Newsy:

znalezionych: 1385 na 277 stronach
« poprzednia -   143  144  145  146  147  148  149  150  151   - następna »

Ostatni komunikat UKS ,,Maraton" Sękowa !!

Portal www.uksmaratonsekowa.netstrefa.pl z dniem ostatniego lutego ulega całkowitej likwidacji. Strona internetowa została założona i prowadzona przez nauczyciela wf Pana Aleksandra Gucwę od ponad 10 lat. Strona informowała wszystkich naszych zawodników i sympatyków sportu szkolnego o działalności UKS ,,MARATON” Sękowa, promowała sport szkolny a tym samym Zespół Szkół i Gminę. Przedstawiała historię sportu szkolnego od założenia tj. od 1959 r. do chwili obecnej, strona posiadała bardzo bogatą galerie zdjęć ze wszystkich zawodów sportowych, do czasu powstania UKS była osobna galeria SKS. Ponadto posiadała coroczny kalendarz imprez sportowych, wyniki, rekordy w L A , wycinki prasowe, publikacje, archiwum i księgę gości. Strona była kuźnią informacji do pisania prac magisterskich przez naszych uczniów i zawodników – łącznie 4 prace o UKS-ie

Pan Aleksander Gucwa pomimo że przeszedł kilka lat temu na emeryturę, prowadził portal od początku do chwili obecnej społecznie, założył za własne pieniądze. Chciał przekazać portal nowemu Zarządowi UKS, by historia i osiągnięcia sportu szkolnego były w dalszym ciągu kontynuowane, by nie zapomnieć o pięknej przeszłości sękowskiego sportu szkolnego. Niestety, na dalsze prowadzenie strony nie wyraził zgody nowy Zarząd UKS ,,Maraton” Sękowa oraz Dyrekcja szkoły!

P.S.

Stronę będzie można w dalszym ciągu oglądać, jest ona podstroną portalu www.sekowa.info - niestety strona nie będzie edytowana o najnowsze wiadomości z życia UKS ,,Maraton" Sękowa

Kopiowanie i jakiekolwiek wykorzystywanie tekstu i fotografii bez zgody właściciela portalu zabronione!

Zgasł znicz olimpijski, Polacy wracają z sześcioma medalami!

Przewodniczący MKOl Thomas Bach zamknął 22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Na wybudowanym na wybrzeżu Morza Czarnego stadionie Fiszt zgasł znicz, który płonął od 7 lutego.
W ciągu 16 dni 2876 sportowców z 88 krajów walczyło w 98 konkurencjach. Najwięcej medali - 33, w tym 13 złotych wywalczyli gospodarze. Kolejna zimowa olimpiada odbędzie się w 2018 roku w południowokoreańskim Pyeongchang.
Było to największe wydarzenie międzynarodowe w Rosji od upadku Związku Radzieckiego w 1991 roku.

Dla polskich zawodników były to najlepsze igrzyska - zdobyli sześć krążków, w tym aż cztery złote, zajmując w klasyfikacji medalowej 11. miejsce. Przejdą do historii i zostaną w pamięci jako trochę nasze, bo dały nam wyjątkowo wiele wzruszeń.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, który zwyciężył w konkursach na średniej i dużej skoczni.
W biegu na 10 km techniką klasyczną triumfowała Justyna Kowalczyk, a najszybszym panczenistą na 1500 m został Zbigniew Bródka.
Srebrny medal w rywalizacji drużynowej przypadł sztafecie panczenistek. Polki w finale jechały w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak. W poprzednich biegach w miejsce Woźniak występowała Natalia Czerwonka.
Brązowy zdobyli panczeniści, także w rywalizacji drużynowej. Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański.

Cпасибо! До свидания Сочи!

7 luty 2014 r.***XXII ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE***23 luty 2014 r.

Polska reprezentacja narodowa podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich
w Soczi (Rosja) zdobyła 6 medali, w tym 4 złote, srebrny i brązowy.
W klasyfikacji medalowej zajęła wysokie XI miejsce.

KOMUNIKAT PRZEDSZKOLA W SĘKOWEJ

Medale i rekordy na zawodach w Preszowie!!

7 lutego 2014 r. w hali sportowej Preszowskiego Unwersytetu, odbył się XXII Memoriał im. Stefana Stanislaya w skoku wzwyż. W zawodach uczestniczyło ponad 70 zawodników z Preszowa i okolicy oraz 10 osobowa reprezentacja UKS ,,Maraton" Sękowa. Start naszych zawodników wypadł bardzo dobrze, zdobyliœmy 7 medali, w tym 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe!!

Zwycięzcami zostali: Tarsa Natalia 150 cm (wyrównany rekord szkoły i nowy rekord życiowy), Krasoski Adrian - 155 cm - nowy rekord życiowy (oboje z kl I gimn.) Rachel Patrycja 130 cm i Tenerowicz Dariusz 135 cm (oboje z kl. VI - nowe rekordy życiowe)) Drugie miejsce po bratobójczej walce zdobył srebrny medal drugi nasz młodzik Hajduk Jakub z wynikiem 145 cm. III miejsca zajęli uczniowie z klas czwartych - Wiktoria Prajsnar 105 cm i Dawid Tarsa 110 cm Bez medalu powróciła tylko Durlak Ewa - IV m - 140 cm, Tumidajewicz Iza 135 cm - VI m i Szymański Daniel 100 cm - V m. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali piękne zegarki a Natalka Tarsa za najlepszy wynik wœśród dziewcząt wszystkich kategorii otrzymała pamiątkowy puchar. Po zakończeniu zawodów zostaliœmy zaproszeni przez organizatorów na zasłużony posiłek. Naszych skoczków w sezonie halowym czekają jeszcze dwie imprezy m.in. na początku marca w Bardejowie.

XXII Memoriał w Preszowie

XII Memoriał im. Władysława Tokarza w skoku wzwyż.

30 stycznia 2014 r.w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sękowej, odbył się XII Międzynarodowy Memoriał im. Władysława Tokarza w skoku wzwyż. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony zawodników jak i kibiców, nie zabrakło także i w tym roku zaprzyjaźnionej szkoły z Bardejova. W zawodach udział wzięła również młodzież ze szkół i klubów sportowych z Kobylanki, Lipinek, Siar oraz Sękowej.
W otwarciu zawodów uczestniczyła Pani Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch oraz Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Kazimierz Tenerowicz.
W zawodach wystartowało 71 zawodników i zawodniczek reprezentujących pięć szkół. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe.