Wilfried De Meyer zaprasza do obejrzenia ekspozycji ,,Zapraszamy do Polski !”
W dniu 13 lutego 2017 r. zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wernisaż, który odbędzie się tradycyjnie o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach. Ekspozycja zatytułowana „Zapraszany do Polski! Plakaty z okresu PRL-u zachęcające do odwiedzenia Polski” dostępna będzie do dnia 14 kwietnia 2017r. |
XI Spotkanie Noworoczne podsumowujące rok 2016 w Gminie Sękowa
W poniedziałek 23 stycznia 2017 r. o godz. 16.30 w Gospodzie Magurskiej w Małastowie, odbyło się tradycyjne XI Spotkanie Noworoczne, organizowane przez Wójta Gminy Sękowa Małgorzatę Małuch oraz Przewodniczącą Rady Gminy Sękowa Marię Wyżkiewicz, podsumowujące miniony rok oraz przedstawiające plany i założenia na rok 2017 w Gminie Sękowa.
Następnie Dyr. Zespołu Szkolno - Przedszkolnego replica uhren w Sękowej Bogusław Diduch, który tradycyjnie już wystąpił w roli konferansjera przedstawił program spotkania i poprosił o wystąpienie chóru ,,Belfers Singers” W dalszym wystąpieniu zaznaczyła że wiodącym zagadnieniem będzie Program Rewitalizacji Gminy Sękowa, zachęciła mieszkańców a także przedsiębiorców do składania swoich propozycji, które będą wpływać na rewitalizację społeczną gminy Sękowa.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście: poseł Barbara Bartuś i starosta gorlicki Karol Górski, wyrazili oni swoje uznanie dla zrealizowanych inwestycji, życzyli samorządowcom wytrwałości w dążeniu do nieustannego rozwoju gminy Sękowa.
1. Wójt Gminy Małgorzata Małuch Od autora: Spotkania Noworoczne w Gminie Sękowa to wieloletnia tradycja. Służą one przede wszystkim wymianie poglądów i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, samorządowcami i mieszkańcami. Jest to także doskonała okazja do podsumowania całorocznej pracy, przedstawienia najważniejszych zadań, które udało się zrealizować w roku minionym - oraz zastanowienia nad tym, co jeszcze jest do zrobienia.
ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ |
XV Memoriał im. Władysława Tokarza w skoku wzwyż.
UKS ,,Maraton” Sękowa był organizatorem XV Memoriału w skoku wzwyż im. Władysława Tokarza. Zawody odbyły się w dniu 23 stycznia 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sękowej. Otwarcia zawodów dokonał wice dyr. Zespołu Szkół Miłosz Tokarz. Na starcie stanęło 108 zawodników z siedmiu klubów – ZS Bardejov, SKS Kusy Kraków, Kobylanka, Lipinki, Kryg, Siary i gospodarz Sękowa. klasa IV i młodsi
– dz. – Cetnarowska Patrycja – Lipinki - 114 cm klasa V – VI
- dz. - Morąg Alicja – SKS Kusy Kraków – 135 cm I - II gimn. (młodzik)
- dz. - Kamińska Kamila - SKS Kusy Kraków – 150 cm junior młodszy
- dz. – Durlak Ewa – Sękowa - 145 cm Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
|
Rok 2016 w obiektywie SSLW RP - Oddział Kraków
|
Ostatnia droga nestora sił powietrznych gen. bryg. pil. 304 DB Ludwika KrempyUroczystości pogrzebowe gen. bryg. pil. Ludwika Krempy rozpoczęły się 9 stycznia 2017 r. o godz.13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Sanoku. W kaplicy przedpogrzebowej odbyła się Msza św. koncelebrowana, którą przewodniczył ks. prałat Andrzej Skiba, proboszcz parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, homilię wygłosił Kapelan Lotników Polskich o. Dominik M. Orczykowski, w koncelebrze wziął udział także ks. ppłk Władysław KOZICKI, uczestniczyła kompania honorowa Sił Powietrznych, poczty sztandarowe oraz wysocy przedstawiciele sił zbrojnych, rodzina, duchowni, przyjaciele zmarłego.
W uroczystości brał też udział Dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. bryg. dr Jarosław Kraszewski oraz dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich płk dypl. Jarosław Mokrzycki.
Trumna ze zwłokami generała jednego z ostatnich żyjących polskich lotników z czasów II wojny światowej, kawalera Orderu Virtuti Militari, uroczyście wyprowadzona została z kaplicy na miejsce wiecznego spoczynku, zgodnie ze swoją wolą spoczął w grobie rodziców opodal starej kaplicy. W ceremonii pogrzebowej uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - pan
Bartosz Kownacki, który nad trumną powiedział m.in. : Nad trumną przemawiał generał dywizji Wojska Polskiego. nawig. Zbigniew GALEC, powiedział: "Po odbyciu 30 lotów bojowych wielogodzinnych, męczących ogromnie niebezpiecznych lotów, został odesłany do oddziału treningowego, gdzie jako instruktor uczył młodych pilotów. Na własną prośbę po kilku tygodniach wrócił do 304 Dywizjonu i rozpoczął kolejną turę" Przemawiając nad trumna zmarłego burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro, zaznaczył, że jego postawa jest "doskonałym przykładem do naśladowania dla młodych Polaków". "Słowem i przykładem do końca ojczyźnie wierności dochował" – dodał. List od biskupa Polowego Wojska Polskiego gen. bryg. Józefa GUZDKA odczytał ks. ppłk Władysław KOZICKI. W ostatniej drodze gen. bryg. pil. Ludwika Krempy licznie uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddział Kraków i delegatura z Gorlic. Prezes tego stowarzyszenia płk Stanisław Wojdyła przypomniał, że we wniosku o przyznanie gen. Krempie Orderu Virtuti Militari napisano: "dążył do osiągnięcia celu nawet za najwyższą cenę". "Właśnie taki był gen. Krempa" – powiedział płk Wojdyła.
Ceremonia pogrzebowa zakończyła się salwą honorową oraz symbolicznym przekazaniem przez przedstawiciela prezydenta RP złożonej flagi państwowej, nakrycia głowy i odznaczeń rodzinie zmarłego. Odegrano Hymn Lotników a także ulubioną pieśń wojskową generała Krempy pt. „Białe róże” (rozkwitały paki białych róż). Grób gen. Krempy pokryły liczne wieńce.
Żegnaj Wielki Człowieku, odpoczywaj zasłużenie po trudnym i wspaniałym życiu!
Cześć Jego Pamięci!
|