Newsy:

znalezionych: 1265 na 253 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9   - następna »

Nowy budżet na NOWY ROK!

29 grudnia 2021 r. w restauracji ,,Gospoda Magurska” w Małastowie o godz.11.00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Sękowa. Jednogłośnie uchwalony został budżet Gminy na 2022 rok. Została też uchwalona Wieloletnia Prognoza Finansowa na lata 2022 – 2035. Zaprezentowana przez Panią Wójt Małgorzatę Małuch uchwała budżetowa przewiduje dochody w kwocie 41 784 930,84 zł oraz wydatki budżetowe w wymiarze 46 941 930,84 zł.
Na inwestycje Gmina Sękowa pozyskała środki finansowe zewnętrzne z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w wysokości około 14,1 mln zł. W sesji uczestniczył Jan Duda Poseł na Sejm RP.

Po zakończonej sesji o godz. 14-tej radni i zaproszeni goście wysłuchali kolęd pastorałek znanego nam już zespołu z Nowego Sącza VIS A VIS (duet) po czym głos zabrała Pani Wójt Małgorzata Małuch, która przedstawiła najważniejsze osiągnięcia Gminy Sękowa, złożyła życzenia z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2022. Życzenia Noworoczne przekazały Panie posłanki Barbara Bartuś oraz Urszula Nowogórska a także Radni Sejmiku Wojewódzkiego – Jadwiga Wojtowicz i Stanisław Pasoń. Życzenia złożyła Maria Gubała Starosta Gorlicki.
Po przemówieniach w ostatni środowy wyjątkowy wieczór roku, wszyscy zaproszeni goście zgromadzili się przy wspólnym stole i składali życzenia na nadchodzący Nowy Rok.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - Sesja absolutoryjna w Gminie Sękowa i spotkanie Noworoczne

Życzenia Świąteczne - Wójt Gminy Sękowa Małgorzaty Małuch

- kliknij

ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE 2021 - BÓG SIĘ RODZI DLA CIEBIE

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości, refleksji dotyczących minionego okresu oraz planów na nadchodzący Nowy Rok. Niech nowo narodzony Jezus przyniesie nam wszystkim, naszym rodzinom i Ojczyźnie światło pokoju i nadziei. Niechaj świąteczny nastrój doda mocy w zmaganiu się z pandemią, a nadchodzący rok spełni osobiste nadzieje, przyniesie zdrowie i pomyślność oraz zakończy tak przez nas oczekiwany okres pandemii.

Wszystkim Mieszkańcom gminy Sękowa i nie tylko oraz tym którzy tu zaglądają, składam najlepsze życzenia, zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok 2022 niósł ze sobą szczęście, pomyślność i nadzieje. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, radość, tak aby Wasze twarze i twarze Waszych najbliższych zawsze rozpromieniał uśmiech, a gwiazda betlejemska prowadziła Was ku szczęściu.

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia

ŻYCZY WŁAŚCICIEL TEGO PORTALU - ALEKSANDER GUCWA

Prezent dla mieszkańców Gminy Sękowa

23 grudnia 2021 r. w świątecznej atmosferze przekazuję miłą wiadomość z ostatniej chwili. W godzinach popołudniowych, nowo wybudowany most na Sękówce, na drodze wojewódzkiej 977 łączący Siary z Sękową został właśnie otwarty. Krótki czas budowy, trwający od miesiąca lipca bieżącego roku dobiegł końca, do użytku został oddany zupełnie nowy obiekt z szerokim pasem pieszo – rowerowym.

Warto nadmienić, że kierowcy z utęsknieniem wypatrywali otwarcia tego obiektu. Uciążliwość objazdu tego około 300-metrowego odcinka drogi wojewódzkiej łączącej Sękową z Siarami przez ul. Dukielską i Dominikowice oraz przez tzw. ,,Górki” przerosła przewidywania nawet największych optymistów. Serce rośnie na widok nowego i pięknego mostu na Sękówce.

Nieoficjalnie podaję, że znana jest już również jego nazwa – będzie to most im. ks. Prałata Stanisława Dziedzica, zmarłego w 2015 roku długoletniego proboszcza parafii w Sękowej.

Fotorelację z budowy mostu znajdziesz TU - kliknij

Wigilia dla mieszkańców Gminy Sękowa

Dnia 19 grudnia, parę minut przed południem na Placu Długosza w Sękowej rozpoczął się coroczny kiermasz bożonarodzeniowy oraz Wigilia dla mieszkańców gminy Sękowa. Na uroczystość przybyli przedstawiciele samorządu gminnego: Wójt Małgorzata Małuch, Sekretarz Michał Diduch, kierownik GOPS Anna Cieśla, Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Moroń, Proboszcz parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP ksiądz Jacek Piróg, przedstawiciele Rady Gminy oraz sołtysi.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor GOK Iwona Tumidajewicz oraz animator kultury Karolina Florek-Bażyk przybliżając historię, tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem w Polsce i na świecie.

Głos zabrała Pani Wójt oraz ksiądz Proboszcz witając wszystkich zebranych. Następnie rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie wraz z grupą śpiewaczą "Razem" pod batutą pana Mirosława Bogonia. Kolędowanie zakończyliśmy dzieleniem się opłatkiem.

Odbyła się także licytacja świątecznego krasnala stworzonego przez panią Alicję Połeć, na rzecz rehabilitacji dziewczynki Laury z gminy Biecz.

Uroczystość zakończył krótki koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników warsztatów wokalno-instrumentalnych przygotowanych przez pana Kazimierza Halucha.
W kiermaszu wzięli udział wystawcy: Stowarzyszenie Dobrej Woli, Katarzyna Przybyłowicz, KGW Siary Owczary, Małastów, Fundacja Survival, lokalni rękodzielnicy oraz GOK Sękowa.
Podczas uroczystości przybyli goście mogli podziwiać żywą szopkę bożonarodzeniową oraz alpaki.
Serdecznie dziękujemy, że byliście z nami.
Życzymy wszystkim błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!
Tekst: Anna Grzywacz

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ