Wernisaż Agnieszki Kutylak-Hapanowicz oraz Andrzeja Błońskiego
Agnieszka Kutylak-Hapanowicz - absolwentka filologii polskiej i edytorstwa UJ, mieszka i pracuje w Krakowie jako redaktorka i ilustratorka. Jej inspiracją jest świat natury, szczególnie ptaki. Większość jej ptaków nie ma jednak odpowiednika w świecie realnym, istnieją jedynie w wyobraźni i snach. Należy do Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego.Używa akwareli, gwaszy, tuszu, akryli i pigmentów naturalnych. Tworzy na papierze, na płótnie, lubi też powierzchnie stworzone przez naturę, jak kamienie czy drewno wygładzone przez wodę i czas. ANDRZEJ BŁOŃSKI(ur. 1992r. w Rzeszowie) - fotograf specjalizujący się w fotografii reportażowej, dokumentalnej, oraz fotografii krajobrazowej. W 2014r. rozpoczął studia na kierunku Grafika na Uniwersytecie Rzeszowskim, które ukończył 2019 roku tytułem magistra sztuki. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2019” i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Fotografia dla niego to furtka, by wyrazić w najprostszy sposób siebie i swoje emocje. Prace fotografa były wystawiane m.in. w czasie podsumowania międzynarodowego konkursu fotograficznego "Tylko jedno zdjęcie" w Jarosławiu (2017), w Muzeum Narodowym w Krakowie w ramach projektu "Sztuka Teraz" (2018), na indywidualnych wystawach "Nie-obecni" w Muzeum Rzemiosła w Krośnie (2018) i "Szczyty wiary" w Niezła Sztuka w Biurze Wystaw Artystycznych audemars piguet replica w Rzeszowie (2019). Laureat 3 miejsce w międzynarodowym studenckim konkursie fotograficznym „Discover Europe 2018”, III miejsca na "Międzynarodowym Festiwalu Fotografii – Rydułtowy 2019" i I miejsca w XV Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych - Olsztyn 2019. Wyróżniony w międzynarodowych konkursach fotograficznych "Fotoferia International Exhibition 2018", „AstroCamera 2018" i "8th. Bardaf International Exhibition - 2019".
|
Sekcja zapaśnicza w Sękowej rozwija swą działalność!
Trening prowadzony profesjonalnie w obecności kilku matek czekających na swoje pociechy. Prowadził dużo ćwiczeń na bazie podbudowy ogólnorozwojowej, do których wprowadzane są elementy walki i techniki. Zapasy są najlepszą dyscypliną ogólnorozwojową dla dziecka, bo nie tylko angażują symetrycznie aparat ruchowy, ale wzmacniają również psychofizycznie. Poza tym walka zapaśnicza jest najbezpieczniejszą walką z możliwych, nie ma nic, co mogłoby zaszkodzić zdrowiu przeciwnika. O wyniku decyduje siła, zręczność i wytrzymałość. Ale żeby zatrzymać dziecko na sali gimnastycznej, trzeba mu dać coś, co będzie bardziej atrakcyjne niż komputer czy inne gry współczesne, gdyż wiele nastolatków choruje z braku ruchu. Chodzi również o wychowanie zdrowego społeczeństwa a zwłaszcza w tych trudnych czasach pandemii.
|
DZIEŃ KOBIET!![]() |
Zabytkowy kościółek w Sękowej zyskał oświetlenie.
Projekt będzie realizowany między dwoma sąsiadującymi między sobą jednostkami w Polsce Parafia Sękowa na Słowacji Obec Niźna Polanka. Naszym głównym celem jest integracja społeczności lokalnej po obu stronach granicy polsko-słowackiej w oparciu o wspólną historię... |
Budowa wodociągu w Siarach
|