Newsy:

znalezionych: 1023 na 205 stronach
« poprzednia -   5  6  7  8  9  10  11  12  13   - następna »

Pączkowe Mistrzostwa w Tłusty Czwartek

8 lutego 2018 r. o godz. 10.00 w hali sportowej, dyr. SP w Lipinkach Bożena Bubniak - Sroka oraz nauczyciel wf Tomasz Świerzowski dokonali otwarcia VIII Otwartych Mistrzostw Lipinek w skoku wzwyż. Pan Tomasz oraz naucz. wf Anna Wojna byli organizatorami kolejnych mistrzostw. Przed otwarciem odbyły się zawody dla najmłodszych skoczków z klas I-II oraz III-IV, w których to licznie uczestniczyli najmłodsi z gminy Lipinki.

Ogółem w zawodach uczestniczyło około 90 zawodników z sześciu szkół: podstawowych, gimnazjów i ze szkół ponadgimnazjalnych. Brała też udział 10 osobowa reprezentacja UKS ,,Maraton" Sękowa, która zaprezentowała się bardzo dobrze, zawodnicy zdobyli 3 medale w tym 2 złote - Daniel Pawełczak – 135 cm - kl V-VI oraz Mentel Katarzyna 130 cm – jun. mł. Srebrny medal wywalczył młodzik Arkadiusz Kosiba przechodząc poprzeczkę na wysokości 150 cm. Niektórzy z pozostałych zawodników ustanowili nowe rekordy życiowe.

Zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe medale oraz okazjonalne sportowe koszulki, zaś zawodnicy którzy ustanowili rekordy mistrzostw nagrody rzeczowe.
Zawody odbyły się w nietypowej atmosferze, było słodko, kalorycznie, a jednocześnie aktywnie z okazji najbardziej tłustego dnia w roku. Po zakończonych mistrzostwach, każdy zawodnik i nie tylko otrzymał od organizatorów tradycyjnego pączka z okazji Tłustego Czwartku!
Z punktu kronikarskiego należy odnotować wzorową organizację zawodów!!***** ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Komunikat z zawodów - kliknij

XVI Memoriał im. Władysława Tokarza w skoku wzwyż.

UKS ,,Maraton” Sękowa był organizatorem XVI Memoriału w skoku wzwyż im. Władysława Tokarza. Zawody odbyły się w dniu 6 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sękowej. Po skokach najmłodszej grupy (kl IV i młodsi) nastąpiło otwarcia zawodów. Prezes UKS ,,Maraton” Sękowa Justyna Szarowicz przywitała zaproszonych gości i kluby uczestniczące w memoriale. Następnie głos zabrała dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Bożena Bernasiewicz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Sękowa Bogusław Moroń oraz wicedyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Miłosz Tokarz, który otworzył symbolicznie zawody. Na starcie stanęło 91 zawodników z pięciu klubów: SKS Kusy Kraków, Kobylanka, Lipinki, Siary i gospodarz Sękowa.

Zawody rozegrano w sześciu kategoriach wiekowych, w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

klasa IV i młodsi

– dz. – Gyba Marta – UKS Maraton Sękowa - 121 cm
- chl. – Mazurkiewicz Alan – SKS Kusy Kraków - 127 cm

klasa V – VI

- dz. – Morąg Alicja – SKS Kusy Kraków – 143 cm
- chł. –Pawełczak Daniel – UKS Maraton Sękowa – 140 cm

VII i II gimn. (młodzik)

- dz. – Guz Matylda - SKS Kusy Kraków – 145 cm
- chł. – Juszczyk Bartłomiej - SKS Kusy Kraków – 170 cm

junior młodszy

- dz. – Mentel Katarzyna – UKS Maraton Sękowa - 140 cm
- chł. – Konieczny Filip – UKS Siary – 170 cm

junior

- dz. – Durlak Ewa – UKS Maraton Sękowa - 150 cm
- chł. – Hajduk Jakub – UKS Maraton – 165 cm

Senior

Chwałyk Jarosław – UKS Lipinki – 175 cm *** Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

Komunikat z zawodów - kliknij

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - kliknij

Wypoczywali i poznawali Beskid Niski

20 osobowa grupa turystów z Warszawy i okolic w dniach od 21 do 27 stycznia 2018 r. przebywała w Beskidzie Niskim - malowniczej krainie południowo – wschodniej Polski.
Styczniowy Beskid Niski powitał nas śniegiem i mrozem. Dzieciaki już drugiego dnia szlalały się na stokach Beskidu. Narciarze codziennie zdobywali kolejne trasy a druga część grupy przemierzała beskidzkie szlaki podziwiając ośnieżone lasy. Wsie Wołowiec, Banica, Krzywa i Gładyszów przykryte białym puchem urokliwie wyglądały o zmierzchu rozświetlone kolorowymi lampkami, którymi udekorowano ganki.

Aby urozmaicić dzieciom ferie poprosiliśmy Pana Aleksandra Gucwę o spotkanie i opowieść o zestrzelonych samolotach Halifaxa i Liberatora, które spadły we wsi Banica i Olszyny podczas II wojny światowej. Spotkaliśmy się z Panem Aleksandrem pod pomnikiem siedmiu polskich lotników, którzy zginęli w sierpniu 1944 r. Wieczorem i przy blasku znicza usłyszeliśmy relację z tamtych wydarzeń. Skrzący mróz przegonił nas do,, Gościńca Banica", gdzie po pysznej kolacji popłynęła dalsza część tej fascynującej opowieści. Dzieciaki słuchały z otwartymi ustami i z zainteresowaniem oglądały zdjęcia, które zostały zebrane podczas wieloletnich badań. Dzięki prawdziwym pasjonatom jak Pan Aleksander pamięć o bohaterach przekazywana jest następnym pokoleniom. A co łączy śmierć polskich lotników w katastrofie w górach z powstaniem warszawskim? Odwiedźcie pomnik i poznajcie jego tajemnicę...

Dzieci szybko się nudzą, więc postaraliśmy się zapewnić im więcej atrakcji. Kolejnego dnia próbowali swoich sił przy kole garncarskim u Pana Jurka w Czarnem, tworząc swoje pierwsze naczynia z gliny. Świetna zabawa trwała dalej w gospodarstwie agroturystycznym "DZIUBYNIŁKA", która znajduje się w przepięknej miejscowości Gładyszów, mieli okazję zobaczyć, jak wyglądało życie ludzi sto lat temu i samodzielnie wykonać wiele dawno zapomnianych prac, jak kręcenie sznurka, mielenie mąki w żarnach czy wyciskanie oleju.

A w drodze powrotnej...Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, gdzie znajduje się jedyna między innymi jedyna na świecie "pejedenastka".

Tydzień ferii dobiegł końca a dzieciaki, pełne wrażeń, chcą tu wrócić latem.... gdyż region słynie z wielu zabytków różnych epok jak: pałace, kościoły i cerkwie, cmentarze z I wojny światowej, pomniki. Dlatego właśnie te góry tak przyciągają, pozwalają na nowo poznawać i odkrywać historię. Natura również jest tam wielkim potencjałem. Liczne rezerwaty, parki, pomniki przyrody. W Beskidzie każdy znajdzie coś dla siebie.!!

Anna i Rafał Zalewscy

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - kliknij

KONCERT WIEDEŃSKI - przyjdź i zobacz!!

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.:
Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polkę "Tritsch- Tratsch".

Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Zapraszamy serdecznie!

Bilety 60 zł: Gorlickie Centrum Kultury, tel. 18 35 35 695, grupy tel. 504 091 909
bilety online: www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
oraz w sieciach: Empik, Media Markt, Media Expert, Saturn,
Szczegóły na plakacie

XII Spotkanie Noworoczne podsumowujące rok 2017 w Gminie Sękowa

W poniedziałek 22 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w Gospodzie Magurskiej w Małastowie, odbyło się tradycyjne XII Spotkanie Noworoczne, organizowane przez Wójta Gminy Sękowa Małgorzatę Małuch oraz Przewodniczącą Rady Gminy Sękowa Marię Wyżkiewicz, podsumowujące miniony rok oraz przedstawiające plany i założenia na rok 2018 w Gminie Sękowa. Dyr. GOK w Sękowej Iwona Tumidajewicz, wystąpiła w roli konferansjera przywitała zaproszonych gości i przedstawiła program spotkania.

W uroczystości wzięli udział: członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, Wicestarosta Gorlicki Jerzy Nalepka, Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach, inspektor Krzysztof Tybor, radni, sołtysi, księża, nauczyciele, dyrektorzy szkół, prezesi i naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych oraz bardzo liczna rzesza mieszkańców gminy.

W nastrój tego spotkania wprowadziła GRUPA ŚPIEWACZA RAZEM – SZLAKIEM KOLBERGA pod dyrekcją Mirosława Bogonia
Po tym wystąpieniu Pani wójt gminy Sękowa Malgorzata Małuch przywitała wszystkich zebranych a następnie głos zabrali zaproszeni goście, wyrazili oni swoje uznanie dla zrealizowanych inwestycji, życzyli samorządowcom wytrwałości w dążeniu do nieustannego rozwoju gminy Sękowa. Następnie pani wójt wręczyła szklane grawertony osobom, instytucjom i organizacjom działające na rzecz Gminy Sękowa i zaprosiła do obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej na tą okazję a ukazującą ubiegłoroczne osiągnięcia w gminie Sękowa. Z prezentacji mogliśmy dowiedzieć się między innymi o tym, że w roku 2017 – wykonano wiele prac na terenie naszej gminy. W swoim wystąpieniu Pani Wójt podsumowała dokonania i plany w działalności inwestycyjnej gminy, sukcesy działalności oświatowej, plany komunikacji i dowozów dzieci oraz mieszkańców, działalności kulturalnej i świetlicowej, działalności sportowej, działalności organizacji pozarządowych, służby zdrowia.

W dalszym wystąpieniu zaznaczyła że wiodącym zagadnieniem będzie Program Rewitalizacji Gminy Sękowa, zachęciła mieszkańców a także przedsiębiorców do składania swoich propozycji, które będą wpływać na rewitalizację społeczną gminy Sękowa.
Na zakończenie ponad trzy godzinnego spotkania noworocznego wystąpił zespół RETRO CAFE z Gorlic, który wykonał kilka piosenek polskich mistrzów lat 20-tych. Takie przeboje jak ,,Już nie zapomnisz mnie”, ,,Ta ostatnia niedziela” czy ,,Umówiłem się z nią na dziewiątą” były najlepsza rekomendacją by posłuchać RETRO CAFE na żywo. Zespół wystąpił w składzie: Natalia Górka, Mirosław Bogoń, Tomasz Kubala i Tomasz Boniśniak – lider zespołu.

Przy symbolicznej lampce szampana życzenia przybyłym gościom złożyła wójt gminy Małgorzta Maluch i przew. Rady Gminy Maria Wyżkiewicz.
Gospodarze przygotowali poczęstunek, pięknie udekorowali stoły i salę. W dalszej części spotkania zebrani spędzili swój czas na wspólnym kolędowaniu, rozmowach, dzieląc się przy okazji swoimi doświadczeniami i planami na przyszłe lata.

Od autora:

Spotkania Noworoczne w Gminie Sękowa to wieloletnia tradycja. Służą one przede wszystkim wymianie poglądów i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, samorządowcami i mieszkańcami. Jest to także doskonała okazja do podsumowania całorocznej pracy, przedstawienia najważniejszych zadań, które udało się zrealizować w roku minionym - oraz zastanowienia nad tym, co jeszcze jest do zrobienia.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - kliknij