Newsy:

znalezionych: 1099 na 220 stronach
« poprzednia -   4  5  6  7  8  9  10  11  12   - następna »

DZIEŃ KOBIET 2019

XVII Memoriał im. Władysława Tokarza w skoku wzwyż.

UKS ,,Maraton” Sękowa był organizatorem XVII Memoriału w skoku wzwyż im. Władysława Tokarza. Zawody odbyły się w dniu 19 lutego 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sękowej. Po skokach najmłodszej grupy (kl IV i młodsi) nastąpiło otwarcia zawodów. Prezes UKS ,,Maraton” Sękowa Justyna Szarowicz przywitała zaproszonych gości i kluby uczestniczące w memoriale. Następnie głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej w Sękowej Bożena Bernasiewicz, otwierając zawody. Głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Sękowa Bogusław Moroń. Na zawodach obecna była córka Władysława Tokarza pani Joanna Hyziak, która otrzymała bukiet kwiatów od naucz wf Fabiana Szarowicza.

Na starcie stanęło 74 zawodników z pięciu szkół: Kobylanka, Lipinki, Pagorzyna, Siary i gospodarz Sękowa. Wielkie gratulacje dla zwycięzców oraz uznanie dla wszystkich startujących dziewczynek i chłopców za udział i osiągnięte wyniki. Zawody rozegrano w czterech kategoriach wiekowych. Zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiatkowe medale a do szóstego miejsca dyplomy. Zawodnicy UKS ..Maraton" Sękowa zdobyli 10 medali w tym 3 złote.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ*** Komunikat z zawodów - kliknij

Gorlice: Mosty i Przęsła Starosty rozdane po raz 18!

W piątek 15. lutego 2019 r. w Dworze Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, odbyła się po raz 18 uroczystość, podczas której rozdane zostały tegoroczne Nagrody Mosty Starosty oraz Nagroda Przęsła.
Zebranych gości powitał Zdzisław Tohl - Dyrektor Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” w Gorlicach, zaś spotkanie prowadził Daniel Markowicz - naczelnik Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego. Uroczysta gala odbyła się pod przewodnictwem Starosty Gorlickiego pani Marii Gubały. Wieczór uświetnił krótki koncert fortepianowy, podczas którego naucz. Szkoły Muzycznej z Bobowej zagrała utwory Beethovena i Rachmaninowa.

Wręczenie statuetek poprzedziło uroczyste przedstawienie członków kapituły konkursu oraz krótki film prezentujący postacie osób nominowanych do nagrody.
Laureatką nagrody głównej statuetki Mosty Starosty 2019 została Anna Buchmann, z urodzenia gorliczanka a obecnie mieszkanka Szwajcarii, dyrektor Muzeum Polskiego w Rapperswilu. Przęsło otrzymali twórcy radia lem.fm, pierwszego na świecie radia łemkowskiego.
Podczas uroczystości zostali uhonorowani działacze i twórcy kultury z terenu powiatu gorlickiego. Wyróżnienia otrzymali: Józef Gucwa, Marek Berdychowski, Oskar Cenkier oraz Igor i Wiesław Czerwieniowie.

Podziękowania, gratulacje i życzenia laureatom przekazała pani Starosta Gorlicki Maria Gubała, pani poseł Barbara Bartuś oraz Jadwiga Wójtowicz Radna Województwa Małopolskiego.

PS

JÓZEF GUCWA

Nominowany przez dyrektora Szkoły Podstawowej im. S. Staszica w Bobowej

W zgłoszeniu czytamy m.in.: Z zamiłowania kolekcjoner zabytkowych pojazdów na dwóch i czterech kołach. Z powodzeniem prezentuje swoje zbiory w Krakowie, Bobowej i Nowym Sączu. W 2006 r. wicemistrz a w 2007 mistrz Polski w kategorii „Motocykle do 1945", członek Głównej Podkomisji Pojazdów Zabytkowych przy Polskim Związku Motorowym. Zafascynowany judaistyką, jest posiadaczem bardzo dużej kolekcji historycznych przedmiotów. O każdym z kilkuset zgromadzonych eksponatów może opowiadać godzinami. Swoją wiedzą dzieli się podczas organizowanych co roku Dni Bobowej z Kulturą Żydowską. Jest czynnym członkiem grupy rekonstrukcji historycznej Pierwszego Pułku Strzelców Podhalańskich z siedziba w Łabowej. Bierze udział w rekonstrukcjach grup działających na terenie Nowego Sącza, Nowego Targu, Gorlic i Bochni. W jego posiadaniu są przedmioty i mundury wojskowe z różnych okresów historycznych, które prezentuje podczas wystaw związanych z I i II wojną światową, współorganizuje i koordynuje rekonstrukcję stanu wojennego na terenie Bobowej, często bierze udział w szkolnych lekcjach historii na terenie gminy Bobowa.

W 2012 r. został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a w 2017 roku Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wyróżnienie za umiejętną animację lokalnych wydarzeń kulturalnych.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

IX Otwarte Mistrzostwa Lipinek w skoku wzwyż dobiegły końca.

15 lutego 2019 r. o godz. 9.00 w hali sportowej, dyr. SP w Lipinkach Mika Małgorzata oraz nauczyciel wf Tomasz Świerzowski dokonali otwarcia IX Otwartych Mistrzostw Lipinek w skoku wzwyż. Pan Tomasz oraz naucz. wf Anna Wojna byli organizatorami kolejnych mistrzostw. Przed otwarciem odbyły się zawody dla najmłodszych skoczków z klas I-II oraz III-IV, w których to licznie uczestniczyli najmłodsi zawodnicy z gminy Lipinki.
Zawody rozegrano w 5 kategoriach wiekowych, w których to uczestniczyło 105 zawodników w tym 43 dziewczynki z siedmiu szkół: SP Lipinki, Sękowa, Kobylanka, Pagorzyna, Wójtowa, I LO Jasło i ZSE Gorlice. Brała też udział 16 osobowa reprezentacja UKS ,,Maraton" Sękowa, która zaprezentowała się bardzo dobrze, zawodnicy zdobyli 6 medali w tym 2 złote.

W najmłodszej grupie dzieci młodszych (kl IV i mł. 2008 i mł.) wygrała Marta Gyba poprawiając rekord mistrzostw o 2 cm, skacząc na wysokość 120cm. Drugie miejsce zajęła jej rówieśniczka Martyna Galas z wynikiem 115cm, a jej siostra Wiktoria Galas uplasowała się na piątym miejscu skacząc 105cm. W kategorii dzieci starszych (2006/2007) Zuzanna Pałys zajęła drugie miejsce pokonując poprzeczkę na wysokości 125cm a Jessica Żelem zajęła piąte miejsce z wynikiem 120cm. W tej samej kategorii startowali nasi chłopcy którzy wywalczyli trzy medale. Rekord Mistrzostw w tej kategorii ustanowił nasz zawodnik Daniel Pawełczak pokonując poprzeczkę na wysokości 148cm bijąc rekord o 8cm. Trzecie miejsca zajęli również dwaj nasi zawodnicy Bartłomiej Białoń i Mikołaj Prajsnar skacząc na wysokość 120cm. Piąte miejsce zajął Patryk Ołpiński z wynikiem 110cm. W kategorii młodziczek (2004/2005) czwarte miejsce zajęła Daria Żelem z wynikiem 120cm. Natomiast Daniel Zimowski i Krzysztof Hryc w kategorii Juniora Mł.(2002/2003) zajęli czwarte miejsca z wynikiem 150cm.

Zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe medale i do szóstego miejsca dyplomy oraz puchary za drużynówkę.
Z punktu kronikarskiego należy odnotować wzorową organizację zawodów!!

Komunikat z zawodów - kliknij*** ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

XIII Spotkanie Noworoczne podsumowujące rok 2018 w Gminie Sękowa

W poniedziałek 21 stycznia 2019 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sękowej, odbyło się tradycyjne XIII Spotkanie Noworoczne, organizowane przez Wójta Gminy Sękowa Małgorzatę Małuch oraz Przewodniczącego Rady Gminy Sękowa Bogusława Moronia, podsumowujące miniony rok oraz przedstawiające plany i założenia na rok 2019 w Gminie Sękowa. Dyr. GOK w Sękowej Iwona Tumidajewicz, wystąpiła w roli konferansjera przywitała zaproszonych gości i przedstawiła program spotkania.

Na Spotkanie Noworoczne przybyło ponad 100 gości, w tym posłanka Barbara Bartuś, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, insp. Krzysztof Tybor - Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach, Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach st. kpt. mgr inż. Waldemar Krok, Wicestarosta Gorlicki Stanisław Kaszyk a Burmistrza Miasta Gorlice reprezentował Sekretarz Miasta Daniel Janeczek. Uczestniczyli również księża, nauczyciele, przedstawiciele instytucji samorządowych, radni, reprezentanci Stowarzyszeń, Dyrektorzy Jednostek Gminnych, Sołtysi Gminy Sękowa, prezesi i przedstawiciele spółek, przedsiębiorcy oraz liczna rzesza mieszkańców gminy. Podczas uroczystości Małgorzata Małuch wójt Gminy Sękowa przedstawiła podsumowanie roku 2018 w zakresie wykonania budżetu, realizowanych inwestycji, oświaty, pomocy społecznej, wydarzeń kulturalnych i sportowych, realizacji Funduszu Sołeckiego. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, wyrazili oni swoje uznanie dla zrealizowanych inwestycji, życzyli samorządowcom wytrwałości w dążeniu do nieustannego rozwoju gminy Sękowa. Następnie pani wójt wręczyła szklane grawertony osobom, instytucjom i organizacjom działające na rzecz Gminy Sękowa.

W nastrój tego spotkania wprowadziła Izabela Staruch aktorka i wokalistka z Krakowa, która zebranej publiczności zaśpiewała piosenki francuskie z repertuaru Edith Piaf czy Garou oraz polskie standardy lat 20-tych.

Gospodarze przygotowali poczęstunek i pięknie udekorowali salę.
W dalszej części spotkania zebrani spędzili swój czas na wspólnych rozmowach, dzieląc się przy okazji swoimi doświadczeniami i planami na przyszłe lata.

Od autora:

Spotkania Noworoczne w Gminie Sękowa to wieloletnia tradycja. Służą one przede wszystkim wymianie poglądów i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, samorządowcami i mieszkańcami. Jest to także doskonała okazja do podsumowania całorocznej pracy, przedstawienia najważniejszych zadań, które udało się zrealizować w roku minionym - oraz zastanowienia nad tym, co jeszcze jest do zrobienia.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - kliknij