Zdecydowane zwycięstwo Platformy Obywatelskiej !
Platforma Obywatelska zdobyła 41,51% głosów i wygrała wybory do Sejmu - będzie miała 209 posłów. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 32.11% i będzie miało 166 posłów. LiD zdobył 13,15% - 53 posłów, na PSL zagłosowało 8,91% - 31 posłów.
Samoobrona (1,53%), LPR (1,30%) PPP (0.99%) PK (0.28%) MN (0.20%) i Samoobrona Patriotyczna (0.02%)) nie przekroczyły progu wyborczego.
Mniejszość Niemiecka będzie miała w Parlamencie 1 posła
Wyniki wyborów do Senatu RP
Platforma Obywatelska - 60 senatorów
Prawo i Sprawiedliwość - 39 senatorów
Komitet Wyborczy Wł.Cimoszewicza - 1 senator
Frekwencja wyniosła 53.88%.
Wyprzedzając oficjalne wyniki z PKW, można już potwierdzić iż mamy dwoch posłów reprezentujących ziemię gorlicką.
Na pewno mandat poselski zdobył Witold Kochan startujący z listy PO. Wraz z nim mandat z tej samej listy uzyskali Andrzej Czerwiński oraz Andrzej Gut-Mostowy oraz Barbara Bartuś z PiS, która czwartym wynikiem również wchodzi do Sejmu.
|
WYBORY - 2007
Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała listy kandydatów do parlamentu. Powiat gorlicki należy do 14 okręgu obejmującego ponadto powiaty: nowosądecki, limanowski i tatrzański. O 7 mandatów do sejmu walczyć będzie 115 kandydatów w tym 16 z powiatu gorlickiego. O 2 mandaty do senatu ubiega się 7 kandydatów ale brak jest kandydata z naszego powiatu.
Do walki o parlamentarne "fotele" zgłosiło się 7 komitetów partyjnych tj.: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Lewica i Demokraci, Liga Polskich Rodzin, Polskie Stronnictwo Ludowe, Samoobrona, Polska Partia Pracy.
Kandydaci na posłów z powiatu gorlickiego wraz z numerem na listach wyborczych: Lewica i Demokraci 3. Jan Knapik , były poseł, inż. mechanik z Lipinek, członek SLD 7. Rafał Kukla, radny powiatu gorlickiego, inż. budownictwa z Gorlic, członek SLD 9. Grzegorz Pawełek, prawnik z Gorlic, bezpartyjny Liga Polskich Rodzin 9. Krzysztof Holender, przedsiębiorca z Gorlic, członek PR Platforma Obywatelska 5. Witold Kochan, wicestarosta gorlicki, były wojewoda małopolski, socjolog z Gorlic, bezpartyjny 15. Halina Wąsowska – Schirmer, socjoterapeuta z Moszczenicy, bezpartyjna 17. Andrzej Smołkowicz, mechanik – kierowca z Ropy, bezpartyjny Polskie Stronnictwo Ludowe 4. Jerzy Nalepka, nauczyciel z Bobowej, członek PSL 9. Stanisław Kaszyk, mechanik budowy i naprawy maszyn z Szalowej, członek PSL Prawo i Sprawiedliwość 7. Barbara Bartuś, radna powiatu gorlickiego, prawnik z Lipinek, członek PiS 9. Robert Gryzik, radny miasta Gorlice, nauczyciel z Gorlic, członek PiS 13. Tomasz Tarasek, sołtys Wilczysk, nauczyciel z Wilczysk, bezpartyjny Samoobrona 2. Tadeusz Grabowski, adwokat z Gorlic, członek Samoobrony 10. Bożena Szkaradek, rolnik z Libuszy, członek Samoobrony 15. Filip Kosiba, technik budowlany z Gorlic, członek Samoobrony 16. Jan Wilczek, ślusarz z Libuszy, członek Samoobrony, Polska Partia Pracy - brak przedstawicieli z powiatu gorlickiego. Wybory parlamentarne odbędą się 21 października 2007 roku.
Szkoda że nie ma żadnego przedstawiciela z Gminy Sękowa.
|
GŁOSUJ POzytywnie - WITOLD KOCHAN
Pozycja 5 na liście nr 8
WITOLD KOCHAN, lat 51
Witold Kochan urodził się 31 października 1956 r. w Stalowej Woli.
Jest magistrem socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz absolwentem Studium Podyplomowego z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych na UJ.
W latach 1982 - 85 pracował, jako organizator szkoleń dla pracowników, w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Krakowie, a następnie, jako terapeuta, w poradni odwykowej w Gorlicach. W latach 1990 - 99 był kierownikiem Rejonowego Biura Pracy w Gorlicach. W roku 1999 został dyrektorem oddziału Agencji Rozwoju Regionu Krakowskiego S.A., a rok później dyrektorem Gorlickiego Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości, przedstawicielem Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park” Mielec w Gorlicach.
Był dyrektorem gorlickiego oddziału Izby Przemysłowo Handlowej w Krakowie oraz przedstawicielem „The Prince of Wales Business Leaders Forum” w Małopolsce.
faux sac goyard
W latach 1998 – 2002 pełnił funkcję radnego sejmiku województwa małopolskiego. W 2002 roku został radnym powiatu gorlickiego z ramienia Małopolskiego Ruchu Samorządowego Ziemi Gorlickiej. 29 listopada 2002 roku został wybrany przez radę powiatu starostą powiatu gorlickiego. 21 grudnia 2005 powołany na stanowisko wojewody małopolskiego w okresie rządów Kazimierza Marcinkiewicza (lata 2005 - 2006).
Witold Kochan jest żonaty, posiada jedno dziecko.
Platforma Obywatelska
By żyło się lepiej. Wszystkim!
|