Newsy:

znalezionych: 1386 na 278 stronach
« poprzednia -   212  213  214  215  216  217  218  219  220   - następna »

Sękowa stolicą szczypiorniaka wśród dziewcząt

Przez dwa dni o tytuły najlepszych szczypiornistek w powiecie gorlickim walczyły reprezentacje szkół gimnazjalnych i podstawowych. Zawody przeprowadzono w Lipinkach i w Libuszy – SP.
- Do mistrzostw zgłosiło się siedem drużyn gimnazjalnych i pięć podstawowych - mistrzynie gmin.

W turniejach tych bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Sękowej, zarówno gimnazjalistki jak ich młodsze koleżanki z podstawówki. Oba zespoły wygrały wszystkie mecze i dwa tytuły mistrzyń powiatu powędrowały po raz kolejny z rzędu do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sękowej !!

Oba timy 12 kwietnia z podstawówki i 14 kwietnia z gimnazjum powalczą na zawodach rejonowych w Nowym Sączu o przepustki na turniej wojewódzki.
Sympatycznym dziewczętom życzymy awansu.

Zobacz szczegóły TU

Wspaniały triumf zawodników UKS ,,Maraton" Sękowa na Słowacji

XVII Międzynarodowy Stit ZS Bardejova v skoku do výsky na Słowacji, bardzo duży sukces odnieśli zawodnicy UKS ,,Maraton" Sękowa, zdobyli 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale. W kategorii dzieci starszych klasy V-VI, podwójny sukces odnoszą nasze zawodniczki - wygrywa Karolina Połeć - 133 cm przed Olą Kiszką - 130 cm. W tej kategorii dobrze spisali się chłopcy, Jarek Chwałyk jest drugi z wynikiem 139 cm a Mateusz Bodak z wynikiem 135 cm zdobywa brązowy medal.

W kategorii juniora mł. I m zajął już po raz czwarty podczas sezonu halowego Jakub Kosiba, pomimo lekkiej kontuzji przechodzi poprzeczkę na wysokości 175 cm, młodzik Damian Chwałyk jest drugi z wynikiem 170 cm. Młodzik Damian Horbal startujący poza konkursem jest piąty z wynikiem 155 cm.

Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, na sześciu startujacych zawodników wszyscy zdobyli medale, uzyskano kilka wartościowych wyników w tym już nietypowym okresie. Dla naszego klubu był to XIV udział w tym zawodach - powiedział trener Aleksander Gucwa

Uzyskane wyniki zawodników UKS ,,MARATON" Sękowa na XVII Malym Stitem ZS Wolkerovej w skoku wzwyż w Bardejowie - 18.03.2010 r.

Nazwisko i imierok ur.kategoriarekord życiowyuzyskany wynikzajęte miejsce
Kiszka Ola1997dzieci starsze135130II
Połeć Karolina1997dzieci starsze140133I
Chwałyk Jarosław1997dzieci starsze145139II
Bodak Mateusz1997dzieci starsze140135III
Horbal Damian1996młodzik165155V PK
Chwałyk Damian1995młodzik175 170II
Kosiba Jakub1994junior mł.191175 I

Zobacz: Maly Stit Bardejova - kliknij

Zobacz szczegóły TU

W Sękowej powstał Klub Seniora

W dniu 18 marca 2010 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Sękowej odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Integracja Seniorów” oraz otwarcie Klubu Seniora w Sękowej. Spotkanie prowadził Dyrektor ZSP w Sękowej Pan Bogusław Diduch. W spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy Małgorzata Małuch, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kazimierz Tenerowicz, Radni Gminy Sękowa oraz przybyli bardzo licznie seniorzy mieszkający na terenie naszej gminy.

Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch złożyła wszystkim seniorom podziękowania za tak liczne przybycie oraz chęć udziału w Klubie Seniora, jak również zadeklarowała pełne wsparcie dla nowo powstającej inicjatywy.

W trakcie spotkania zostały przedstawione przez Kierownika GOPS w Sękowej Pana Michał Diducha założenia dotyczące realizowanego projektu oraz działalności Klubu Seniora. Uczestniczącym w inauguracji seniorom została zaproponowana oferta dotycząca spędzania wolnego czasu na którą składają się wykłady edukacyjne, spotkania integracyjne oraz wycieczki krajoznawcze.

Poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości przygotowały członkinie Stowarzyszenia Dobrej Woli w Sękowej.

GALERIA - kliknij

Zobacz relację filmową - integracja seniorów

Wójt Małgorzata Małuch odebrała wyróżnienie dla gminy !

Samorząd gminny: bilans 20-lecia i wyzwania przyszłości

Rok 2010 to rok wielu rocznic: to m.in. 20-lecie funkcjonowania samorządu gminnego, 20-lecie powstania FRDL Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie oraz 10-lecie działalności Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. Z tej okazji, 12 marca 2010 r. w centrum konferencyjnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyła się Konwencja Samorządów Małopolski pod hasłem „Samorząd gminny: bilans 20-lecia i wyzwania przyszłości”. Podczas spotkania ogłoszono wyniki konkursu „Mądra Gmina 2009”.

W spotkaniu wzięli udział ministrowie Jerzy Miller i Adam Leszkiewicz, marszałek Marek Nawara, wicemarszałek Roman Ciepiela i członek Zarządu Województwa Wojciech Kozak, przewodniczący Sejmiku Andrzej Sztorc, wojewoda Stanisław Kracik, Jerzy Stępień – były prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz przedstawiciele wszystkich szczebli samorządu województwa, parlamentarzyści i przedstawiciele środowiska naukowego. Podsumowano dorobek 20-lecia samorządów Małopolski i określono wyzwania stojące przed samorządami gminnymi w najbliższych latach.

Konkurs „Mądra Gmina” wyróżnia gminy, które najlepiej dbają o podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw. Laureatami tegorocznej edycji zostali:

Kategoria: gminy małe
1. Racławice
2. Sękowa
3. Polanka Wielka

Kategoria: gminy średnie
1. Babice
2. Siepraw
3. Alwernia

Kategoria: gminy duże
1. Gdów
2. Liszki
3. Rabka-Zdrój

Małgorzata Małuch, wójt wyróżnionej gminy powiedziała:
- Laureaci konkursu zostali wyłonieni w oparciu o kryterium uczestnictwa pracowników gminy, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców funkcjonujących na terenie danej gminy w organizowanych przez FRDL Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji szkoleniach i konferencjach oraz przynależności do działających przy instytucie forów.
Gmina Sękowa, jako jedyna z naszego powiatu znalazła się w gronie laureatów w kategorii małych gmin. W konkursie w trzech kategoriach gminy duże, gminy średnie i gminy małe wyróżniono tylko dziewięć gmin z Małopolski. Sękowa zajęła drugie miejsce, a wyróżnienie odebrała Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa.
W gminie Sękowa wykonano wiele inwestycji w minionym roku. To nie pierwsze znaczące wyróżnienie otrzymane przez ten lokalny samorząd za rozwój i działalność w różnych dziedzinach.

XXXVI Sesja Rady Gminy Sękowa

16 marca br. odbyła się kolejna a w tym roku druga sesja RG Sękowa. Porządek obrad był bardzo obszerny, aż 12 punktów stanowiły projekty uchwał dotyczące sprawozdań z prac Komisji Rady i plany pracy tychże Komisji na rok 2010.

Spośród pozostałych punktów porządku obrad na uwagę zasługuje: Informacja o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Gminy Sękowa oraz sprawozdanie z działalności KPP w Gorlicach za 2009 r, którą przedstawił zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach. Z przedstawionej informacji wynika, że w naszej gminie w roku 2009 w porównaniu z rokiem 2008 spadła ilość przestępstw w kategoriach: „oszustwa i fałszerstwa”, i „kradzież z włamaniem”, natomiast o 100% ( w porównywanym okresie) wzrosła liczba przestępstw drogowych. Najbardziej zagrożone przestępczością w ubiegłym roku były wsie Sękowa i Siary.

W trakcie obrad tej sesji po raz pierwszy w tej kadencji radni podejmowali uchwałę w sprawie zasad przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami sołectwa Małastów w przedmiocie ustalenia dodatkowej nazwy miejscowości w języku łemkowskiej mniejszości etnicznej. Uchwała ta jest konsekwencją zebrania wiejskiego, na którym mieszkańcy opowiedzieli się za takim rozwiązaniem. Sporo ciekawych informacji przedstawiła w swoim wystąpieniu Wójt Gminy Pani Małgorzata Małuch. Mówiła między innymi o geotermii, o kolejnych wnioskach na pozyskanie środków pozabudżetowych na kolejne zadania do realizacji, o postępie prac na Magurze Małastowskiej:, ale najistotniejsza informacja dotyczy mieszkańców Sękowej otóż Gmina otrzymała od Marszałka Województwa oficjalne potwierdzenie inwestowania I etapu wodociągu na 4 000 000zł. Teraz rozpoczną się przygotowania przetargu na wykonawstwo.

Nie zabrakło też stałych punktów, czyli interpelacji, zapytań i wniosków. Poruszono problem dotyczący gabinetu dentystycznego w Sękowej, kolektorów słonecznych a także bezpieczeństwa na drogach i stanu dróg, szczególnie powiatowych, na terenie gminy.