Newsy:

znalezionych: 1229 na 246 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9   - następna »

Zespół Vis A Vis Duet koncertował w Wapiennem

10 lipca 2021 r. o godz. 17.00 w sercu Beskidu Niskiego, w najmniejszym uzdrowisku Polski w Wapiennem, odbył się koncert poezji śpiewanej i nie tylko w wykonaniu nowosądeckiego duetu Vis A Vis Duet w składzie Katarzyna Chruściel i Rafał Gondek

Przed koncertem odbył się support Oliwi Ciesielskiej, wschodzącej gwiazdy sękowskiej estrady, która wykonała wiele wspaniałych utworów.
Po niej koncertował już duet nowosądecki, który powstał z zamiłowania do wspólnego wykonywania muzyki oraz przywiązania do rodzinnego regionu.

Dla przybyłych melomanów (i nie tylko) było to wyjątkowe muzyczne spotkanie. Wykonał takie utwory jak: Piosenka na nowy dzień, W tym kraju, Z czasem, Pani Jesień, Letnia piosenka, Na balu i inne

Koncert przy bardzo sprzyjającej pogodzie w sposób profesjonalny prowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej Pani Iwona Tumidajewicz. Na zakończenie koncertu podziękowała przybyłym gościom za udział i wysłuchanie koncertu oraz zaprosiła na dancing. Mam nadzieję że ten wspaniały duet i Panią Oliwię zobaczymy wkrótce!!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

fake rolex

„Dni Bobowej z kulturą Żydowską – SZALOM 2021”

W dniu 4 lipca 2021 r. o godzinie 14.00 na bobowskim Rynku odbyły się organizowane corocznie „Dni Bobowej z kulturą Żydowską – SZALOM 2021”. Głównymi organizatorami imprezy są Burmistrz Bobowej, Stowarzyszenie GRYF oraz Centrum Promocji i Kultury Gminy Bobowa.
Ich początek to pamiętna rekonstrukcja ślubu żydowskiego w 2013 roku, która oparta została na wydarzeniach z 1931 roku, kiedy to cadyk Bencjon Halberstam urządził wesele swojej córce Chanie.

Tegoroczne „Dni Bobowej z kulturą Żydowską – SZALOM 2021” były skromne i ograniczyły się do koncertu w wykonaniu Magda Brudzińska Klezmer Trio - To jeden z najlepszych i najbardziej uznanych w Europie zespołów wykonujących wokalno – instrumentalną muzykę klezmerską. Zespół swoje oryginalne brzmienie zawdzięcza niezwykłej barwie głosu wokalistki, śpiewającej piosenki w języku Jidysz.

Były też przygotowywania i degustacja potrawy z kuchni żydowskiej. Tym razem była to potrawa stylizowana na czulent, bo jak powiedziała gotująca w Bobowej Karolina Kowalewska na prawdziwy było za mało czasu.
W czasie imprezy na rynku można było zwiedzić bobowską synagogę oraz wystawę w Centrum Kultury. Każdy mógł również odwiedzić otwarte w ubiegłym roku prywatne muzeum żydowskie Pana Józefa Gucwy w Domu Landaua.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wakacyjny Koncert Operowy w Regietowie.

Na terenie Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie, 3 lipca 2021 r. o godz. 20.00-tej odbył się Wakacyjny Koncert Operowy pt ,,Usta milczą, dusza śpiewa” Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych KONCERT OPEROWY odbył się w budynku ujeżdżalni . Przy licznie zgromadzonej publiczności wystąpili Artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej w składzie: Bogumiła Dziel – Wawrowska – sopran, Natalia Winnik – mezzosopran, Andrzej Wiśniewski – tenor, Robert Dymowski – bas baryton, Maciej Przestrzelski – skrzypce, Zespół Muzyczny - ,,Amabilis” a reżyserem tego pięknego koncertu był Robert Dymowski. Artyści wykonali wiele pięknych utworów z różnych oper i operetek.

W poprzednich latach w Stadninie odbyło się 10 oper i operetek, w roku ubiegłym ze względu na pandemię Stadnina nie organizowała, w tym roku odbył się Koncert Operowy! Brawo!
Jest to na tyle niecodzienne wydarzenie że tego typu widowiska na terenie Beskidu Niskiego nie odbywają się często. W te lipcowe dni do Regietowa przyjeżdża liczna widownia, aby podziwiać artystów scen operowych.

Nietypowe dla tego wydarzenia jest to, że opera odbywa się pod gołym niebem w późnych godzinach wieczornych, co dodaje niepowtarzalnego klimatu. Dzisiejszy koncert ze względu na warunki atmosferyczne po raz drugi odbył się w budynku ujeżdżalni.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Andrzej Stasiuk Laureatem Orłów stulecia "Rzeczpospolitej"

25 czerwca w Operze Krakowskiej, w rocznicę założenia gazety redakcja "Rzeczpospolitej" przyznała nagrody wybitnym ludziom kultury i sportu, filantropom oraz zasłużonym instytucjom.

W czasie gali przyznano nagrody Orły Stulecia „Rzeczpospolitej” w kilku kategoriach. W kategorii Literatura nagrodzony został Andrzej Stasiuk - Za wybitne pisarstwo powstające wbrew modnym trendom, sztukę nieznoszącą kompromisów i między innymi dlatego tak cenioną przez czytelników - uzasadnił Bogusław Chrabota.

Pan Andrzej Stasiuk to polski prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca, laureat wielu nagród m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody Literackiej Gdynia. Mieszka w Beskidzie Niskim - Wołowiec, gmina Sękowa, Młp.

Pełna lista nagrodzonych „Orłami stulecia”:

Literatura: Andrzej Stasiuk
Muzyka: Zbigniew Preisner
Film i Teatr. Agata Kulesza
Film i Teatr: Janusz Gajos
Instytucja Kultury: Narodowy Teatr Stary
Mecenas kultury: PGNiG
Działalność charytatywna: Anna Dymna
Instytucja charytatywna: Caritas Polska
Nauka: prof. Henryk Skarżyński
Instytucja nauki: Polska Akademia Nauk
Sport: Agnieszka Radwańska
Sport: Adam Małysz
Instytucja Sportu: Wisła Kraków
Kategoria Mecenas Sportu: Grupa Lotos
Nagroda specjalna: Grzegorz Hajdarowicz

Serdecznie gratulujemy!

8. Samochodowy Wyścig Górski - Magura Małastowska 2021

Po rocznej przerwie spowodowanej Epidemią Covid-19, w tym roku ponownie zawodnicy zawitali na 8. Wyścig Górski Magura Małastowska, który w tym roku stanowił 3 i 4 rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trzecia i czwarta runda GSMP odbyła się w dniach 04 - 06 czerwca 2021 na malowniczej trasie Magury Małastowskiej, Gmina Sękowa, pow. Gorlice.

61 zawodników znalazło się na liście startowej do podjazdów treningowych i wyścigowych 3 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 8 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska. Organizowany przez Automobilklub Biecki Wyścig Górski Magura Małastowska to najmłodsza, rozgrywana dopiero po raz ósmy, eliminacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, wciąż udoskonalana zarówno pod względem organizacyjnym ( choć dotychczasowe oceny są bardzo wysokie) jak i przebiegu trasy. Zawodnicy mieli do pokonania 3610 m długości w tym 25 łuków.

Impreza odbyła się przy wsparciu samorządów Województwa Małopolskiego, Powiatu Gorlickiego: Starostwa Powiatowego, Miasta Gorlice, Gminy Sękowa oraz pozostałych sąsiednich gmin.
W sobotę i w niedzielę po oficjalnym treningu zawodnicy przystąpili do oficjalnego 1 i 2 podjazdu wyścigowego. Po 2 podjeździe wyścigowym w niedzielę nastąpiła ceremonia wręczania nagród.

Trasa została w sposób profesjonalny przygotowana, wokół trasy wyścigu wycięto samosiejki co ułatwi obserwację imprezy przez kibiców, uzupełniono ubytki nawierzchni asfaltowej. Duża grupa kibiców zlokalizowana została w okolicy samego startu, na wprost restauracji ,,Gospoda Magurska” Inne punkty widokowe rozmieszczone były na trasie w miejscach bezpiecznych dla miłośników sportów samochodowych.

Zarówno podjazdy treningowe jak i wyścigowe odbyły się, bez większych kłopotów, nie licząc krótkich przerw, powodowanych awariami samochodów na trasie wyścigu.
Zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, w sobotę przejściowo popadało, nie zabrakło atrakcji dla kibiców.

W klasyfikacji generalnej I m zajął Michał Ratajczyk na Mitsubishi Lancer EVO X RS, II m Daniel STAWIARSKI na Mitsubishi Lancer EVO IX III m Mariusz STEC na Ford Fiesta

Dla najlepszych zawodników puchary wręczali: Starosta Gorlicki Maria Gubała, Przew. Rady Miasta Gorlice Robert Ryndak oraz Sekretarz Urzędu Gminy w Sękowej Michał Diduch

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ