 min przewagi nad głównym peletonem, w którym jechali wszyscy zawodnicy.

W Sękowej na czele peletonu jechał Halejak Wojciech nr 4 z zespołu DHL-Author - POL.

W grupie tej jechał lider i ubiegłoroczny triumfator wyścigu Łukasz Bodnar oraz najlepszy ,,góral" Słowak z Trenczyna Roman Bronisz.

Wszystkich zawodników na Magurze Małastowskiej czekała górska premia drugiej kategorii, wygrał Krzywy Krzysztof przed Gębka Marcinem i Sznitko Adamem, następnie przez Smerekowiec, Uście Gorlickie, Czarna, Krzyzówka,Piwniczna do Nowego Sącza, jest to najdłuższy etap tegorocznego wyścigu.

Z ostatniej chwili !!

Niemiec Andre Schulze z czeskiej grupy PSK Whirpool wygrał najdłuższy etap wyścigu, który liczył 224 km. Choć na trasie było wiele indywidualnych akcji, a Marek Rutkiewicz (reprezentacja Polski/Mróz-Action-Uniqa) uciekał samotnie 50 km, na metę przyjechał peleton. Łukasz Bodnar zachował żółtą koszulkę lidera. – Ani przez chwilę nie czułem się zagrożony, bo drużyna ukraińska pilnowała pozycji wicelidera – powiedział na mecie Bodnar. – W dwunastu byliśmy wstanie zlikwidować każdą akcję. Rutkiewicz zmęczył się i pewnie w niedzielę nie będzie już taki mocny.

Na ulicach Nowego Sącza drużyna CCC Polsat rozprowadziła Marka Wesołego, który był przekonany, że minie niezagrożony kreskę i dziesięć metrów przed puścił „korbę”. Popatrzył za siebie przez prawe ramię, a Andre Schulze wyprzedził go z drugiej strony. – Byłem zszokowany porażką – przyznał po etapie Wesoły. Trzecie miejsce na etapie zajął Krzysztof Jeżowski z CCC Polsat.

Muzyka cerkiewna w Beskidzie Niskim 2008

 W dniu 3 lipca 2008 roku w cerkwi pw św. Kosmy i Damiana w Małastowie zainaugurowała trzecia edycja festiwalu Muzyki Cerkiewnej. Do 6 lipca w siedmiu miejscowościach powiatu gorlickiego rozbrzmiewać będą pieśni chóralne.

W Małastowie wystąpił Młodzieżowy Chór im. Ks. Mychajły Werbyckiego z Przemyśla. W ciepłych i gorących słowach przywitał ich ks. Grzegorz Nazar - proboszcz parafii greckokatolickiej. Chóry wystąpią w cerkwiach w Gorlicach, Małastowie, Uściu Gorlickim, Gładyszowie, Wysowej, Przysłupiu, Łosiu oraz na zakończenie w pijalni wód w Wysowej.

Patronat honorowy nad koncertami sprawuje starosta Mirosław Wędrychowicz.

Młodzieżowy Chór im. ks. Mychajły Werbyckiego pod kierownictwem Olgii Popowicz założono w 1992 roku w Przemyślu. Początkowo chór działał przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. M. Szaszkewicza. Od 2005 roku chór działa przy Stowarzyszeniu Przemyskie Centrum Inicjatyw Kulturalnych „Mytusa”. W chórze śpiewa ukraińska młodzież, głównie uczniowie ZSO Nr 2 im. M. Szaszkewicza. W repertuarze zespołu znajdują się muzyka cerkiewna, klasyka ukraińska, pieśni ludowe i kolędy. Chór bierze udział w ukraińskich i ogólnopolskich przeglądach i festiwalach. Koncertował w Polsce, Ukrainie, Niemczech i Danii.

     Ks. Grzegorz Nazar

Kolarski wyścig po ziemi sękowskiej

W sobotę po godzinie 15-tej na teren naszej gminy wjedzie 19 MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI ,,SOLIDARNOŚCI" I OLIMPIJCZYKÓW. Pierwszych zawodników zobaczymy w Wapiennem, następnie przejadą przez Męcinę Wielką i Małą,(test wytrzymałości rowerów) Sękową, Ropicę Górną i Małastów.
Na Magurze Małastowskiej (przełęcz)zawodnicy będą walczyć o punkty dla najlepszego ,,górala" wyścigu, tu usytuowano górską premie drugiej kategorii.

W tym dniu będzie to już szósty etap tego wyścigu, zawodnicy wystartują z Krosna z metą w Nowym Sączu i będą mieli do przejechania 224 km.

Wiecej informacji na stronie: www.wyscig.com.pl

Finał Samsung Athletic Cup 2008

Natalka Chowaniak w towarzystwie koleżanek ze Słowacji Kilkanaście rekordów życiowych, rekord Polski młodzików i wysoki poziom sportowy - tak wyglądał finał cyklu zawodów Samsung Athletic Cup (SAC).
Z dobrej strony pokazała się czwórka lekkoatletów UKS ,,Maraton" Sękowa.

Zawody odbyły się w połączeniu z 54. Międzynarodowym Memoriałem Janusza Kusocińskiego w niedzielę w Warszawie. W tegorocznej edycji zawodów SAC wzięło udział ponad trzy tysiące młodych sportowców z całej Polski. Na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, w towarzystwie krajowej czołówki i sportowców zagranicznych startujących w Memoriale, rywalizowało 72 finalistów zawodów regionalnych SAC 2008 oraz zaproszeni przez Samsung Electronics Polska zawodnicy z Bardejowa ( Słowacja)

Mocni w skokach

Nasi zawodnicy dobrze spisali się w skoku w dal i wzwyż, Andrzej Kastyak wynikiem 5.84 zajął piate miejsce, takie samo miejsce zajął Arek Rachel w skoku wzwyż, reprezentowal barwy ....Słowacji. Natalka Chowaniak i Gabryś Tokarz uplasowali sie na siódmych miejscach w skoku wzwyż.

Gwiazdy dodają skrzydeł

Według koordynatora SAC Zdzisława Hoffmanna, mistrza świata z 1983 r. i wciąż aktualnego rekordzisty Polski w trójskoku, połączenie finału SAC z Memoriałem Kusocińskiego pomogło młodym lekkoatletom w osiągnięciu dobrych wyników. - Ci młodzi mieli okazję startować ramię w ramię z medalistami olimpijskimi i uczestniczyć w święcie sportu, jakim jest Memoriał. To z pewnością dodało im skrzydeł. Teraz wypada tylko liczyć, że potraktują te zawody jako pierwszy krok do zawodowej kariery, i trzymać za nich kciuki - podkreślił.

Samsung Athletic Cup

To cykl profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych dla polskiej młodzieży. Powstał dla tych, którzy chcą postawić pierwsze kroki na drodze do zawodowego sportu. Zawody SAC są organizowane od 2004 r. przez Samsung Electronics Polska na najlepszych krajowych stadionach lekkoatletycznych. Do tej pory uczestniczyły w nich ponad 33 tysiące młodych sportowców z całej Polski.

Zobacz szczegóły

Bezpieczna gmina

 Gmina Sękowa uzyskała pierwsze miejsce w województwie w konkursie „Bezpieczne drogi w Małopolsce - budujemy chodniki" za wybudowanie 1861 metrów chodnika. Konkurs o tytuł najlepszej gminy w trosce o bezpieczeństwo w komunikacji zorganizowało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

O ocenie decydowała m.in. długość chodnika, którą udało się wybudować w danej gminie w 2007 roku, ale również kilometraż traktów dla pieszych w przeliczeniu na mieszkańca.

Chcemy, by mieszkańcy naszej gminy poruszali się bezpiecznie po lokalnych drogach, by byli spokojni o zdrowie i życie swoich dzieci, które wzdłuż tych ruchliwych, często wąskich dróg przemierzają drogę do i ze szkoły - powiedziała Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa.

O podejściu samorządowców tej gminy do tematu bezpieczeństwa świadczy długość już wykonanych chodników, ale również plany, z których część zrealizowana zostanie jeszcze w tym roku. Dzisiaj bezpiecznie można już przejść od granic Sękowej z Gorlicami, niemalże do Ropicy Górnej. Przy tym pięcio kilometrowym odcinku ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 977, prowadzącej do granicy państwa w Koniecznej, brakuje jeszcze około 700 metrów chodnika.

W ubiegłym roku udało się nam wybudować 1,5 km, w tym roku rozpoczniemy budowę kolejnego kilometra traktu dla pieszych. Mamy gotową dokumentację na budowę chodnika od skrzyżowania drogi wojewódzkiej z gminną do Siar. Ta inwestycja ma zapewnić bezpieczną drogą do szkoły naszym dzieciom - dodał Mirosław Sternik, przewodniczący Rady Gminy Sękowa.

Budowanie chodników wzdłuż najbardziej ruchliwych, ale i uczęszczanych przez pieszych dróg, to dobry przejaw działań lokalnych samorządów. Często, jak np. w przypadku miasta Gorlice i gminy Gorlice, takie inwestycje są realizowane na zasadzie partnerskich umów o współfinansowaniu inwestycji.