Newsy:

znalezionych: 1328 na 266 stronach
« poprzednia -   35  36  37  38  39  40  41  42  43   - następna »

Dzień Kobiet & Mężczyzn na wesoło.

W poniedziałek 9 marca 2020 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Sękowej, odbył się tradycyjny Gminny Dzień Kobiet & Mężczyzn, który w tym roku należał do wyjątkowych. Wszystko za sprawą ,, KABARETU Z KONOPI”.
Na początku Dyrektor GOK Iwona Tumidajewicz, Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch oraz Przewodniczący Rady Gminy Sękowa Bogusław Moroń z okazji ich święta złożyli życzenia a każda z pań otrzymała żółtego tulipana jako wyraz szacunku dla płci pięknej. Wśród zaproszonych gości był m.in. Stanisław Pasoń - polski polityk, przedsiębiorca, sadownik i hodowca, poseł na Sejm II kadencji, obecnie Radny Sejmiku Młp. oraz Michał Diduch Radny Powiatu Gorlickiego.

Imprezę uświetnił zespół,, KABARETU Z KONOPI”, który jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się kabaretów młodego pokolenia. Kabaret z Konopi przez 7 lat swojej działalności został laureatem ponad 70 festiwali i przeglądów kabaretowych w całym kraju! Kabaret z Konopi istnieje od 2005 gdzie podczas kieleckiego KOKSu zdobył pierwszą Nagrodę Publiczności.
Kabaret bawił ponad 100 zebranych pań i panów a że panie były w tym dniu słodkie, było też i na słodko.

PS

Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto ustanowione w 1910 r. dla upamiętnienia strajku 15 tys. kobiet, pracownic fabryki tekstylnej w Nowym Jorku, które 8 marca 1908 r. domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. Właściciel fabryki zamknął strajkujące w pomieszczeniach fabrycznych. W wyniku pożaru zginęło wówczas 129 kobiet!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

orologi repliche

***

Dzień Kobiet 2020

XVIII Memoriał im. Władysława i Miłosza Tokarzów w skoku wzwyż.

UKS ,,Maraton” Sękowa był organizatorem XVIII Memoriału w skoku wzwyż im. Władysława i Miłosza Tokarzów. Zawody odbyły się w dniu 25 lutego 2020 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sękowej. O godz. 9.00 Prezes UKS ,,Maraton” Sękowa Justyna Szarowicz przywitała zaproszonych gości i kluby uczestniczące w memoriale. Następnie głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej w Sękowej Bożena Bernasiewicz, otwierając zawody. Głos zabrała wójt gminy Sękowa Małgorzata Małuch oraz Przewodniczący Rady Gminy Sękowa Bogusław Moroń. Na zawodach obecna była córka Władysława Tokarza pani Joanna Hyziak oraz córka Miłosza Tokarza pani Monika Tokarz, które otrzymały bukiety kwiatów od naucz. wf Fabiana Szarowicza i wice dyr.szkoły Małgorzaty Witko.

Po oficjalnych uroczystościach rozpoczęły się zawody, jako pierwsi skakali uczniowie z klas IV i młodsi, następnie dzieci starsze (kl V-VI) młodzicy (kl VII – VIII) i juniorzy młodsi.

rolex replica Na starcie stanęło 78 zawodników z ośmiu szkół: SSK JAK BARDEJOV, LO Gorlice, SP nr 6 Gorlice, SP Wilczyska, Kobylanka, Pagorzyna, Siary i gospodarz UKS Maraton Sękowa. Zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe medale a do szóstego miejsca dyplomy. Rekord mityngu w kategorii junior młodszy ustanowił zawodnik z Bardejowa KOVALCIN SIMON, który pokonał poprzeczkę na wysokości 182 cm i za ten wyczyn otrzymał pamiątkowy puchar. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS ..Maraton" Sękowa zdobyli 10 medali w tym 2 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe. Zawodnicy zostali zaproszeni do Bardejowa na zawody lekkoatletyczne, które odbędą się w maju na nowo wybudowanej bieżni tartanowej.
Wielkie gratulacje dla zwycięzców oraz uznanie dla wszystkich startujących dziewczynek i chłopców za udział i osiągnięte wyniki.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ*** Komunikat z zawodów - kliknij

Rozdano Mosty Starosty 2020

W piątek 14 lutego 2020 r. w Galerii Sztuki Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, odbyła się XX już gala wręczenia nagród dla zasłużonych ludzi kultury i sztuki - Mosty Starosty oraz dziesiąta edycja nagrody „Przęsło” dla ludzi młodych, zdolnych, twórczych i zaangażowanych w tworzenie i ochronę dóbr kultury.
Prowadzący galę Daniel Markowicz ze Starostwa Powiatowego, powitał wszystkich zaproszonych gości po czym odbyła się projekcja filmów prezentujących sylwetki osób.

Następnie Starosta Maria Gubała a zarazem przewodnicząca Kapituły wręczała nagrody.
Statuetkę ,,Most” za wybitne osiągnięcia w promowaniu historii i kultury polskiej otrzymał prof. Stanisław Tabisz – rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - jest jednym z wybitnych polskich malarzy i grafików, związany z Radą Muzeum przy Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów.
Statuetka „Przęsło” trafiła do Michała Ziółkowskiego, ten zaledwie 28-letni kompozytor, instrumentalista i aranżer ma na swoim koncie wiele prestiżowych muzycznych nagród.

W dalszym ciągu Starosta Maria Gubała wręczyła pięć równorzędnych wyróżnień. Otrzymali je:

- Urszula Karasińska– bibliotekarka, związana od lat z Miejską Biblioteką Publiczną w Gorlicach
- Łemkowski Zespół Dziecięco – Młodzieżowy ,,Łemkowski Pierścionek” z Gładyszowa
- Jan Marhulik – pedagog z Bardejowa (Słowacja) dyr. MCK, organizator cyklicznych imprez m.in. ,,Jak bardzo jesteśmy do siebie podobni Bardejov – Gorlice”
- Józefa Myśliwiec– mieszkanka Bobowej ur. w 1926 r. Całe życie wyrabiała koronki klockowe Z czasem odkryła w sobie kolejną pasję – zamiłowanie do poezji. Napisała dziesiątki wierszy poświęconych ważnym wydarzeniom historycznym, kościelnym, i kulturalnym.
- Barbara Rudzińska – uprawia malarstwo sztalugowe, malując obrazy olejne i akrylowe a także akwarele, grafika i malarstwo na szkle.

Po rozdaniu nagród odbył się koncert fortepianowy w wykonaniu nagrodzonego Michała Ziółkowskiego.
Licznie przybyła na galę publiczność z radością przyjęła decyzje Kapituły i brawami nagradzała laureatów.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Panerai Replica Watches Panerai Replica www.pampanerai.me

XIV Spotkanie Noworoczne podsumowujące rok 2019 w Gminie Sękowa

W poniedziałek 27 stycznia 2020 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sękowej, odbyło się tradycyjne XIV Spotkanie Noworoczne, organizowane przez Wójta Gminy Sękowa Małgorzatę Małuch oraz Przewodniczącego Rady Gminy Sękowa Bogusława Moronia, podsumowujące miniony rok oraz przedstawiające plany i założenia na rok 2020 w Gminie Sękowa.
Dyr. GOK w Sękowej Iwona Tumidajewicz, wystąpiła w roli konferansjera przywitała zaproszonych gości i przedstawiła program spotkania.
Na Spotkanie Noworoczne przybyło ponad 100 gości, w tym posłanka Barbara Bartuś. Uczestniczyli również księża, nauczyciele, przedstawiciele instytucji samorządowych, radni, reprezentanci Stowarzyszeń, Dyrektorzy Jednostek Gminnych, Sołtysi Gminy Sękowa, prezesi i przedstawiciele spółek, przedsiębiorcy oraz liczna rzesza mieszkańców gminy.
Głos zabrała Pani wójt, która podziękowała Pani poseł za owocną współpracę na rzecz rozwoju naszej gminy, wręczając wraz z przew. i zastępcą Rady Gminy Sękowa bukiet kwiatów. Następnie pani wójt gminy wręczyła Panu Aleksandrowi Gucwie autorowi i twórcy portalu inter. www.sekowa.info, piękny obraz starego kościółka (miedzioryt ) podziękowania i bukiet kwiatów za inicjatywę, zaangażowanie i kreatywność w promowaniu Gminy Sękowa, aktywne uczestnictwo w organizacji uroczystości o charakterze patriotycznym, a także społeczny trud na gruncie utrwalania dziedzictwa historycznego i kulturowego.

Głos zabrała posłanka Barbara Bartuś, która wyraziła uznanie dla zrealizowanych inwestycji, życzyła samorządowcom wytrwałości w dążeniu do nieustannego rozwoju gminy Sękowa. Głos zabrał również Przew. Rady Gminy Sękowa Bogusław Moroń.

Podczas uroczystości Małgorzata Małuch wójt Gminy Sękowa przedstawiła podsumowanie roku 2019 w zakresie wykonania budżetu, realizowanych inwestycji, oświaty, pomocy społecznej, wydarzeń kulturalnych i sportowych, realizacji Funduszu Sołeckiego.

W nastrój tego spotkania wprowadziła grupa miejscowych artystów działająca przy GOK w Sękowej, która zebranej publiczności zaśpiewała piosenki polskie współczesne i z lat XX w.
Gospodarze przygotowali poczęstunek i pięknie udekorowali salę.
W dalszej części spotkania zebrani spędzili swój czas na wspólnych rozmowach, dzieląc się przy okazji swoimi doświadczeniami i planami na przyszłe lata a zespół lokalny ,,Razem” prowadzony przez Pana Mirosława Bogonia zaśpiewał zebranym kolędy.

Od autora:

Spotkania Noworoczne w Gminie Sękowa to wieloletnia tradycja. Służą one przede wszystkim wymianie poglądów i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, samorządowcami i mieszkańcami. Jest to także doskonała okazja do podsumowania całorocznej pracy, przedstawienia najważniejszych zadań, które udało się zrealizować w roku minionym - oraz zastanowienia nad tym, co jeszcze jest do zrobienia.
Niech przyjaźń budowana latami, cementuje wspólnymi naszymi działaniami.! Serdecznie dziękuję!!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZOBACZ - Spotkanie noworoczne w gminie Sękowa