Newsy:

znalezionych: 948 na 190 stronach
« poprzednia -   4  5  6  7  8  9  10  11  12   - następna »

Pączkowy konkurs w Tłusty Czwartek

23 lutego 2017 r. o godz. 10.00 dyr. SP w Lipinkach Bożena Bubniak - Sroka oraz nauczyciel wf Tomasz Świerzowski dokonali otwarcia VII Mistrzostw Lipinek w skoku wzwyż. Pan Tomasz oraz naucz. wf Anna Wojna byli organizatorami kolejnych mistrzostw.
W zawodach tych uczestniczyło około 100 zawodników z siedmiu Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Brała też udział 19 osobowa reprezentacja UKS ,,Maraton" Sękowa, która zaprezentowała się bardzo dobrze, zawodnicy zdobyli 10 medali w tym 3 złote (Daniel Pawełczak, Nicola Bąk i Ewa Durlak) 3 srebrne i 4 brązowe, ustanowili rekordy mistrzostw (Daniel Pawełczak 128 - kl IV) i wiele rekordów życiowych.
Zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe medale, zaś zawodnicy którzy ustanowili rekordy mistrzostw nagrody rzeczowe.

Zawody odbyły się w nietypowej atmosferze, było słodko, kalorycznie, a jednocześnie aktywnie z okazji najbardziej tłustego dnia w roku. Po zawodach każdy otrzymał od organizatorów tradycyjnego pączka!

Zobacz galerię zdjęć

Komunikat z Otwartych Mistrzostw Lipinek w skoku wzwyż

Wilfried De Meyer zaprasza do obejrzenia ekspozycji ,,Zapraszamy do Polski !”

W dniu 13 lutego 2017 r. zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wernisaż, który odbędzie się tradycyjnie o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach.
Tym razem część swoich ogromnych zbiorów zaprezentuje Pan Wilfried De Meyer, Belg od lat mieszkający w Gorlicach.
Na wystawie znajdą się plakaty, widokówki oraz przewodniki dotyczące Polski, skierowane do cudzoziemców. Materiały te pochodzą z lat 70. i 80. , a więc zachęcały do odwiedzenia naszego kraju w okresie PRL-u. Co warte podkreślenia, to przede wszystkim ponadczasowe walory artystyczne prezentowanych plakatów oraz sama ich treść ikonograficzna, która także współcześnie bardzo często jest „wizytówką” Polski zagranicą.

Ekspozycja zatytułowana „Zapraszany do Polski! Plakaty z okresu PRL-u zachęcające do odwiedzenia Polski” dostępna będzie do dnia 14 kwietnia 2017r.

XI Spotkanie Noworoczne podsumowujące rok 2016 w Gminie Sękowa

W poniedziałek 23 stycznia 2017 r. o godz. 16.30 w Gospodzie Magurskiej w Małastowie, odbyło się tradycyjne XI Spotkanie Noworoczne, organizowane przez Wójta Gminy Sękowa Małgorzatę Małuch oraz Przewodniczącą Rady Gminy Sękowa Marię Wyżkiewicz, podsumowujące miniony rok oraz przedstawiające plany i założenia na rok 2017 w Gminie Sękowa.
W uroczystości wzięła udział: posłanka na Sejm Barbara Bartuś, starosta gorlicki Karol Górski, Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach, młodszy inspektor Krzysztof Tybor, radni, sołtysi, księża, nauczyciele, dyrektorzy szkół, prezesi i naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych oraz bardzo liczna rzesza mieszkańców gminy.

Następnie Dyr. Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sękowej Bogusław Diduch, który tradycyjnie już wystąpił w roli konferansjera przedstawił program spotkania i poprosił o wystąpienie chóru ,,Belfers Singers”
Po tym wystąpieniu Pani wójt przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej na tą okazję a ukazującą ubiegłoroczne osiągnięcia w gminie Sękowa. Z prezentacji mogliśmy dowiedzieć się między innymi o tym, że w roku 2016 – wykonano wiele prac na terenie naszej gminy. W swoim wystąpieniu Pani Wójt podsumowała dokonania i plany w działalności inwestycyjnej gminy, sukcesy działalności oświatowej, plany komunikacji i dowozów dzieci oraz mieszkańców, działalności kulturalnej i świetlicowej, działalności sportowej, działalności organizacji pozarządowych, służby zdrowia.

W dalszym wystąpieniu zaznaczyła że wiodącym zagadnieniem będzie Program Rewitalizacji Gminy Sękowa, zachęciła mieszkańców a także przedsiębiorców do składania swoich propozycji, które będą wpływać na rewitalizację społeczną gminy Sękowa.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście: poseł Barbara Bartuś i starosta gorlicki Karol Górski, wyrazili oni swoje uznanie dla zrealizowanych inwestycji, życzyli samorządowcom wytrwałości w dążeniu do nieustannego rozwoju gminy Sękowa.
Rokrocznie podczas spotkania noworocznego nagradzane są osoby, instytucje i organizacje działające na rzecz Gminy Sękowa. W bieżącym roku wyróżniono następujące osoby:

1. Wójt Gminy Małgorzata Małuch
2. Ks. proboszcz Sękowej Janusz Kurasz
3. Dyr. Zespołu Szkół w Siarach Bożena Bernasiewicz
4. Paweł Baranowski
5. Wojciech Drzymała
6. Grzegorz Nosal
7. Grupa 50+ z Siar i Owczar
Po wręczeniu wszystkich wyróżnień przy symbolicznej lampce szampana życzenia przybyłym gościom złożyła wójt gminy i przew. Rady Gminy.
Gospodarze przygotowali poczęstunek – ciasta własnego wypieku, pięknie udekorowali stoły i salę.
W dalszej części spotkania zebrani spędzili swój czas na wspólnym kolędowaniu, rozmowach, dzieląc się przy okazji swoimi doświadczeniami i planami na przyszłe lata.

Od autora:

Spotkania Noworoczne w Gminie Sękowa to wieloletnia tradycja. Służą one przede wszystkim wymianie poglądów i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, samorządowcami i mieszkańcami. Jest to także doskonała okazja do podsumowania całorocznej pracy, przedstawienia najważniejszych zadań, które udało się zrealizować w roku minionym - oraz zastanowienia nad tym, co jeszcze jest do zrobienia.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ

XV Memoriał im. Władysława Tokarza w skoku wzwyż.

UKS ,,Maraton” Sękowa był organizatorem XV Memoriału w skoku wzwyż im. Władysława Tokarza. Zawody odbyły się w dniu 23 stycznia 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sękowej. Otwarcia zawodów dokonał wice dyr. Zespołu Szkół Miłosz Tokarz. Na starcie stanęło 108 zawodników z siedmiu klubów – ZS Bardejov, SKS Kusy Kraków, Kobylanka, Lipinki, Kryg, Siary i gospodarz Sękowa.
Zawody rozegrano w czterech kategoriach wiekowych, w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

klasa IV i młodsi

– dz. – Cetnarowska Patrycja – Lipinki - 114 cm
- chl. – Pawełczak Daniel – Sękowa - 140 cm

klasa V – VI

- dz. - Morąg Alicja – SKS Kusy Kraków – 135 cm
- chł. – Staniszewski Miłosz – Lipinki – 140 cm

I - II gimn. (młodzik)

- dz. - Kamińska Kamila - SKS Kusy Kraków – 150 cm
- chł. - Strzelec Jakub - SKS Kusy Kraków – 160 cm

junior młodszy

- dz. – Durlak Ewa – Sękowa - 145 cm
- chł. - Kruczek Wiktor - SKS Kusy Kraków – 170 cm

Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

ZOBACZ także tu!! * ZOBACZ relację filmową - kliknij

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Rok 2016 w obiektywie SSLW RP - Oddział Kraków