Newsy:

znalezionych: 1407 na 282 stronach
« poprzednia -   219  220  221  222  223  224  225  226  227   - następna »

Aż siedem pucharów pozostało w Sękowej !!


VIII Międzynarodowy Memoriał im Władysława Tokarza w skoku wzwyż, odbył się w dniu 12 lutego 2010 r. w Zespole Szkół w Sękowej, startowało 62 zawodników w tym 34 dz. z 6 klubów Polski Południowej oraz reprezentacja Klubu SSK JAS z Bardejowa ( Słowacja). Przybyli liczni goście: wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch, Z-ca Przew. Rady Gminy Kazimierz Tenerowicz, Dyr. SP z Lipinek Pani Bożena Bubniak - Sroka, Dyr. SP z Siar Bożena Bernasiewicz, sołtys Sękowej Pan Zygmunt Markowicz, sponsorzy - Lilla i Andrzej Liszkowie oraz Tomasz Krężałek. Za współprace z klubem otrzymali pamiątkowe dyplomy, otrzymał też Zoran Kollarovic, trener z Bardejowa za rozwój kultury fizycznej i sportu pomiędzy naszymi klubami.

Rodzinę Władysława Tokarza reprezentowała córka Joanna i syn Miłosz, otrzymali od Vice Prezesa klubu Bogusław Diducha bukiet kwiatów. Otwarcia i zamknięcia zawodów dokonał Dyr. Zespołu Szkół w Sękowej Bogusław Diduch. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, szczególnie wśród zawodników z gimnazjum, aż trzy zawodniczki przechodzą ponad 150 cm, młodzicy skaczą 170 cm a junior młodszy Jakub Kosiba wynikiem 191 cm ustanawia nowy rekord życiowy i memoriału.

Dobre też wyniki uzyskano w kategorii szkół podstawowych. Najlepszej trójce w każdej kategorii wiekowej wręczono puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe a każdy zespół otrzymał okolicznościowy puchar. Najlepsi zawodnicy UKS ,,Maraton’ Sękowa za dwa tygodnie wyjadą na podobne zawody do Bardejowa. Po zawodach zawodnicy udali się do szkolnej stołówki na zasłużony obiad.

Zawodnicy UKS ,,Maraton" Sękowa, którzy stanęli na podium

Kosiba Jakub - 191 cm (PK) - junior mł.
Chwałyk Damian - młodzik - I m - 170 cm
Czaja Tomasz - młodzik - II m - 167 cm
Horbal Damian- młodzik - III m - 160 cm
Chwałyk Jarosław - SP - I m - 137 cm
Bodak Mateusz - SP - II m - 125 cm
Połeć Karolina - SP - II m - 130 cm
Kiszka Aleksandra - SP - III m - 125 cm

ZOBACZ TAKŻE TU

Zobacz relację filmową z memoriału w skoku wzwyż (ostatnia sekwencja)

Wydawnictwo CZARNE z Wołowca najlepsze.

Fajne są te Mosty. Miło jest dostać nagrodę od swoich. Przecież my jesteśmy takie trochę przybłędy, nie stąd. Bo co to jest mieszkać tutaj dwadzieścia lat. I to przyjemne, że robimy rzeczy, które tutaj ludzie doceniają - ANDRZEJ STASIUK z charakterystycznym dla siebie dystansem komentował nagrodę, którą kapituła Mostów Starosty przyznała w tym roku jemu i MONICE SZNAJDERMAN - założycielom wydawnictwa Czarne - za popularyzację literatury europejskiej. Oboje, niezwykle oszczędnie i bez fałszywej skromności mówią (i swoich osiągnięciach.

- Jak zaczynaliśmy w 1996 roku w chałupie w Czarnem, to nie myśleliśmy o sukcesach. Sądzę, że to jest właśnie klucz do sukcesu. Trzeba być wiernym sobie i robić swoje, to do czego ma się wewnętrzne przekonanie. Jestem tego absolutnie pewna - podkreślała wzruszona Monika Sznajderman.

Nagroda Mosty Starosty przyznawana jest od dziesięciu lat tym, którzy najprężniej działają sferze szeroko rozumianej kultury. Kapituła konkursu nie miała łatwego zadania, bowiem nasz powiat obfituje w ludzi, którym nieobojętne jest nasze lokalne dziedzictwo, tradycja, dorobek. Z pasją i oddaniem walczą o pieniądze na ratowanie unikątowych zabytków, promują różnorodność.

Wypełniona po brzegi sala im. księdza Bronisław Świeykowskiego oklaskiwała więc nie tylko laureatów nagrody głównej, ale także wyróżnionych.
W tym roku do tego znakomitego grona dołączyli kolejne osoby.
Pośród nich jest ks. prałat WIESŁAW BODZIOCH za trwający od 1994 roku wysiłek włożony w odbudowę niemal doszczętnie strawionego przez pożar zabytkowego kościoła w Libuszy.

- Jego ogromne poświęcenie i zaangażowanie zyskało w ubiegłym roku poważne wsparcie finansowe. W ten sposób odbudowana została bryła zewnętrzna kościoła wraz z dachem. Możliwe stało się rozpoczęcie prac wewnątrz obiektu - uzasadniał wybór kapituły starosta Mirosław Wędrychowicz. Ten zaś, wyraźnie zaskoczony pochwałami na swój temat skomentował tylko: -Dbałość o kościół to obowiązek każdego proboszcza.

Kolejna spośród wyróżnionych to MARIA CIEŚLA. Jak uzasadniał starosta - to niekonwencjonalny terapeuta uczący nauczycieli startu zawodowego, matki - jak wychować szczęśliwe dziecko, młodzież - jak rzeźbić umysł przez sport i nas wszystkich - jak troszczyć się o język polski. Swoją nagrodę odebrała lekko speszona. Franciszek Rzeszutek, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice. O swojej pasji barwnie opowiadała STANISŁAWA PYZNAR, działaczka społeczna i kulturalna ze Strzeszyna, założycielka tamtejszego zespołu ludowego, wieloletnia przewodnicząca koła gospodyń.

- Pracuję od 70. lat i chociaż zdrowie już nie to samo, to nadal mam wiele pomysłów. Jeszcze sobie nucę na ludową nutę. Miałam dzisiaj zaśpiewać króciutką piosenkę, ale wzruszenie mi nie pozwoliło - mówiła po uroczystości. Wiele wspólnego mają ze sobą kolejni laureaci - ks. dr ROMAN DUBEC i dr JANUSZ PASTERSKI. Pamięć jest bowiem jednym z wyznaczników ich działalności.

Pierwszy jako dziekan okręgu nowosądeckiego udowadnia, że jest ona silniejsza od śmierci i inicjuje akcje ratowania łemkowskich cmentarzy. Drugi jako wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego rozwija i zaraża innych pomysłami dotyczącymi ochrony, popularyzacji i współczesnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego Biecza. Żródło ,,Gazeta Gorlicka"

Dzień Babci i Dziadka w Sękowej

Zgodnie z coroczną tradycją dzieci z Samorządowego Przedszkola w Sękowej spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury ze swoimi bliskimi na uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość uświetnili: sekretarz gminy pani mgr Zofia Rowińska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sękowej pan mgr Bogusław Diduch, wice dyrektor ZSP pan mgr Miłosz Tokarz.

Seniorzy nie zawiedli , przybyli bardzo licznie wnosząc rodzinną , ciepłą atmosferę.
Dzieci zaprezentowały się swoim Dziadkom z jak najlepszej strony, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Po części artystycznej nadszedł czas upominków. Mali artyści wręczali swoim babciom i dziadkom samodzielnie wykonane prezenty.
Przy suto zastawionych stołach dziadkowie spędzili z wnukami niezapomniane chwile.

Autorem scenariusza całej uroczystości była nauczycielka Joanna Majka - Basista, która we współpracy z pozostałymi nauczycielkami przygotowała dzieci do dzisiejszej uroczystości.
W zorganizowaniu spotkania jak zwykle pomagali rodzice z Rady Rodziców, oraz dyrektor GOK w Sękowej pan Kazimierz Haluch. Dzisiejsza uroczystość , jak wszystkie z udziałem przedszkolaków wzbudziła wśród zebranych autentyczne wzruszenie i zachwyt.

Dzień Babci i Dziadka w Sękowej - 05.02.2010 r. - kliknij

Spotkanie podsumowujące „Integracja społeczności lokalnej poprzez reaktywację ginących zawodów

29 stycznia w Sękowej odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu „Integracja społeczności lokalnej poprzez reaktywację ginących zawodów”.
Projekt był współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i trwał od 30.07.2008 do 30.01.2010. Wartość dofinansowania, jakie otrzymało Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Sękowa wyniosło 49 995,40zł z przeznaczeniem na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży oraz promocję rzemiosła i kultury ludowej. Cykl zajęć warsztatowych obejmował zajęcia artystyczne z regionalnej kultury ludowej, muzyki, śpiewu oraz zajęć warsztatowych z kamieniarstwa. W ramach projektu odbyło się 360 godzin zajęć oraz zakupiono stroje ludowe i narzędzia do prowadzenia warsztatów kamieniarskich. Ważną kwestią do rozwiązania której przyczynił się projekt to zagospodarowanie czasu młodych ludzi poprzez zajęcia edukacyjne, artystyczne wzmacniające więzi z regionem a także promocja kultury i lokalnego rzemiosła. Organizacja 3 biesiad o charakterze ludowym znacznie wpłynęła na postawy mieszkańców; na większe zainteresowanie rodzimym rzemiosłem, turystyką i życiem społecznym w swojej miejscowości. Nie bez znaczenia pozostaje wzrost identyfikacji mieszkańców z regionem, zadowolenia z zamieszkiwania w regionie o bogatej tradycji i kulturze, walorach turystycznych. Podczas spotkania wspólnie podjęto decyzję o kontynuacji warsztatów kamieniarskich dla wszystkich zainteresowanych uczniów.

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt „Integracja społeczności lokalnej poprzez reaktywację ginących zawodów” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII. Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

Grad medali na zawodach w Preszowie!!


Zwycięstwa, medale i nagrody podczas Memoriału imieniem Stefana Stanislaya w Preszowie (Słowacja) w skoku wzwyż
Marek Ślimak - junior - złoty i brąz w seniorach
Natalia Chowaniak - juniorka młodsza - srebro
Jakub Kosiba - junior młodszy - złoto
Gabriel Tokarz - junior młodszy - brąz
Damian Chwałyk - młodzik - srebro
Paulina Gogola - młodziczka - IV miejsce
Jarosław Chwałyk - dzieci starsze - złoty medal

3 lutego w hali sportowej Preszowskiego Unwersytetu odbył się XVIII Memoriał im. Stefana Stanislaya w skoku wzwyż. W zawodach uczestniczyło ponad 50 skoczków, w tym 7 zawodników naszego klubu. Jestem bardzo usatysfakcjonowany wynikami i miejscami moich zawodników, startowaliśmy tu po raz pierwszy, bardzo ładne zawody i dobra organizacja, przez organizatorów zostaliśmy zaproszeni na następne zawody - powiedział Aleksander Gucwa trener UKS ,,Maraton" Sękowa.

Podczas tych zawodów zajęliśmy trzy pierwsze miejsca - Marek Ślimak startujący w kategorii juniora i seniora zdobywa dwa medale, złoty i brązowy w seniorach z wynikiem 185 cm, tradycyjnie już Kuba Kosiba w juniorach mł. wygrywa swoją kategorię z wynikiem 185 cm, trzeci jest Tokarz Gabryś - 175 cm i Natalka Chowaniak 145 cm. W młodzikach drugie miejsce z wynikiem 170 cm zajmuje Damian Chwałyk a Paulina Gogola jest czwarta - 130 cm. Bardzo dobrze skakał nasz najmłodszy zawodnik, uczeń klasy szóstej Jarek Chwałyk, wynikiem 135 cm zdecydowanie zajmuje pierwsze miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Po zakończeniu zawodów zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów na kolację.

Dwa medale Marka Ślimaka /Vecernik//

XVIII Memoriał im S. Stanislaya w Preszowie - 3 luty 2010 r - kliknij