Memoriał Władyslawa Tokarza
|
Są pieniądze na modernizację dróg w gminie Sękowa.
Pieniądze w Gminie Sękowa zostaną przeznaczone na modernizację dróg gminnych. W najbliższym czasie Wójt Gminy wytypuje drogi, które z tych środków zostaną wyremontowane.
|
Powstaną solary w Sękowej?Ogłoszenie Wójta Gminy
W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców instalacją
informuje mieszkańców o możliwości pozyskania środków na
Na drugie 50 % kosztów będzie można otrzymać preferencyjny kredyt
Informacja telefoniczna
Ze względu na krótki termin związany ze złożeniem wniosku
|
50 tyś zł dla GOK w Sękowej
W gronie szczęśliwców znalazła się nasza gmina Sękowa. Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej dostanie 50 tys. złotych na zakup wyposażenia. Wiadomo już, że pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby zespołu Sękowianie. -Wnioskowaliśmy o 80 tys., ale cieszymy się z tego, co zostało nam przyznane. Pieniądze pozwolą nam na zakup sprzętu muzycznego, stworzenie ministudia nagrań - wylicza Kazimierz Haluch, dyrektor GOK w Sękowej. Na potrzeby zespołu zakupiony zostanie system nagłaśniający - ( kolumny i wzmacniacze, tak zwany piecyk do gitary basowej i elektrycznej oraz keyboard. |
Ski Park Magura - nowe oblicze Magury
- Mamy dużo sprzymierzeńców w koncepcji rozwoju Magury. Jestem przekonana, że damy radę. Szkoda, że dzisiaj nie ma z nami Andrzeja Bachledy, który jest „mózgiem” przedsięwzięcia, ale z powodu śmierci brata nie mógł przybyć. Witam wszystkich serdecznie i cieszę się, że wyciąg ruszył i są plany jego zagospodarowania – mówiła rozpoczynając sezon Małgorzata Małuch wójt gminy Sękowa. Poświęcenia stoku dokonali ks. proboszcz Adam Prącik proboszcz parafii Małastów oraz ks. Janusz Kurasz proboszcz parafii Sękowa podczas zjazdu ze stoku. Stok pomimo dodatniej temperatury jest przygotowany dobrze. Jest dośnieżany, spółka zakupiła armatki i lance. Obsługa wyciągu uprzejma w firmowych kombinezonach. Korzystają z niego nie tylko gorliczanie.
Wyciąg Magura jest wyciągiem orczykowym o dwóch nitkach, przepustowość jednej nitki wynosi 550 osób/godz. Nartostrada ma długość 3050 m, sama trasa narciarska 1400 m. - Chcieliśmy inwestować w Wysowej, ale nie było zainteresowania. Bez pani Małgorzaty nie byłoby Ski Parku Magura. Mamy koncepcję zagospodarowania Magury i jej otoczenia. Myślimy, że w 2012 roku uda się zrealizować nasze plany – mówił Antoni Bara wiceprzewodniczący rady nadzorczej spółki przedstawiając plany zagospodarowania. Spółka planuje w Małastowie wybudować hotel na 150 osób z zapleczem oraz parkingami, a w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu wyciąg narciarski o długości około 500 m oraz rynnę snowboardową. Na stoku Magury Małastowskiej planowana jest likwidacja obecnego wyciągu orczykowego, a w jego miejsce wykonanie szybkiego i nowoczesnego wyciągu talerzykowego oraz budowę wyciągu narciarskiego krzesełkowego o długości 1400 metrów. Planowana jest również rozbudowa tras narciarskich o łącznej długości ok.2 km oraz dwie trasy narciarstwa biegowego, jedna w partii szczytowej Magury Małastowskiej, a druga po istniejących drogach leśnych na południowo-zachodnim stoku Magury Małastowskiej. - W celu całorocznego zagospodarowania terenu przewidujemy budowę dwóch parków. Parku linowego przy obecnej dolnej stacji wyciągu oraz w partii szczytowej Magury budowę Rekreacyjnego Parku Rodzinnego z tradycyjną zabudową regionalną, punktami widokowymi, ścieżkami spacerowymi i atrakcjami dla dzieci – wylicza Antoni Bara. To nie koniec planów. Inwestorzy myślą także o całorocznym pociągu kołowym poruszającym się pomiędzy hotelem, a stacją wyciągu krzesełkowego, o budowie parkingów na 500 samochodów, a nawet o trasach narciarskich na Słowację.
- Ile pieniędzy publicznych potrzeba na realizacje planów- pyta Jerzy Miller wojewoda małopolski. - Przewidujemy, że potrzeba nam będzie około 30 milionów i planujemy zakończyć inwestycje w 2012 roku – odpowiada Antoni Bara. Pan Wojewoda jest zainteresowany inwestycją, pyta o problemy, o sprawy związane z lasami. - Małopolska żyje z turystyki i musi się rozwijać w tym kierunku. Myślę, że znajdzie się również oferta dla „zielonych” szkół, współpracę transgraniczną. Macie po sąsiedzku Słowację. Zrobiliście dużo w tak krótkim okresie czasu. Dla obszarów „ Natury 2000” są fundusze szwajcarskie – można z nich skorzystać. Jestem gotów pomóc, jeżeli będą kłopoty. Macie panią wójt, która wszędzie dotrze, jest dobra w tym co robi – chwalił ale i deklarował pomoc Jerzy Miller wojewoda małopolski. Jest nadzieja, że Magura będzie mieć w końcu właściwego inwestora i zarazem „gospodarza”. Jest szansa powodzenia dla „Nowego oblicza Magury”. Inwestycją interesują się władze wojewódzkie, obiecują pomoc, a sam Sobiesław Zasada uważa, że są w stanie ukończyć inwestycje przed terminem. Jego dotychczasowe dokonania w pełni potwierdzają fakt, że są w stanie to zrobić. Od koncepcji do realizacji przedsięwzięcia droga jeszcze daleka. Już dzisiaj wiadomo, że trzeba dokonać zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Następnym dość trudnym krokiem jest pozyskanie terenów rolnych i leśnych dla inwestycji, czyli tzw. wyłączenie z produkcji rolnej i leśnej. Procedura ta odbywa się zgodnie z ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych i wiążę się z poważnymi opłatami na rzecz Skarbu Państwa. Dopiero po załatwieniu tych formalności następnym etapem będzie wykonanie projektu szczegółowego i jego realizacja.
|