Newsy:

znalezionych: 1386 na 278 stronach
« poprzednia -   36  37  38  39  40  41  42  43  44   - następna »

Sekcja zapaśnicza w Sękowej rozwija swą działalność!

W ubiegłym roku przy Szkole Podstawowej w Sękowej powstała filia zapaśnicza Gorlickiego Zapaśniczego Klubu Sportowego. Sekcja Sękowa zrzesza dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Dzieci było tak dużo (dziewczynki i chłopcy), że treningi podzieliłem na dwie grupy, około 15 dzieci w każdej grupie. Treningi prowadzę dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki obie grupy od godz. 16.30 powiedział trener, były zapaśnik a zarazem Prezes GZKS Grzegorz FLOREK.

Trening prowadzony profesjonalnie w obecności kilku matek czekających na swoje pociechy. Prowadził dużo ćwiczeń na bazie podbudowy ogólnorozwojowej, do których wprowadzane są elementy walki i techniki. Zapasy są najlepszą dyscypliną ogólnorozwojową dla dziecka, bo nie tylko angażują symetrycznie aparat ruchowy, ale wzmacniają również psychofizycznie. Poza tym walka zapaśnicza jest najbezpieczniejszą walką z możliwych, nie ma nic, co mogłoby zaszkodzić zdrowiu przeciwnika. O wyniku decyduje siła, zręczność i wytrzymałość. Ale żeby zatrzymać dziecko na sali gimnastycznej, trzeba mu dać coś, co będzie bardziej atrakcyjne niż komputer czy inne gry współczesne, gdyż wiele nastolatków choruje z braku ruchu. Chodzi również o wychowanie zdrowego społeczeństwa a zwłaszcza w tych trudnych czasach pandemii.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

DZIEŃ KOBIET!

Zabytkowy kościółek w Sękowej zyskał oświetlenie.

Dobiegły prace związane z iluminacją zabytkowego kościółka p.w. św. Filipa i Jakuba w Sękowej. Iluminacja zabytku UNESCO kosztowała prawie 65 tysięcy złotych, a przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach transgranicznego projektu Polska-Słowacja pt. „Architektura drewniana – zabytkowe skarby pogranicza”
W planach jest jeszcze promocja dziedzictwa kulturowego oraz uroczyste podsumowanie – kwiecień 2021 r.
Kościół św. Jakuba i Filipa w Sękowej będzie miał w końcu parking z prawdziwego darzenia. Łatwiejszy ma być także zjazd z drogi wojewódzkiej w kierunku obiektu.

Projekt będzie realizowany między dwoma sąsiadującymi między sobą jednostkami w Polsce Parafia Sękowa na Słowacji Obec Niźna Polanka. Naszym głównym celem jest integracja społeczności lokalnej po obu stronach granicy polsko-słowackiej w oparciu o wspólną historię...

Budowa wodociągu w Siarach

W dniu 3 lutego 2021 r Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch podpisała z firmą PHU „ INKO” 2001 z siedzibą w Nowym Sączu umowę na budowie sieci wodociągowej w miejscowości Siary.
Wybudowany odcinek wodociągu o długości 2,1 km zostanie połączony z gminnym wodociągiem w Owczarach i zapewni wodę dla 49 gospodarstw domowych. Prace o wartości 277 376,88 zł zostaną dofinansowane w formie pożyczki przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej. Zakończenie prac zaplanowano na 31.08.2021 r.

Nad rzeką Sękówka powstanie nowy most

Na wiosnę powinny rozpocząć się prace na drodze wojewódzkiej 997 związane z przebudową mostu nad rzeką Sękówką obok parku linowego w Siarach. Zarząd Dróg Wojewódzkich obecnie przygotowuje się do przetargu na zlecenie robót budowlanych. Jeśli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem, to jest szansa na zakończenie prac jeszcze w tym roku. Przebudowa mostu na granicy Sękowej i Siar w znaczący sposób usprawni komunikację na drodze wojewódzkiej 977
Zapowiadane prace są od dawna wyczekiwane przez kierowców. Stan obecnej przeprawy jest kiepski, od dawna obowiązuje tam ruch wahadłowy. Oczywiście w trakcie prowadzenia prac będziemy musieli liczyć się z nową organizacją ruchu. Ta ma wkrótce zostać przedstawiona