Newsy:

znalezionych: 1327 na 266 stronach
« poprzednia -   24  25  26  27  28  29  30  31  32   - następna »

Wernisaż Agnieszki Kutylak-Hapanowicz oraz Andrzeja Błońskiego

W piątek 12 marca 2021 roku o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, odbyły się wyjątkowe wernisaże – wystawy poświęcone sztuce – malarstwo i fotografia, Agnieszki Kutylak-Hapanowicz i Andrzeja Błońskiego. Wystawa będzie prezentowana do 14 kwietnia. Wernisaż otworzył Dyr. Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zbigniew Tohl w obecności artystów. Następnie głos zabrali artyści przedstawili zgromadzonym swoje prace. Po bilety na wystawę zapraszamy do Ticket Liquidator na

Agnieszka Kutylak-Hapanowicz - absolwentka filologii polskiej i edytorstwa UJ, mieszka i pracuje w Krakowie jako redaktorka i ilustratorka. Jej inspiracją jest świat natury, szczególnie ptaki. Większość jej ptaków nie ma jednak odpowiednika w świecie realnym, istnieją jedynie w wyobraźni i snach. Należy do Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego.Używa akwareli, gwaszy, tuszu, akryli i pigmentów naturalnych. Tworzy na papierze, na płótnie, lubi też powierzchnie stworzone przez naturę, jak kamienie czy drewno wygładzone przez wodę i czas.

ANDRZEJ BŁOŃSKI(ur. 1992r. w Rzeszowie) - fotograf specjalizujący się w fotografii reportażowej, dokumentalnej, oraz fotografii krajobrazowej. W 2014r. rozpoczął studia na kierunku Grafika na Uniwersytecie Rzeszowskim, które ukończył 2019 roku tytułem magistra sztuki. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2019” i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Fotografia dla niego to furtka, by wyrazić w najprostszy sposób siebie i swoje emocje. Prace fotografa były wystawiane m.in. w czasie podsumowania międzynarodowego konkursu fotograficznego "Tylko jedno zdjęcie" w Jarosławiu (2017), w Muzeum Narodowym w Krakowie w ramach projektu "Sztuka Teraz" (2018), na indywidualnych wystawach "Nie-obecni" w Muzeum Rzemiosła w Krośnie (2018) i "Szczyty wiary" w Niezła Sztuka w Biurze Wystaw Artystycznych audemars piguet replica w Rzeszowie (2019). Laureat 3 miejsce w międzynarodowym studenckim konkursie fotograficznym „Discover Europe 2018”, III miejsca na "Międzynarodowym Festiwalu Fotografii – Rydułtowy 2019" i I miejsca w XV Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych - Olsztyn 2019. Wyróżniony w międzynarodowych konkursach fotograficznych "Fotoferia International Exhibition 2018", „AstroCamera 2018" i "8th. Bardaf International Exhibition - 2019".

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Sekcja zapaśnicza w Sękowej rozwija swą działalność!

W ubiegłym roku przy Szkole Podstawowej w Sękowej powstała filia zapaśnicza Gorlickiego Zapaśniczego Klubu Sportowego. Sekcja Sękowa zrzesza dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Dzieci było tak dużo (dziewczynki i chłopcy), że treningi podzieliłem na dwie grupy, około 15 dzieci w każdej grupie. Treningi prowadzę dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki obie grupy od godz. 16.30 powiedział trener, były zapaśnik a zarazem Prezes GZKS Grzegorz FLOREK.

Trening prowadzony profesjonalnie w obecności kilku matek czekających na swoje pociechy. Prowadził dużo ćwiczeń na bazie podbudowy ogólnorozwojowej, do których wprowadzane są elementy walki i techniki. Zapasy są najlepszą dyscypliną ogólnorozwojową dla dziecka, bo nie tylko angażują symetrycznie aparat ruchowy, ale wzmacniają również psychofizycznie. Poza tym walka zapaśnicza jest najbezpieczniejszą walką z możliwych, nie ma nic, co mogłoby zaszkodzić zdrowiu przeciwnika. O wyniku decyduje siła, zręczność i wytrzymałość. Ale żeby zatrzymać dziecko na sali gimnastycznej, trzeba mu dać coś, co będzie bardziej atrakcyjne niż komputer czy inne gry współczesne, gdyż wiele nastolatków choruje z braku ruchu. Chodzi również o wychowanie zdrowego społeczeństwa a zwłaszcza w tych trudnych czasach pandemii.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

DZIEŃ KOBIET!

Zabytkowy kościółek w Sękowej zyskał oświetlenie.

Dobiegły prace związane z iluminacją zabytkowego kościółka p.w. św. Filipa i Jakuba w Sękowej. Iluminacja zabytku UNESCO kosztowała prawie 65 tysięcy złotych, a przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach transgranicznego projektu Polska-Słowacja pt. „Architektura drewniana – zabytkowe skarby pogranicza”
W planach jest jeszcze promocja dziedzictwa kulturowego oraz uroczyste podsumowanie – kwiecień 2021 r.
Kościół św. Jakuba i Filipa w Sękowej będzie miał w końcu parking z prawdziwego darzenia. Łatwiejszy ma być także zjazd z drogi wojewódzkiej w kierunku obiektu.

Projekt będzie realizowany między dwoma sąsiadującymi między sobą jednostkami w Polsce Parafia Sękowa na Słowacji Obec Niźna Polanka. Naszym głównym celem jest integracja społeczności lokalnej po obu stronach granicy polsko-słowackiej w oparciu o wspólną historię...

Budowa wodociągu w Siarach

W dniu 3 lutego 2021 r Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch podpisała z firmą PHU „ INKO” 2001 z siedzibą w Nowym Sączu umowę na budowie sieci wodociągowej w miejscowości Siary.
Wybudowany odcinek wodociągu o długości 2,1 km zostanie połączony z gminnym wodociągiem w Owczarach i zapewni wodę dla 49 gospodarstw domowych. Prace o wartości 277 376,88 zł zostaną dofinansowane w formie pożyczki przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej. Zakończenie prac zaplanowano na 31.08.2021 r.